Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Psal jsem znovu na info@poradna.net a nikdo neodpověděl

Mám tuhle poradnu rád a často jsem chodím jen tak, číst si rady od zkušených a podívat se co lidi štve a trápí.

Nicméně jsem již znovu psal na info@poradna.net a nikdo neodpověděl.

Jsem z toho zklamaný, ale ono až začne oficiálně platit GDPR, tak už se s tím bude dát něco dělat.

Nechci psát veřejně co jsem psal do emailu.

Rád bych, aby na tohle správci zareagovali a vyjádřili se proč nikdo neodpovídá. Díky.

Řešení:

Ahoj. Neviem, kde sa stratila tvoja požiadavka, takže napíš mi prosím na e-mail v mojom profile a tvoje konto zruším.

IP ban som zrušil. Naozaj nerozumiem, prečo bol vôbec udelený. Budem robiť všetko preto, aby sa takéto veci v budúcnosti nediali.

Za posledne tri mesiace som dostal 3 ziadosti o vymaz uctu a na kazdu som odpovedal rovnako. V sucasnosti to nie je mozne, mozne to bude uz coskoro v sulade s novymi pravidlami GDPR. Nemam ziadne presne informacie, ale predpokladam, ze datum nasadenia GDPR do praxe stihneme.
Zaroven chcem vsetkych rypalov upozornit, ze Poradna s.r.o. nezhromazduje ziadne osobne udaje svojich uzivatelov. Pokial niekto povazuje za osobny udaj nickname, IP adresu alebo emailovu adresu rad ho odporucim na nasu advokatku alebo prislusny sud.
Ja osobne nick, IP adresu ani emailovu adresu nepovazujem za osobny udaj, pretoze ani jeden udaj nevieme stotoznit s konkretnou osobou. V ziadnom zakonie nie je ani nic take napisane a to, ze niektori pravnici si myslia opak je ich pravny nazor. Bodka.
Btw ak ta trapilo tak velmi, ze si nedostal odpoved na email mame na poradni aj zverejnene tel cislo, takze stacilo zavolat. Dnes tie medzinarovne hovory predsa idu z pausal, takze sa to da prezit nie?

Máte samozřejmě pravdu, co je a není osobním údajem je legislativně upraveno a IP adresa (nazývaná v legislativě často jako "síťový identifikátor") je jedním z údajů podléhajících ochraně.
Absence telefonického spojení v Kontaktech je chybou, budu usilovat o její napravení.

K původnímu smyslu tématu: pokud mám správné informace, byl Váš požadavek již administrátorem portálu Poradna.net vyřešen, je to tak?
Děkuji za odpověď!

Samozrejme, ze pravdu nema.
GDPR naozaj operuje s pojmom sietovy identfikator a medzi ne radi aj IP adresu. To, ze je je IP adresa osobnym udajom sa opiera o rozhodnutie Europskeho sudneho dvora z roku 2016 (C582/14), kde bolo rozhodnute ze dynamicka IP adresa je osobnym udajom, ale...akosik vsetkym papagajom, ktori to teraz opakuju do nemoty vypadla druha cas suvetia, pretoze uplne znenie znie asi takto....dynamicka ip adresa sa povazuje za osobny udaj vzdy ak hostitel internetovej stranky, ktora tento udaja spracovava ma pravne prostriedky na ziskanie dodatocnych informacii od poskytovatela na identifikaciu osoby.
Inymi slovami Poradna s.r.o. by musela mat pravne prostriedky, aby mohla oslovit ISP a ziskat tak meno, priezvisko, adresu...dotycnej osoby.
Ziadne take prostriedky vsak nemame, ISP nam nikdy neprezradi identitu osoby aj ked mame jej IP adresu, takze IP adresa tym padom nie je pre nas osobnym udajom pokial sud nerozhodne inak.
Naopak IP adresa je osobnym udajom pre vsetkych poskytovatelov internetoveho pripojenia (ISP).
Rozdiel medzi nami a ISP snad kazdy chape a snad je kazdemu aj jasna logika rozhodnutia Europskeho sudneho dvora.

Odporucam.este raz si precitat GDPR (v originále) a spomínane rozhodnutie (v originale). Nespoliehat sa na rôzne výklady a pseudovuklady. Hlavne ma dojimaju vyklady pravnikov, ktory nemajú ani sajnu o technikaliach problematiky.
Ak si budes trvat aj potom na svojom vidim tam problem pochopiť citaný text.