Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak já nenávidím desiatky! - BSOD [stopcore: "VIDEO_SHEDULER_INTERNAL_ERROR"]

zdravím, po každé když spustím StarCraft II na ntb FX502VD v týchto blbých win10 tak mi vyskočí BSOD. Napadlo ma že drivery, tak som preinštaloval drivery:

drivery pre FX502VD

mám nainštalované (skúšal som):

Intel: Verzia V21.20.16.4627.02
nVidia: skúšal som: Verzia V22.21.13.8278 , Verzia V21.21.13.7656 aj zo stránky nVidie 391.01 WHQL.

u všetkých to isté. v hre (resp. nastavoval som v battle.net clientovy) som skúšal mať zaškrtnuté i odškrtnuté "Use browser hardware acceleration when available". Priamo v hre neviem nič prenastaviť, kedže sa nedostanem ani do menu.

Skúšal som spustiť hru aj ako správce, neúspešne.

V prípade že hru spustím na Integrovanej grafike tak ide.

Řešení:

Jak já nenávidím desiatky

Tak proc je pouzivas ?

v týchto blbých win10 tak mi vyskočí BSOD

Jak vis ze za to muze windows 10 ? U Windows 7 se muze stat to samy, nebo alespon na google je k tomu BSOD zobrazen i Windows 7.

resp. nastavoval som v battle.net clientovy) som skúšal

Ty uz radci nic nezkusaj, mozna by jsi mel k tomu PC pustit nekoho, kdo se v tom alespon trosku vyzna nez tam neco ponicis, nebo vymazes. Jestli se nedostanes do menu hry, hodnoty jdou prenastavit v urcitem .ini souboru ve slozce klienta.
Notebooky nejsou na hrani.

Tak proc je pouzivas ?

1. potreboval som nutne notebook, ale notebooky sa už s win 8.1 nepredávajú, všade sú len desiatky. 2. ntb mám iba chvíli ešte som nemal čas riešiť prípadnú preinštaláciu na win 8.1, ale i kdyby: 3. nemám key k win 8.1, 4. výrobca nemá drivery pre win8.1

Jak vis ze za to muze windows 10 ? U Windows 7 se muze stat to samy, nebo alespon na google je k tomu BSOD zobrazen i Windows 7.

nikto nehovorím že ta to určite môže byť win10, i když určite tomu prispievajú, ale samozrejme to môže byť skupina "vecí" ktorú ju spôsobujú... Ovšem ešte dodám že zhodenie viny na desiatky bolo troška aj v ironickom kontextu.

Takove veci jdou prenastavit v urcitem .ini souboru ve slozce klienta, mozna by jsi mel k tomu PC pustit nekoho, kdo se v tom alespon trosku vyzna nez tam neco ponicis, nebo vymazes. Notebooky nejsou na hrani.

Vtipálku.... vidieť že ma neznáš.

Co vim, spusta modelu jde koupit bez operacniho systému, nebo s [FreeDOS]

to "spousta" je málo a ešte s mojimi požiadavkami v danej cene.... okrem toho som fakt súrne vtedy potreboval ntb, ktorý by som mohol hneď používať, a ešte dodám, Win8.1 bych stejne ťažko zohnal, + stejne tie ntb bez OS často "neumožnia" nainštalovať lubovolný OS (kvôli driverom napr.) ale to je jedno, už som sa zmieril že bude mať desiatky, ešte pred kúpou, čakal som že to bude hrůza, ale toto je ešte horšie než hrůza....

stejne tie ntb bez OS často "neumožnia" nainštalovať lubovolný OS (kvôli driverom napr.)

- To neni pravda, navic vse jde zjistit pred prodeji (kazdy vyrobce ma compability OS List), ale to je jedno, nemam naladu se s nekym dohadovat.
* Navic jde o ten samy NTB at s Windows nebo bez, ten samy HW podklad ..

a prosím už kurwa riešte na čo sa pýtam, a nie na to prečo mám onen či onen systém...

pomali tu príde týpek že mu nejde počítač a vy viete na všetko odpovedať už len "načo to potrebuješ, keď nejde tak vyhoď a vyriešeno.".

a prosím už kurwa riešte na čo sa pýtam, a nie na to prečo mám onen či onen systém...

- Neni cemu se divit, z dotazu (a ne jen z tohodle) vypliva spis ze mas problem s Windows 10 :
* Schvalne jsi to napsal tak, aby to vyznelo ze za problémem stoji Windows 10, tak je logické ze se obevi odpoved stylu 'tak ho preinstaluj".
(jestli si pripadas jak nejakej borec ze stale kricis Windows10 nahovno etc, nebo to delas jen proto aby jsi byl zajimavy, nevim. Uz to mas napsané pod prezdivkou, pises to do nazvu vlakna ("Jak já nenávidím desiatky" tak proc to do toho nadpisu pises kdyz nervrdis ze za to 10 nemuzou ? 'nikto nehovorím že ta to určite môže byť win10,'), tak proc to jeste vsude predhazovat, jak kdyby to nekoho zajimalo..)

Jak já nenávidím desiatky
v týchto blbých win10 tak mi vyskočí BSOD
nikto nehovorím že ta to určite môže byť win10, i když určite tomu prispievajú

pokial by Windows 11 byl opravenej Windwos 10 ktorý by nerámečkoval ikony, neusekával nicky, nebugoval, pamätal si nastavenia napájania, fungoval by tam normálne ovládací panel, štart by šlo organizovať rozumnejšie než len podla abecedy, a kdyby ešte vyriešili tucet iných chýb, tak by ma nekleplo.

Uvedené problémy vetsinou pochazi z cela neceho jiného jak z Windows 10, kuprikladu dodany SW, ktery je v NTB predinstalovan, antivirus, nebo uzivatelé tunici. To ze je nabidka start sezarena podle abecedy od A -> Z je snad v poradku, jiny system jsi nezkousel ? Nebo Serazeni podle abecedy jeste nevidel ? Navic jde zobrazit jen ABECEDA a kliknou jen na urcité pismeno.

neviem čo ti na toto napísať, jedinú reakci na ktorú sa zmôžem je obrovskej FacePalm... E //teda nakoniec som sa rozpísal, a vedel som tu i neco napsať.//

- "Uvedené problémy vetsinou pochazi z cela neceho jiného jak z Windows 10" prečti si čo som psal,

problém možno nieje spôsobený desiatkami

= v prvej časti vety si iba zopakoval čo som už napísal ja.

- "kuprikladu dodany SW, ktery je v NTB predinstalovan, antivirus," poznáš ma už dosť dobre, myslíš si že som si nechal v ntb crapware? a antivirus používam len jediný = svoj rozum.... vieš to veľmi dobre...

- "nebo uzivatelé tunici" PFFFFFFFFFFFFFFF :-D

- "To ze je nabidka start sezarena podle abecedy od A -> Z je snad v poradku" vážne? normálne je když sa to dá prepnúť aspoň na zoradenie podla kategórií jak v každom inom OS jak win7, 8.1 atď. Vo win10 je nesmyslné najmä preto že narozdiel od win7 kde je to síce podla abecedy, ale win10 nedrží pokope ani súvisiace aplikácie a pojem složky v štarte pozná tak kus (hodne) "horšie" než sedmičky. Jedna aplikácia ktorá má v štarte 7 súvisiacich položiek je cez celý štart screen rozsekaný.

- "Nebo Serazeni podle abecedy jeste nevidel ?" Videl, je to normálne pokial sa to dá prepnúť aj na iné zoradenie, alebo ak to podla abecedy je aspoň "normálnejšie" spravené a nie že jedna aplikácia z 2 položiek má od seba tie položky cez celý štart od seba že potrebuješ ešte 4 screeny položiek prescrollovať.

- "Navic jde zobrazit jen ABECEDA" to jen je práve čo ma sere

- "a kliknou jen na urcité pismeno." tak to mi fakt hodne pomôže... (ironicky) -.-

" když sa to dá prepnúť aspoň na zoradenie podla kategórií jak v každom inom OS jak win7, 8.1" Jak sem na poradnu uz dlouho chodis, ze nevis ze je mozne nabidku start pozmenit ? (proboha uz i ma pritelkyne ktera s WIN neumi nic, si dokazala najit SHELL a nainstalovat, upravit nabidku STRAT sama, tak na jaké urovni musis by ty proboha, kdyz si jen na neco stezujes a neumis sam nic vyresit) .
Misto omilani blbosti se neco s tim OS nauc, nebo si tam dej Ubuntu.. (popripade viz výse, pust k tomu nekoho kdo vi co delá)
[startmenu3.png]
PS : Existuji knizky typu Windows pro Nuly. Kdybych 10 nechtel, tak si je kupovat nebudu, koupit si je a pak si stezovat, je zcela na jinou poradnu..
(U nas ve firme mame take veci podle ABC, chudak ucetni, ted aby zamestnance skladala podle velikosti..)

Poslední solidní nabídka Start byla v XP. Snadná tvorba hierarchických větví, bez rolování. To je už pryč.

Ve W7 ji nepoužívám. Pokud něco náhodou potřebuji: klávesa Win + text. Něco mám na ploše, hry v klientech, řadu programů spouštím asociacemi z Total Commanderu (*xls, *pdf…) A na zbytek mám na ploše adresář zástupců, takovou analogii Panelu zástupců z Office 1997.

Ve W10 je hledání výrazně nepoužitelnější, tam ta adresářová struktura zástupců (u mě) nabere oproti W7 na významu. Ale už i ve W7 používám hledání naprosto okrajově; v datech mám pořádek a tisíce všelijakých aplikací nemám, nepoužívám. Doba, kdy jsem W95/98 měl PC přeplácaný spoustou utilit, je dávno za mnou.

Rýpat do systémů nějakými externími nabídkami start nebudu. Kvůli stabilitě nemám zájem si systémy zahnojovat. Kdybych hodně toužil po kompletní analogii Startu, udělám si to v Total Commanderu, což je jednoznačně pro mě zdaleka nejdůležitější program ve Windows. Používám jej neustále.

Zkusil jsi hru spustit v režimu kompatibility s Win7, případně vypnout Optimus? Další věc je, zda jsi při instalaci nových nvidia ovladačů aktualizoval i ty Intelí? Protože u Optima to není jedno.

viz https://forums.geforce.com/default/topic/930639/geforce-drivers/critical-issue-pc-crashing-after-driver-install-gtx-960m-win10-64bit-/post/4863603/#4863603

Pokud to nepomůže, zkus hodit dotaz na fórum nvidie.

Na priblblé pimprlátka poskakujúce na monitore si kup zásadne konzolu.

Alebo nahoď na svoju hernú mašinu nejaké distro Linuxu, ktoré hry zvláda.

Dá sa využiť aj multiboot v prípade GPT, tj.: WXP SP3/W7/W10/Ubuntu/ a spol. x64 bit. OS prv, než začneš strieľať v záchvate jedu a zloby smerom Redmond. Aké jednoduché a účinné riešenie. Čo vás sučky-učky na hodinách IT v ZDŠ dnes učia? Dnes je to samý Startupár, geniálny programátor appiek, macher v strojovom kóde programovacích jazykov, apod.

A ty vieš kolik toho o programovaní?

Áno mám v dual-boote aj Linux ale ten moc na hry nieje (resp. vela hier funguje len pod windowsom).

ZDŠ? To čo je za skratku? Taká sa už teda dlouho nepoužíva. Neviem jak v čechách.....

A konzoli bych nekupil nikdy, konzole je dobra len na zavodne hry, ale rozhodne bych na konzole nechcel hrať LoLko alebo StarCraft.

Jak já nenávidím desiatky!

Jako debilnejsi nadpis dotazu jsi vymyslet nemohl? Pak se divis, ze to tu zasrali kecama bez reseni.

---

Ale fakt byste se meli klidnit, kdyz odpovidate na dotazy!!! V podstate jenom touchwood mel k tematu jinak akorat plevelite poradnu.

---

Tak je na 99%, ze je ovladac NVidie se hrou nekompatibilni.

Zkousel jsi vic ovladacu, starsi novejsi ...

A nezkousej jen ovladace z webu Asusu, ale i primo od NVidie.

Zkousel jsem neco hledat a pry hru spustit v okne, ale nevim, jestli to jde nastavit, kdyz se do ni vubec nedostanes.