Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD graf. karta - najspolahlivejsia znacka?

po reklamaci a vrateni penazi za moju pokazenu rx480: https://pc.poradna.net/questions/2755721-pokazena-graficka-karta-alebo-zdroj
hladam novu kartu, hravam na 1080p 60fps free sync monitor (preto len amd), cenovo je to bieda, rozhodujem sa hlavne medzi gigabyte, asus, a sapphire ktory som mal teraz kedze som na neho cital iba chvalu pred kupou ale ja som dostal asi blby kus. tak hladam nejaku novu ktora by mi vydrzala co najdlhsie, predtym som mal gigabyte 3870 ktory mi vydrzal 9 rokov takze mam mozno prehnane ocakavania.
Co by teda bola najlepsia znacka z tych troch, moj cenovy strop je tak 350 eur ale cim menej tak tym lepsie. Tiez je tu moznost 300 eurovej 570 ale neviem teda ako velmi zaostava za 580 aby sa ten cenovy rozdiel vobec oplatil a taktiez volba medzi 4GB a 8GB verziou. Moj vyber pre obchody je velmi biedny je to len medzi alzou a lokalnym obchodom s horsimi cenami, ide mi hlavne o tie reklamacie GK ktore by som vedel odniest na predajne osobne.

Z testov co citam tak MSI vychadza uplne najhorsie a to bolo este predtym nez stiahli GamingX edicie vdaka Nvidia praktikam pricom armor su povazovane uplne za tie najhorsie. Ked uz tak cenovo tak sa mi viac pozdava 8GB Aorus alebo Special Edition Sapphire ktory ma 3 roky zaruku, co neviem ako sa uplatnuje po 2rokoch zakonnej kedze pokial viem Sapphire tu nema autorizovane stredisko tak sa to potom posiela kam?

predlženú záruku dáva bud výrobca cez autorizovaných predajcov,takže na reklamáciu sa to nosí autorizovanému predajcovi,alebo sa predlžená záruka rieši priamo cez support výrobcu,ktorý obvykle priamo dohodne autorizovaný servis pre zákazníka a podá informáciu,kde,u koho si treba predlženú záruku uplatniť.......

MSI mají dlouhodobě nejlépe řešenou automatickou regulaci ventilátorů, nízkou TDP

a babu ktomu. (Maji to dobre resené, ale stim 'nej' .. TDP myslis co presne ? Thermalni disperzaci [vs W] v otace coolingu maji dobre resenou i jiny vyrobci, ale MSI zustava v grafickych kartach dobrou volbou, [Twin Frozr] se uz predvedl od dob Kepleru na GTX@660).
* Spotreba i TDP jde s kazdou novou Gen. dolu, kde uz neni zapotreby osazovat velkoplosna 0.5 Kg zebra, nebo WColling, nechapu jak to muzou jeste nekteri vyrobci v dnesni dobe tak doslova spackat ..

ALTERNATIVA
- Na miste tazatele, bych za 300$, radeji zakoupil AMD Fury@X (nektera rada Fury jde popripade pomoci VBIOS odemknout na vykonejsi Fury@X), kde i pres 4Gb ma podstatne lepsi vykon jak jakakoliv graficky chip z rady AMD@RX.
- Samozrejme zustavame jen v alternative, ale po technické strance kdyz prehlidneme nekteré veci (jako spotrebu), bude mit vykonou grafickou kartu na pameti HBM (o proti klasické DDR) na vykoném GPU [Fuji], kde vykonem je nekde okolo (trochu pod) GTX@1070.
* Jednu AMD@Fury mam. I kdyz 4GB nejsou v dnesni dobe nic co se da nazvat konfortni, ale az na par titulu (kolik, 10-15 her ?) i v rozliseni "2K@1440p", hra zpravidla nepretahne hranici 3GB, kde si s 4Gb stale staci.. "ale opakuji, jde jen o alternativu kterou bych prozkoumal pod lupou".

Rozumim.
- Nové se v CR/SK koupit nedaji ? Zde se daji (dali) zakoupit (nové) mezi 270-300, ale jen posledni edice, tim myslim posledni modely ktere vysli, jako "SAPPHIRE NITRO Radeon™R9 FURY 4G HBM with Back Plate, nebo mensi verze s WaterCooling ale zde by byla cena vysi a stracelo by to nasledovne smysl.

- Také jsem jednu zakoupil a stale ji mam v jedom hernim PC na hrani v 2K@1440p, positivni stranka je i tichost (u vyse uvedene Back Plate), kde spise sklamou ty dnesni :-)

- Ale stale to zustava jen 'alternativou', presto vykonem jsme daleko pred GTX1060 nebo RX480 které nezachrani ani 6/8GB VRAM :-)-
* AMD@Fury ma tu vyhodu, ze ma osazenou pamet [HBM] na Memory Bus [4096 bit] + 3584 Stream Procesoru. Samozrejme AMD fury podporuje technologie jako dnesni moderni grafické karty, nechybi DX12, FreeSync TechnologyAMD, EyefinityQuad HD Display (4K*2K Support) podpora Video Codeku " Engine (VCE)" nebo "Dual BIOS", Crystal VR.

[TiP] ~ U jistych modelu Sapphire AMD@Fury, jde pomoci VBIOS odemknou "Stream Procesory" navic kde *s trochou stesti je mozné odemknout AMD@Fury az na 4000 stream procesoru, kde se dostavame na uroven vykonejsiho model této rady "AMD@Fury "X, predstav si to jako u modelu (priklad) GTX@670, ktera jde odemknou (pomoci VBIOSu) na GTX@680, ale obejdes i bez toho, delat to nemusíš, je to spíš jen takovy BONUS ;-)

- Ono, hodne lidi nevedomky zakoupili RX@480 4Gb, ale maji vlastne 8Gb model, kde jde 4Gb okruh aktivovat pomoci BIOSu (ATIFlash ), odemknout VRAM RX@480 4G na 8Gb, jelikoz jde o ten samy HW podklad.
* U Fury LASEROVY (né SW lock), u predeslych modelu zcela poskodila tuto cast a odemknuti neni mozné, u tech stastlivejsich, se zadaril UNLOCK alespon +- 300 se zamlkych 500 , proto zalezi od urcitého modelu.

mozno to plati pre GamingX radu (len Nvidia exklusiv) s TwinFrozr vetrakmi ale Armor maju Torx vetracky (neviem ako horsie/lepsie su) a celkovo je to len doska s vetrakmi to cele posobi velmi lacino, To je ta vytka co citavam na forach ze to bolo nahradene lacnou alternativou.

Tobe také dobry den.
- Divej, kdyz se te zeptam tak, kdyz mas FreeSync ON neboOFF, vidis realny rozdil ? Na kolik hrajes FPS, nebo mas V-Sync off ?
- Ono, NVIDA by mohla byt také volba, jako GTX@1060 6Gb..

u těch levných bez LFC jsou jenom 48-60 nebo 48-75Hz pak až 144Hz s LFC mají lepší nižší spodní hranici, jako dobrý by bylo kdyby udělali i 30-60Hz nebo 30-75Hz kde to pokryje i ten větší pokles fps s dobrým panelem (VA, IPS), protože ty 144Hz zas bude jen obyč TN předražený

jako on ten rozsah jde i měnit přes CRU, kdy jde vytvořit vlastní a vlastně "taktovat" FreeSync rozsah, ale většinou ta elektronika to stejně nedává a občas problikne černá obrazovka (zvětšení spodní hranice FS)

- Nekteré starsi hry jsou na to imunizované, zkousel jsi to jen s klasickym [V-Sync] bez [Fsync] + FRTC nebo ?
* Na XBOX X, je kuprikladu v realite jen par her kompatibilnich s FreeSync, tusim ze Gears Of War a jeste jedna :-p Kde zkratka né kazda hra (pod rok 2010) musi s FreeSync fungovat jak ma ..

[TiP] ~ Jestli jde o STEAM verzi, klikni na ni pravym tlacitkem mysi -> "Vlastnosti" -> "Definovat (option) spusteni" -> a do nasledujiciho radku vloz :

-FPSLimit=60

* ROUGE nemam, tak jen ilustracni obrazek vlozeni :
[82197-steam-fps-limit-png]