Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel vznik nové tabulky ze dvou tabulek podkladových

Mám tabulku 1 se sloupci A, B (člověk, region). Tabulku 2 se sloupci B,C (region, město). tabulky mají unikátní záznamy, tabulky lze spojit sloupcem B (region). Chci vytvořit novou tabulku kombinací tabulek 1 a 2, sloupce A,B,C, ke každému člověku dostat město, člověk a region se budou opakovat v řádcích. Nevím jak to udělat co nejjednodušeji přímo v excelu, jinde v databázovém prostředí si poradím. dík.

Koukám, že by to šlo cestou vytvoření složitého vzorce kombinací funkcí row,count,index a to je vyšší dívčí. Pak existují doplňky do excelu na vytváření kombinací, instalovat si to můžu tak doma ne v práci. Jednoduchým řešení zbývá MS Query a tady jsem v databázovém prostředí už skoro jako doma. Pojmenoval jsem si tabulky (vybral oblast vč. hlavičky a pak CTRL+F3), uložil, pak klikat v menu Data / z jiných zdrojů / vybrat zdroj dat z Microsoft Query, v tabulce vybral první volbu nový datový zdroj a ve wizardu prošel kroky, pak se otevřelo MS Query okno, tam jsem si to zeditoval, dal exit a vytvořila se mi potřebná tabulka. nakonec easy peasy, dalo mi to hodinu čtení a zkoušení se dostat k výsledku. :-)