Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel -kopírování obsahu z více listů za sebe do jednoho

Dobrý den,

snažím se tu vyřešit takovu nehezkou věc .. pokusim se to co nejvíce z jednodušit

Potřebuju do jednoho sheetu (říkejme mu Master) kopírovat obsah z několika dalších sheetu/tabulek (vždy několik řádků i sloupců), tak aby šly "za sebou", tzn tam kde nakopíruje obsah prvního sheetu, tak aby šel hned další řádek.

A aby to nebylo případně moc jednoduchý, v těch jednotlivách sheetech se bude počet řádků měnit, takže se nedá nastavit pevně nějaký posun.

Děkuji moc všem za pomoc, jsem z toho docela zoufalý :-)

V.

S čím chceš vlastně pomoci? Neuvedl jsi žádné relevantní informace, na základě kterých by se dalo nějaké makro napsat.
Je to to samé jako v tomto vlákně.

Zkus to ještě jednou. Přilož vzorový soubor ať je vidět struktura dat. Pořádně formuluj svůj "problém" a jistě se tu najde někdo, kdo bude schopen takové makro sepsat.

Dobrá, zkusim ještě jednou a lépe :-) tabulka v příloze.

Mám několik zdrojů (TAB1, TAB2, TAB3) - počet sloupců se nemění, počet řádku se měnit může a bude

Pak mám hlavní sheet MASTER
Sem potřebuju kopírovat všechny data ze zdrojů (TAB1,2,3,..). Idealně aby šli za sebou, viz přiložený excel, ale pokud by byli nějakým způsobem řádky pomýchaný, tak to taky není asi problém (to se pak vyfiltruje).

Snad se nic důležitého nezapoměl

Len narýchlo:

funguje ak:
- hárky TAB obsahujú aspoň dva riadky
- v žiadnom z hárkov TAB nie sú údaje v stĺpci A nesúvislé a začínajú na riadku 1

Sub Zlucovanie()
Application.ScreenUpdating = False
    For i = 2 To Sheets.Count
        If i = 2 Then
            RiadokVlepenia = 1
            Else: RiadokVlepenia = Sheets(1).Range("A1").End(xlDown).Row + 1
        End If
        Sheets(i).Rows("1:" & Sheets(i).Range("A1").End(xlDown).Row).Copy (Sheets(1).Range("A" & RiadokVlepenia))
    Next i
End Sub

Super, dekuju :-)

Akorát boužel nakonec k tomu musim udelat ještě jeden update:
Ty jednotlivé TAB 1,2,3.. nakonec nebudou sheety ve stejný tabulce, ale tabulky uplně externí.

Co se snažím pochopit ten kod, tak to by asi na stejným principu uplně nešlo (aby se to celý nemuselo překopat), tak mě napadlo, že by k tomu mohlo být nějaké další makro, které by do jednotlivých TAB1,2,3,.., nakopírovalo obsah z tabulek vedle a pak by pomocí tohoto makra z TABu přetáhlo rovnou do MASTER

Snad je to nějak srozumitelné.. díky za pomoc, moc děkuju :)

Teď jsem řešil něco podobného, akorát jsem to potřeboval dát NAD stávající tabulku, ale nenašel jsem žádný problém: tabulku, kterou chci přesunout, označím, dám kopírovat, a v tabulce kde chci přidat, označím počáteční buňku a dám "vložit".
V čem je problém?