Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - makro

Zdravím,

ve sloupci A mám vždy číslo počátečního řádku, ve sloupci B číslo konečného řádku (př. A1 = 2502; B1 = 2525; A2 = 1324; B2 = 1380) - jedná se zhruba o 200 záznamů. Ve sloupci D se pak nachází seznam (čítá zhruba 3500 položek). Ukázka je pro představu v příloze. Potřebuji přiřadit ke každému řádku ve sloupci E číslo 1, pokud se číslo aktuálního řádku nachází v rozsahu "tabulky" (na obrázku oblast A1:B6). Např. rozsah A1:B1 (2 - 5) mi říká, abych do sloupce E zapsal číslo 1 na řádek 2, 3, 4 a 5, rozsah A2:B2 mi říká, abych zapsal do sloupce E číslo 1 na řádek 8, 9 a 10, atd. Poradíte mi prosím makro?

Děkuji

Postupoval bych asi takto:

(použití cyklu)
- vybral bych první řádek sloupce A (A1) a hodnotu buňky bych hledal ve sloupci D. Pokud by se našla, zapsal bych do vedlejší buňky E na stejném řádku "1"
- jako pomocný výpočet bych provedl B1-A1 (5-2), výsledek (3) by znamenal, že hodnotu "1" mám napsat do sloupce E ještě 3x na další řádky
- cyklem bych skočil na další buňku sloupce A (tedy A2) a pokračoval stejně jako předtím (akorát se zvýší proměnná "řádek")
- atd, atd
- pokud už ve sloupci A nebude hodnota, konec.

Zpracovat to, na to teď opravdu nemám čas - a z hlavy ani znalosti, musel bych to naštudovat..

Pokiaľ Ti ide o označenie čísel riadkov, tak Ti postačí toto:

Sub OznacenieR()
    For i = 1 To 6
        Range("E" & Range("A" & i) & ":E" & Range("B" & i)) = 1
    Next i
End Sub

ale postrádam zmysel obsahu stĺpca D.

Nemá sa náhodou testovať prítomnosť údaja v stĺpci D v intervaloch A-B?