Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel makro pro kopírování mezi soubory

Dobrý den, potřeboval bych pomoci s makrem pro kopírování buněk ze souboru prvni soubor, list se jmenuje ListZ, do souboru listu souboru test, jež se jmenuje List1, můj kód vypadá takto :

Sub kopirovani_mezi_soubory()

Dim soubor_z As Workbook
Dim soubor_do As Workbook

Set soubor_z = Workbooks.Open("C:\Users\coffee\Desktop\Ukol\prvni soubor.xlsm")
Set soubor_do = Workbooks.Open("C:\Users\coffee\Desktop\Ukol\test.xlsx")

soubor_do.Sheets("List1").Range("A1:100").Value = soubor_z("ListZ").Range("A2:A100")

soubor_z.Close
soubor_do.Save
soubor_do.Close

bohužel mi kod píše chybu run time error 438, object doesnt support this property or method, poradí prosím někdo jak kod upravit, aby fungoval? děkuji

End Sub

Sub kopirovani_mezi_soubory()

Dim soubor_z As Workbook
Dim soubor_do As Workbook

Application.ScreenUpdating = False

Set soubor_z = Workbooks.Open("C:\Users\coffee\Desktop\Ukol\prvni soubor.xlsm")
Set soubor_do = Workbooks.Open("C:\Users\coffee\Desktop\Ukol\test.xlsx")

soubor_z.Sheets("ListZ").Range("A2:A100").Copy

soubor_do.Activate
Sheets("List1").Select
Range("A1").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
Range("A1").Select

soubor_z.Close
soubor_do.Save
soubor_do.Close

End Sub

ještě dotaz, jak vyřeším, aby se makro fungovalo, ikdyž je otevřený soubor do kterého se to kopíruje ? makro totiž funguje jenom tehdy, je li soubor do zavřený.. ztroskotá to na příkazu :

soubor_z.Sheets("ListZ").Range("A2:A100").Copy

předem děkuji