Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozená Windows VISTA Ultimate 32bit ihned po instalaci

Dobrý den!
Obracím se sem s problémem, se kterým si už nevím rady. Koupil jsem si Windows VISTA Ultimate SP1 32-bit OEM. (Tato instalace má již integrovaný Service Pack 1). Jak je mým zvykem, průběžně si kontroluji systémové soubory příkazem (funkcí) SFC/verifyonly. Byl jsem docela nemile překvapen, když ihned po nainstalování OS -celkem 3x (nic jiného jsem schválně nedělal) se mi ukázala tato nehezká zpráva: Program Ochrana prostředků systému Windows zjistil narušení integrity. (viz. screen)

[http://img145.imageshack.us/img145/7526/kontrolasfc gu8.th.jpg]

Přitom při instalaci Win VISTA UE 32 i 64 bit bez SP1 , které jsem měl půjčené, vše proběhlo v pohodě a tento program nezjistil žádné narušení integrity a OS i po nainst. všech dostupných aktualizací a mraky programů běhá bez sebemenších problémů. Ale po nainstalování SP1 na tyto půjčené instalace opět zjištěno narušení integrity. Projevuje se to po přepnutí už. účtů zamrzáním náhledů, popisky v bublinách zůstávají jako vytištěné na ploše, nezobrazují se spuštěné programy v sys tray apod.
Kdyby to někoho zajímalo, tady je ke stažení ten CBS.log s popisem chyb, které SFC našel.17291,CBS.zip

Díky všem za radu a pomoc.
___________________________________________ _______ _______________________________
P.S. HW (viz níže) je O.K., BIOS na default, non OC.
CPU:Core 2 Duo 8400 3,0GHz+Noctua NH-U12F|MB:GigaByte EP35-DS4 rev.2.1 F3|RAM:Corsair 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C4DHX|VGA:Inno3D GeForce 8800GTS 512MB PCI-E+Accelero S1 rev.2|HDD:2xSeagate Barracuda 7200.10 320GB SATA/300+Hitachi Deskstar T7K500GB SATA/300|DVD-RAM:LITE-ON SH-16A7S SATA|ZDROJ:Fortron Blue Storm II 500W|CASE:Thermaltake Swing|LCD: ViewSonic LCD 19" VX922 silverblack| LOGITECH Cordless Desktop LX710 Laser CZ

já mám hw taky naprosto pod kontrolou (dělám technika pc 13let) a měl sem u sebe v pc třeba 4ks vitesta ramek 1g a jedna z nich byla blbá a vista padala a memtest neřekl nic.xp jeli samozřejmě zcela ok. mohlo by to být třeba přetaktováním. taky mě napadlo že je to "blbě" naintegrovaným sp1 (teda pokud nemáš originál kopii instal dvd s sp1)a integroval jsi to sám.

ale budu instalovat vistu určitě tenhle týden na min. jeden počítač a můžu zkusit, třeba je to normální stav.

BIOS desky je nejnovější? Mně se na NOVOU základní desku odmítla Vista nainstalovat (tuhlo to v půlce instalace), dokud jsem desku neflashnul posledním BIOSem (byla to Asuska s 690g čipsetem, takže žádný prehistorik). Od té doby vše šlape výborně.

Vista je poskodena nilelen po instalaci, ale bola uz poskodena v poskodenom debilnom mozgu Billa Gatesa :))
Nepouzivaj SFC a hotovo. Naco ti to je? Snad si nemyslis ze nejaky MS program bude aj fungovat ::)

P.S. ak to robi len u teba a presne ten isty postup na inom PC je ok, tak to mas rozbite (doska, RAM, HDD, CPU nepracuje tak ako ma). Vymen RAM, v BIOSe defaulty, apod. Skontroluj CPU testom prime95 (v menu vybrat torture test) resp. Orthos.
P.S.2. ak to mas pretaktovane tak to je jasne. Odtaktovat, sformatovat a instalacia nanovo.

Díky za tipy, ale ještě to jednou upřesním:
1.BIOS je poslední oficiální (nejnovější-žádná beta).
2.Memtest, Prime, Orthos a cokoli jiného naprosto bez chyby. Nikdy blue screen, žádný padnutí Woken, naprosto všechno funguje jako v pohádce, takže problém HW vylučuji.
3. Sice taktuju, ale schválně mám všechno v defaultu.
4.Jak jsem psal..... po nainstalování jiných Windows VISTA Ultimate 32, nebo 64 bit bez SP1 všechno šlape na jedničku. SFC nenachází narušení integrity ani po stažení všech updatů a nainstalování snad padesáti programů.
Zítra nesu koupená Vista s integrovaným Service Packem 1 ("z výroby") do prodejny, aby to zkusili i na jiný mašině. Podle mně bude problém v samotným instalačním médiu, resp. integraci SP1.

Hm....to je zajímavý. Vytížení mýho CPU je ve Vistě ±5-10% v IDLE. A to toho mám spuštěnýho, že bych se měl stydět.
A další co mně zaráží.....proč mám kua ve Vistách vyšší herní výkon, než v XP? Že by bylo něco špatně?
Dost flame XP vs. Vista. Potřebuju helfnout a ne se škubat, co je lepší.

Aha no tak podla toho co si pisal v otazke som to pochopil uplne inac.
Takze po nainstalovani inych vista (+SP1 dodatocne) na tom PC je vsetko OK? Tak ano moze to byt problem instalacneho media, mozno neupravili nejake zaznamy pre to SFC, ale nemyslim si ze by to bola vada (myslim ze len SFC vypisuje blbosti). Ale skus to medium reklamovat.

Inac sak si zozen hockde instalacne medium (rovnakej) Visty bez SP1, a pouzi tvoje instalacne cislo z tvojho media a nemas problem (instalacne cisla by snad mali fungovat aj na starsie medium). A potom dodatocne SP1. Bude to legalne.

Alebo mozes skusit aj po instalacii z tvojho media este raz cez to dodatocne preinstalovat SP1.

Ja by som to videl na nekompatibilitu hw. Skus napr iny disk..resp vidim, ze tam mas 3, takze je mozne, ze vista ma problem s jednym z nich.
Este som nasiel nieco taketo, ale netusim, ci pomoze. Ja osobne sa Vistam radsej vyhybam.
The trick here is to go to Advanced options in the system options menu chose settings in performance window then go across to Data Execution Prevention and add it to the list for exceptions and try to run the program again.

@moas: Tak pak napiš. Jsem vážně zvědavý.
@fleg: Hm... teoretická možnost tu je. Taky už jsem o tom přemýšlel. Dneska ji zkusím nainstalit na ty další dva. Ale logicky vzato...... když jdou jakékoli jiné instalace prasknout v pohodě na ten jeden, proč by tahle s ním měla mít problémy?

Nepohnul by třeba někdo s tím CBS.logem s výpisem chyb po scanu SFC? 17291,CBS.zip Třeba by to lecos objasnilo.

Jinak vám díky.

Tak prdlačku. Na všech třech discích stejný problém. Přitom WV UE bez SP1 a jakýkoli jiný OS chodí všude jak hodinky.
Docela by mně zajímalo, kde soudruzi od MS udělali chybu. Už jsem to šel reklamovat, ať se prodejce, dodavatel, potažmo zástupce MS vyjádří. Mým PC to na 100% nebude. Nebo snad nemám tu "správnou konfiguraci" pro SP1?

Psals, že

po nainstalování jiných Windows VISTA Ultimate 32, nebo 64 bit bez SP1 všechno šlape na jedničku

Co takhle zkusit nainstalovat tedy Vistu bez SP1, pak dodatečně přes Windows Update SP1 a pak projet SFC?
Pokud to nevyhodí chybu, tak bych utíkal s koupeným problémovým médiem na reklamaci. I když to už máš vlastně za sebou. :-)

@Moas: To je právě ten problém....... Jakákoli Vista v jakékoli verzi (x86/x64)a v jakkoli "pokoročilém" stadiu (myslím updaty, množství nainst. programů, množství už. účtů) funguje perfektně a SFC bez chyby.
Jakmile ale stáhnu a nainstaluju (přes Windows Update, nebo manuálně inst. balíček) Service Pack 1, SFC mi vždycky najde narušení integrity. Jako by se SP1 s mojí sestavou "nesnesl". Nechápu to.
Proto jsem čekal na vydání tohoto OS s integrovaným SP1 domnívajíc se, že chyby v SFC jsou způsobeny nějakým problémem při nainstalování SP na již funkční a rozběhlý systém.
Není přeci možné, abych si člověk poskládal sestavu podle svých předtsav, jakkoli vyváženou, maximálně stabilní a "perfektní" a nakonec se bál, že mu na ni budou Vista s SP1 okamžitě po instalaci blbnout jen proto, že nemá ten správnej HW, nebo že MS něco nedodělal.

@Karel&Alfonz.SPO: Hoši, nic proti, ale jestli nemáte nic pilnějšího, než do někoho rýpat, tak si to dělejte, ale ne do mně.
Ano, řeším tento problém na několika fórech a to z jediného důvodu:
Ze skušenosti vím, že drtivá většina lidí má prostě svá oblíbená, nebo z jiného důvodu preferovaná fóra a na každém se najde několik opravdu vzdělaných a zkušených "machrů", kteří by eventuelně věděli to, co jiní ne a mohli se s podobným problémem již setkat.
Jestli vást to pohoršuje, tak se nad to zkuste povznést, nebo přispět svoji radou.

Takze to zhrnme lebo mam z toho bordel.
1. Akakolvek vista + SP1 na tvojom PC ma podla SFC chyby.
2. Akakolvek vista + SP1 na inom PC je podla SFC bez chyby.

Je to spravne?

Podla mna bud mas problem s HDD :-) alebo to nie je problem a proste MS na niektore komponenty (ktore sa pouzili na tvojom PC a nie na inom PC) nemaju spravnu kontrolu SFC, aj ked su tie komponenty vporiadku.
Ak mas k diskpozicii aj PC kde to nic nehlasi, tak si skus tie subory porovnat podla obsahu (totalcommander apod). Uz si urobil? (sorry necital som celu diskusiu). Ake su tam rozdiely?

P.S. hlasi ti to na tvojom PC problem po kazdej instalacii vzdy u tych istych suborov, alebo zakazdym u inych suborov?

P.S.2. to ze s akymkolvek OS od MS budu problemy na akokolvek stabilnom PC je predsa jasne uz pred instalaciou, nechapem co ti je na tom cudne ;-) To je klasika MS plus klasika hrackarsky x86 americkocinsky hardware, uz 15 rokov to tak je, a je to cim dalej tym horsie :-)

Tak ja to zkusím ve stručnosti shrnout:
1.Jakákoli Vista bez SP1 je na mojem PC podle SFC bez chyb a běh je úplně suprový, stejně jako všechny možné zátěžové testy komponent.
2.Jakákoli Vista s SP1 vykazuje po kontrole v SFC chyby.

@P.S. Nevím, protože prohrabat se tím logem (odkaz na něj je v mém prvním příspěvku) ja pro mně neslučitelné se životem.:-D

Na jiném PC jsem to nezkoušel. Odnesl jsem tu instalačku do shopu, kde jsem ji koupil s tím, že ji vyzkouší a uvidí se.
Spíš mně zaráží (jak jsem psal v příspěvku nad tím tvým), že SFC vyhodí chybu pravidelně až po nainstalování SP1, nebo rovnou po instalaci WV s integrovaným SP1.