Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10: neočekávaný restart

Kopíruji data mezi PC v síti, z W7 na W10, je toho hodně, nesedím u toho.
Přijdu a PC s W10 je na přihlašovací obrazovce, restartoval se.

Už se mi to stalo jednou, neměl jsem ale ten PC pod ochranou UPS, tak jsem si myslel, že se to stalo proto.

V prohlížeči událostí je kritická chyba,viz:

[81974-eventlog-png].

Na ní navazuje "běžná" chyba:

[81975-eventlog2-png].

Přikládám soubor z minidumpu, https://pc.poradna.net/files/81976-040818-17984-01-dmp
Vůbec tomu nerozumím (otevřel jsem si to v Bluescreen View).

Čím by to mohlo být? Je to nový PC, prakticky zatím nepoužívaný, skládačka v CZC, https://pc.poradna.net/questions/2721251-novy-vykonny-pc

Díky za tipy

Flash BIOSu na poslední verzi tenhle problém s RAMkami nevyřešil.

Pořád se při auto "hlásí" jako 2133. Ta dobrá, špatná i obě. a i časování je odlišné od toho, co je napsána na RAMkách.

Po nastavení v BIOSu na 2666MHz a časování dle nálepky memtest buď zatuhl nebo házel chyby - teď ale nevím, co bylo při memtestu na jednom jádře a co na šesti.

Takže příští týden pošlu obě RAMky na reklamaci. Touchwood (dělal ten flash a ty testy) mi tu nechal jednu 4GB DDR4, budu PC s W10 testovat zatím, s tím a modlit se, aby problémy nepokračovaly.

edit: memtest háže chyby i při tom auto nastavení (2133MHz a časování odlišné od toho, co je na nálepce)

- A ta 4Gb co u tebe nechal TCHW po tom co jste urcite navstivili sklipek, se chova normalne ? Ukazuje hodnoty jak ma ?
* Tyjo, jinak me prekvapila ta neucinost patche u kterého jsem cekal 80% sanci na uspech aktualizaci firmware ktery prinasel i UP microcodu k lepsi kompatibilite s RAM (viz MSI 'Improve memory compatibility').

- Primo zakoupeny modul by kompatibilni byt mel, tedy az ne jednu malickost :
MSI uvadi verzi "5.39", tvuj kit nese oznaceni 5.30, rozdil je v tom, ze 5.30 (1.22V) pouziva Hynix [AFR] a verze 5.39 (1.35v) je na Hynix [MFR].
* Ciste teoreticky, podle MSI by kompatibilni mela byt verze s oznacenim 5.39

Corsair	CMU16GX4M2C3200C16R ver5.39	DDR4	3200	3200	SK hynix	1.35v	SINGLE	8GB	√ √ √

Normálně, tedy tu chvilku, co to bylo spuštěné.
Zatím jsem 2x nechal projet memtest, na testování to musí počkat po 25.4. (DPH), teď vůbec nestíhám.

Můžeš mi poslat přesný link, odkud jsi vzaly tyto informace o kompatibilitě a rozdíly mezi verzemi? Abych to doložil při té reklamaci.

Můžeš mi poslat přesný link, odkud jsi vzaly tyto informace o kompatibilitě a rozdíly mezi verzemi?

- Nevim, tak to zkratka je, (jestli se tedy nepletu, nechavam radeji naovereni), tak by to melo korespondovat :
* FORUM CORSAIR : http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=173347

Ver 3.X  = Micron( D9TBH)
Ver 4.31 = Samsung B-die
Ver 5.30 = Hynix AFR
Ver 5.39 = Hynix MFR

- Informaci o kompatibilite, jsem cerpal z oficialnich stranek MSI : https://www.msi.com/Motherboard/support/Z370-SLI-PLUS#support-mem-5
[82074-msi-ram-corsair-cmu-5-39-jpg]

- Vsak ano "O TO JDE" ty mas 5.30 tudiz Hynix AFR, ale uvedena jako kompatibilni je "5.39" SK Hynix (MFR) 1.35V. Ulà pockej, ty mas vlastne RAM 2660 ne 3200 ..
- Jedina kompatibilni RAM od Corsair na 2666 je uveden :model : CMK32GX4M2A2666C16 ver4.31, jinak na 1.2V jsou kompatibilni ramky jen na pracovni frekvenci "2400Hz" + 1.2V, je mozné, ze je zde zakopany pes ?!
* Pak nechcu z toho delat kovbojku, ale ten tvuj model RAM neni v seznamu kompatibilnich, mozna ze problem je jen v kompatibilite zakladni desky a RAM, jestli to budes posilat, tak mi to jako argument pripadne dostacujici..

To samozřejmě v reklamaci uvedu, včetně odkazu na tenhle thread (na CZC tak zjistí pravé jméno identity "L-Core" :-D)

...uvidím, jak to dopadne. Kdyby byla na vině opravdu nekompatibilita RAM a MB, i tak by ale neměly natvrdo vyskakovat errory v mentestu (a ty pravidelně naskakují). Ty RAMky IMHO vadné jsou, respektive jedna z toho páru určitě. Ale ani po flashi BIOSu, ani při pouze tom "dobrém" modulu, BIOS nenastavil frekvenci RAMek tak, jak měl (místo 2666 dával 2133). RAMku od TW nastavil správně.

Třeba to dopadne tak, že budu muset tam dát jiné typy pamětí, snad se mi to podaří vykomunikovat.

Ideální stav by byl: jiné RAMky, bezproblémové rozpoznání v BIOSu, tím pádem eliminace pádů PC/W10 (restart "bez příčiny")… a možná rovnou 32GB ]:) S ohledem na renderování, co teď provádím na W7/8GB by mi to docela i koplo.

Ten muj modul prosel komplet test.
S tim vadnym jsem test prosel taky, ale jen samotny modul a na test jednoho jadra, pri Vcc 1.25V a pri pouze nominalni feekvenci. Jakakoli jina (i nizsi) hazela chyby . Dualchannel uz ale failoval spolehlive.

Testy vicejadrove ovsem nepadaly, ale zrejme nefunguji, protoze se zasekaval cely beh memtestu.

Velké prd.
1. testují jen jeden modul, takže už pro dva to nemusí platit a pro čtyři tím více

2. polovic testovaných není k mání na našem trhu a druhá polovina není vždy k mání v každém kvelbu
(má platit/platilo - pokud moduly splňují požadavky standardu JEDEC tak fungují na jakékoliv desce, třeba nejdou přetočit, ale základní uvedené parametry má deska bez problému zvládat)

1/ Není pravda! Testuje se osazení každého modulu zvlášť stejné šarže a potom jejich kombinace do slotů. Právě proto je psaná kolikrát jiná podporovaná frekvence pro osazení 2 modulů a čtyř.

2/Souhlasím, že by mělo platit, ale bohužel neplatí. Stejně jako nikdo nedoporučí osadit do každého slotu jinou značku RAM, ikdyž specifikace splňuje. Je to bohužel škoda, ale výsledek bývá někdy takový.

- Kdo testuje jen jeden modul ?
- U nas u nekterych chipovych sad osazujeme i quad chanel, single jen v pripade diag desky pri jejií navratu do servisu nebo UP ..fm..
* V PS/SAV parku, na desky co jedou v regálech na diag ringu ( vetsinou mesíc pred prodejem) se testuji ruzné predchystané modely (bulk), RAM bez chladicu, jen se stítkem a ID. Nasledovne po testu se vytvorí raport ktery se ulozi na server a posle se dál. Ale jsme jen SAV nemohu s jistotu rict jak to delaji v labu.

- Prodejci jako xx.cz co nabízí skládané PC sestavy, no, poctive vse IMHO delat nebudou :-)

Bohužel, je to smutné, ale pokud chceš mít 100% jistotu kompatibility, je to přesně tak jak píšeš. Ikdyž 95% dalších možností funguje, 5% nemusí. Já už jsem se poučil.

Já jen doufám, že reklamace projde s tím, že jeden modul je vadný a v CZC to vymění za jiný KIT. Kdyby byly "hovada", tak ti to vymění za stejný typ s tím, že je nějaká nekompatibilita nemusí zajímat. Naštěstí s nimi mám dobré zkušenosti.
V opačné případě bych jim napsal, že PC skládala jejich firma a jejich povinností bylo vše otestovat.

v těch modulech je čím dále větší bordel a už se nedá spolehnout na nic

: Velky podil delaji stale pribivajici nové chipové sady (kde majitelé novych platform se stavaji spise testovacimi 'insidery') a procesory (ted kazdy processor ma radci jinou RAM, jinou frekvenci ci casovani) které schovavaji svuj nezvratny podil na tomto celém kolotoci.
Kdyz ty RAM osadis do predchozich CHPST (navic zde by platila vic uvedena duvera ke kompatibilite JDEC) s tolika problémy se nesetkas. Kuprikladu u vydani prvnich Ryzenu (kde snad jedina pamet ktera jela opravdu bez chyb byla ze startu snad jen Kingston HyperX Fury a Crucial Balistic) ) ses stim pri (fyzickém) skladani PC kde uz byla potreba na osazenou RAM davit vetsi pozor, nebo osazovat jen 'SEBOU' testované (potvrzené) modely, urcite ses s uvedenyma probléma setkal a zde to IMHO nejak tak zacalo nejvic..