Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr monitoru

Zdravím, vybírám si nový monitor, chci 27". Monitor se používá především ke hraní.
Cenovou hranici si představuju okolo 4500Kč.
Narazil jsem na tento. Popřípadě jaký je rozdíl mezi něčím takovým a timhle, kromě rozdílu odezvy 2ms a frekvenci 25Hz ? Je to velký rozdíl ?
Díky

LG ma FreeSync, coz je velmi dobra vec na hry, pokud mas grafickou kartu od AMD. Jinak asi moc rozdil nebude.

27" 1920x1080 neni zrovna nic moc. Byt tebou, tak zvazuju i 24", protoze predpokladam, ze priplacet na vyssi rozliseni asi nechces.

?
Dva komntare : Jeden dosel, zeptal se jestli dela pruhy, druhy odpovedel ze ho ma a nedela ..
- Kdyby neslo vylozene o hry, tak na FHD@27 bych spise zvolil :BenQ EW2775ZH na panelu [AMVA] s vybornym kontrastem (cernou) a bez "glow" osvetlenych rohu.
- "27" neznamena herni, klidne kup i mensi..
PS : Na kompetencich (jako CS:GO etc, nevyznam se v tom), se hodne setkavame s monitory [TN], kde hraci vyzaduji 1ms (coz IPS technicky nedokaze, 1ms papirove je v realite spise 3/5s + nejaka funkce jako ULMB), kde jim jde predevsim o odezvu pred nejakymy uhly pohledu, ale dle dnesni situce, cen, zvol radeji panel [IPS] ..

25Hz ? Je to velký rozdíl ?

- Jakej rozdil ? 25Hz.
- Neboucha to do oci jako rozdil "60Hz v 144Hz", ale s funkci "FreeSync" na cistote pohybu pomoct muze .

• Osobne s LG mam velmi dobré zkusenosti (na kazovej muzes kapnout vsude, tomu se nevyhnes), pouzivam jak TV, tak i monitor, modely u kterych osazuji vlastni matrice.
* Ale kdyz uz zakupuji, tak vybiram !

Peter84

kromě rozdílu odezvy 2ms

• "2ms" odezvy ceho ? Prechod cerného pixelu na cerny ? "13ms" doba prechodu sedého na sedy ? Uvidis ze ti nezobrazi jeden obrazek z 200 v jedné sekunde ?
PS : Hlavne se vyhni nekterym modelum : iiyama . Bat se nemusis treba i znacky AOC, nektere urcité model 'vs' cena nejsou v pomeru vubec spatné.

• Pred par dny jsem zkousel "32" AOC q3279vwf, tak jako vsehny modely od AOC co jsem mel cest zkusit, opet 'bez dead pixel' (sem tam jeden najdes v této cenové kategorii temer u vsech), ale o proti iiyama, kde co monitor tak Osobne mam s dead MPX opravdu problém, jak uz najdu jeden, tak pokazdé kdyz pustim VIDEO nebo HRU, tak me na ten 'DEAD PIXEL' hned spadnou oci, prvni misto kam se podivam ..
* U toho FreeSync, hodne uzivatelu ani nevi k cemu to slouzi a rozdil v ON/OFF ani nevidi. FreeSync (+hsync) je hlavne pomocnimek u padu frames, kde pomoci synchronizace mas plynuly obraz i na 30frames/s, sam tuto funkci vyuzivam pri hrani v 2K@1440p rozliseni, IMHO uzivatelum NVIDIA staci jen softwérovy "AdaptiveSync" .

Ono to není růžový u žádnýho co koukám , u IPS co jsem měl v plánu IPS glow jak sviňa a je jedno kolik monitor stojí ,to vidím spíš kterej je menší zlo dneska.:-/

XoXoChanel // vždyť si psal že ten 32 AOC stojí za vyliž nedávno a teď ho doporučuješ? Jako nevím ta značka někdo chválí ale dost lidí na ně nadává hlavně kvůli podsvícení u těch IPS....(většina cpe do monitorů stejně panely od LG a druhá varianta AU Optronics) u LG dost často kámen úrazu životnost,chcípaj radi po záruce 2 let jak Tv tak monitory.(sice tu mám 10 let starej Tn LG jenže to nějak začínali a tak se snažili ,jenže kvalita šla razantně dolů,Tv od LG ti moc na Tv forech nikde nedoporučí.)

Ale jako neherni a poukazoval jsem jen na pixely.
- Celkove AOC q3279vwf, za to co stoji od BlackF kdy byl slevnen o 50$ , kde se nachazi nekde za 199$ za "32" palcovy QHD@1440p je to na NO GAMING docela slusny.
- Hlavni co ma zajimavé je kontrast nakych 3000:1, coz potkavame u 2x drasich monitoru za 400/450$. Tak kde je problém ? V "odezve", u VIDEO, jde nekdy videt pri pohybu spatna presnost pixelu, kde prechod pixelu (sede-seda) je opravdu opozden, coz nechava za sebou jakou smouhy, duchy.
* Jako prevazny uzivatel panelu IPS, to jde poznat na prvni pohled, pro majitelé monitoru VA, rozdil nemusi byt takovy vyrazny, ale urcite bych ho nedoporucil jako herni, nebo pro agresivnejsi hrace her typu CS:GO..

- Kdyz jsem ho zkousel na XBOX X, nekteré hry jsou hratelné bez problému, az v tmavych scénach, jde toto rozmani docela citit.
* Pockej, zapojim ho a udelam ti nakou fotku.

AOC q3279vwf PC
• Bohuzel nemam momentalne nic lepsiho na fotografie, original rozliseni bylo moc velké jakou soubor. Tak se omlouvam za kvalitu, jde jen jen pro rychlé zobrazeni :
• Pro majitéle tohoto monitoru AOC q3279vwf co trpi s "GHOSTING", aktivujte na PC obnovovaci frekvenci "75Hz" + FreeSync, v menu (OSD) monitoru polozka OVERDRIVE zvolte "WEAK".
• V otazce barev aktivujte v AMD ovladaci 10Bit paletu barev a na monitou aktivujte funkci "DDC|CI".
* Pro majitelé NVIDIA, dezaktivujte auto "SCALING" a ponehejte nativnich 2560x1440p". U "32" palcu uz bych spise privital "CURVED" lehce zakriveny monitor, ktery u této velikosti pro uzivatelé co jsou k monitoru blyze, neni vubec k zahozeni. Ale od monitoru jsem nastesti dostatecne vzdalen.

[81768-plochaverze-png]

FOTOGALERIE PC :

PLOCHA :
[81768-plochaverze-png][81769-plocha2-png]
CONTRAST
[81770-test-contrast-png][81777-test-contrast-image-png]
POZOROVACI UHLY
• Zde muzes pozorovat, treba na zlute, ze v uhlu dohazi ke strate , tak jako se kontrast premenuje z cerné na sedou.
[81771-vision-1-png][81772-vision-2-png][81773-vision-3-png]
GAMING
[81774-witcher-3-png][81775-kingdom-deliverance-png]
UHD VIDEO
[81776-uhd-trailer-png][81778-aoc-menu-png]

AOC q3279vwf + XBOX X 2K@1440p
• Zobrazeni XBOX X s podporovanym rozliseni, 2K@1440p, nekteré hry viz foto, nevypadaji vubec spatne :
• Pro lepsi hloubku cerné, aktivujte :" nastaveni -> zobrazeni" a na misto "TV" zvolte PC RVB + rozliseni "1440p".
• Nastaveni 1440p XBOX X :
* V nastevni jde i aktivovat funkce FreeSync, cim se stava kompatibilni se zarizeni XBOX (samozrejme i barvy jsou v Default zobrazné na 10Bit .
[81779-xbox-rozliseni-2k-png]
• XBOX X Ghost Recon 1440p :
[81780-xbox-3-png]

FOTOGALERIE XBOX X + AOC q3279vwf 2K@1440p :

[81781-xbox1-png][81782-xbox-2-png]
[81783-xbox-3-png][81784-xbox-4-png]

Jako já problém ve Va nevidím akorát tohle už je moc velký,to jak píšeš koukat po AMVA+ apod, to se někde psalo že to je jenom nějakej nesmysl jakože lepší panel je kec,podívej se kolik stojí AMVA seženeš ho BenQ GW2470HM za 3000+ a nějakej VA stojí 7000 třeba,ten kontrast 3000:1 maj všechny jenže zase markketing někde uváděj 20 000:1 atd.Já si nemůžu pomoct ale jak začnu projíždět nějakej monitor IPS co by za to stál tak na Amazonu x lidí hází fota mizerného podsvícení což určitě nechci viz BenQ GW2765HE a jeho dražší předchůdce,navíc se několikrát zase zmiňuje polofunkční HDMI co mám u toho co mám,to jsou magooři u BenQ že si kurví jméno tím že neumí udělat funkční HDMI port jako ostatní? Obraz jako u toho VA Ok ,ale toto mě ser...Nechci zasírat zase cizí topic ,ale to mě vrací opět k 24 Samsung C24FG73 s 144Hz a nebo obyč 75Hz iiyama ProLite X2474HS-B1,u obou bude podsvícení Ok,jako v Praze pochybuju že by si někdo držel na prodejnách drahý kusy kolem 8 aby se to dalo zkouknout.Jako QHD by bylo super v 27 ,jenže do 10 to je všechno jenom IPS z mouchama co má ta technologie ,možná risknout EIZO EV2450-BK jako jedinej s 5 letou zárukou a v nejhorším vrátit a počkat až vrátěj prachy pak,na ten sem moc negativ nevyšťoural i když nějakej QHD bych vzal raději ovšem recenze nic moc do těch 10....

AMVA+ apod, to se někde psalo že to je jenom nějakej nesmysl jakože lepší panel je kec

• Tak placebo to urcite neni, VA, MVA a MVA+ jsem vedle porovnaval jiz nekolikrat, [AMVA+] ma podstatne lepsi pozorovaci uhly hlavne u prechodu cerné, barvy i odezvu (mensi input lag), panel|matrice s moznosti nastaveni vysich Hz (az 144Hz).
*Pak je to jak u vseho, zalezi od urcitého modelu, kde "24" FHD@1080 75Hz AMVA+ a "27" 2K@1400 na 144Hz je uplne jinde i kdyz jde o stejnou technologii.

3000:1 maj všechny jenže zase markketing někde uváděj 20 000:1

• Na dynamicky kontrast se nedivej, to v realite nic nezamena, ten muze byt klidne 500 000 a nebude lepsi jak 3000:1 na VA (nebo u VA se hodne setkavame spis s prumerem 250).
* Nas co zajima je spis realny vysledek, priklad pro vypocitani 800:1 : 200 cd/m² bilé a cernou s hodnotou 0,25 cd/m² , obdrzime : 200/0,25 = 800 , coz da kontrast de 800:1. (u MVA 0,04 cd/m² pro obdrzeni 3000:1)
• U barev, je to samé, udané 10Bit je vetsinou jen 8Bit + FRC.
• Odezva 1s je v realite 5ms + ULMB, ty paramery hodne klamou a hodne lidi se v nich straci a drzi se jen podle komercnich udaju.

• Bohuzel ten BenQo sobne neznam, ale rad bych te pobidl k zakoupeni, jestli chces zustat u "24" FHD@1080p na AMVA+ tak zakoupit s 144Hz panelem (u 60Hz budes mit vzdy pripominky ke Ghosting, i kdyz u techto panelu je znacne utlumen).
* Me tyto panely hodne pripominaji RETINU u MAC od Apple, ale moznost otestovat 144Hz jsem mel moznost jen dva modely, coz je malo na udelani nejaké generalniho zaveru..
PS : U tech iiyama ProLite jak sem psal vyse, sem padl na hodne mrtvych pixelu, snad to neplati pro vsechny jejich monitory.

No to je pak jenom MSI vs Samsung a myslím že je lepší si připlatit za Samsung než MSI co to splácává s panelem od Samsungu,u FHD sem zůstat nechtěl jenže není co koupit v 27 takže to vypadá zase na 24 Samsung 144Hz asi ,jenže ten ani MSI nejsou AMVA+ ale jenom VA i za tu cenu co stojí,jinej výběr je pak někde nad 10 a to dávat nebudu....

[TiP] ~ Jestli to chces prevazne na FILMY, tak vem klidne "32".
- Ano, "27" se spatne zhani :-), ono jde tusim o pomer obrazovky, nejsem si jisty.
- U "32" uz mas panelu vetsi nabidku, jestli hrajes hry jen okrajove a zadné rychlé FPS, tak by ti postacil i ten AOC (kdyz ti nebude vadit sem tam navsteva nastaveni monitoru pro manualni doladeni), kde za tak malej peniz a s kontrastem 3000:1 + QHD@1440p nekoupis lepsi ..
* Zkratka jako NOVY monitor, ktery hces urcite alespon 3 roky, mi pripane FHD@1080p k GTX@1060p trosku slabota :-p.
PS : Bych ti k nemu mohl poslat i ICC profil na zaklde mereni sondou primo na monitoru.