Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Psal jsem znovu na info@poradna.net a nikdo neodpověděl

Mám tuhle poradnu rád a často jsem chodím jen tak, číst si rady od zkušených a podívat se co lidi štve a trápí.

Nicméně jsem již znovu psal na info@poradna.net a nikdo neodpověděl.

Jsem z toho zklamaný, ale ono až začne oficiálně platit GDPR, tak už se s tím bude dát něco dělat.

Nechci psát veřejně co jsem psal do emailu.

Rád bych, aby na tohle správci zareagovali a vyjádřili se proč nikdo neodpovídá. Díky.

Řešení:

Ahoj. Neviem, kde sa stratila tvoja požiadavka, takže napíš mi prosím na e-mail v mojom profile a tvoje konto zruším.

IP ban som zrušil. Naozaj nerozumiem, prečo bol vôbec udelený. Budem robiť všetko preto, aby sa takéto veci v budúcnosti nediali.

Slušně jsem admina požádal o smazání profilu, či smazání jména, je to již dva měsíce a nic. Chápu že je to zdarma a nesedí u toho furt.

A MÍSTO TOHO JSEM DNES DOSTAL IP BAN, JAKO ZA CO? Je mi to jedno, tohle gdpr zařizuje. Doufám že až vstoupí v platnost bude komunikace probíhat dále stejně a dostanete tučnou pokutu.

ale ono až začne oficiálně platit GDPR, tak už se s tím bude dát něco dělat.

Jo? A co si jako představuješ, že se s tím bude dát něco dělat? Je to zde služba zdarma, nikdo nemá povinnost s tebou komunikovat, kdykoliv a na cokoliv si smyslíš.

Mírně se mýlíš. Je zcela lhostejné, zda služba je či není zdarma (nakonec Google a Facebook jsou taky zdarma). Předpokládám, že správce poradny má vyřešeno nakládání s osobními údaji podle zákona. A v zákoně na ochranu osobních údajů je zakotveno právo na výmaz. A podle tohoto zákona je správce povinen do 1 měsíce od doručení žádosti o výmaz informovat žadatele o případném odmítnutí (pokud je toto odmítnutí podepřeno zákonem). Nechci a nebudu tady řešit konkrétní situaci, protože o ní nic nevím a necítím se na to dostatečně fundovaným. Ovšem jakkoli je tato Poradna dílem (snad tím nikoho neurazím, není to míněno pejorativně) amatérským zákony pro ni a její správce platí stejně jako pro kohokoli jiného a nelze operovat s tím, že správa poradny je vykonávána ve volném čase při zaměstnání.

A víte co, co já se tady budu nervovat, nechte to plavat.

Shrnutí problému, pro ostatní:

Před 2 měsíci jsem napsal email na info poradny email kontakt - do teď jsem nedostal odpověď
Před 1 měsícem jsem napsal opět email - do teď jsem nedostal odpověď

Včera jsem napsal tento dotaz a dostal jsem IP ban.

- alespoň je vidět co je zde za lidi.

Děkuji, ahoj.

Já bych to tak nehrotil. Není důvod, aby to nikdo neřešil a nesnažil se. Je možné, že tvůj dotaz nebo odpověď e-mailem skončila někomu ve SPAMU. Psát z jiného účtu o zrušení dalšího účtu není nic moc, pokud neuvedeš veškeré podrobnosti.

Zkus se přihlásit na ten účet, co máš registrovaný a přes něj napsat nějakému adminovi soukromou zprávu, určitě se tím bude zabývat.

Súhlas,... už mi prijde že nekterý tu už ani nepíšu preto že chcú pomôcť, ale iba si sem prídu keď si chcú zanadávať... fakt táto poradna za posledný rok šla strašne dole vodou, a to najmä spôsobujú aj samotný módi. Mif ma hodne sklamal. Ja byť Admin tak bych mu "eMko" zmazal.

Píšu míchaninou, tá má zloženie (na jednu porci):

45% Slovenčina
33% Čeština
1% Maďarčina
1% Polština
1% Ukrajinčina
5% StaroSlovienčina
5% ČechoSlovenčina rok z prvej polovici minulého storočia
3% Nespisovná Slovenčina so záhorádskym nárečím.
5% Neindentifikovatelné prostriedky
2% Poslovakizovaná Angličtina
0.01% Kórejštiny a Ruštiny

Ty seš fakt arogantnej toxickej hajzl čo na túto poradnu nepatrí,... divím sa že máš móda... (Klidne mi to pak zmaž, len so chcel aby si si to prečítal, dúfam že sa nad tým aj trocha zamyslíš). Mal by si sa učiť správaniu od Losa, ten je normálnej.

človek ktorý nepotrebuje tazateľke odpísať:

A už jsi navštívil psychiatra? Pročpak se neléčíš? Paranoia se sice léčit nedá, ale lze tlumit.

když dotaz je pomerne normálny a Los dokázal na to normálne odpovedať.

viď jeho odpoveď.

Ahoj. Neviem, kde sa stratila tvoja požiadavka, takže napíš mi prosím na e-mail v mojom profile a tvoje konto zruším.

IP ban som zrušil. Naozaj nerozumiem, prečo bol vôbec udelený. Budem robiť všetko preto, aby sa takéto veci v budúcnosti nediali.

Jojo,jenže nynější PC a NB s námi mávají tak že nějaké domácí opravy jsou téměř nemožné,opravdu Windows 10 nám také natlačili se všemi věcmi co fakt nechceme a nezbavíme se jich. Těžko v tomto rangu radit. No a dotazy typu - chci mobil co nejlevnější s výborným foťákem,nebo herní notebook do deseti tisíc, mě už taky nebaví.

Za posledne tri mesiace som dostal 3 ziadosti o vymaz uctu a na kazdu som odpovedal rovnako. V sucasnosti to nie je mozne, mozne to bude uz coskoro v sulade s novymi pravidlami GDPR. Nemam ziadne presne informacie, ale predpokladam, ze datum nasadenia GDPR do praxe stihneme.
Zaroven chcem vsetkych rypalov upozornit, ze Poradna s.r.o. nezhromazduje ziadne osobne udaje svojich uzivatelov. Pokial niekto povazuje za osobny udaj nickname, IP adresu alebo emailovu adresu rad ho odporucim na nasu advokatku alebo prislusny sud.
Ja osobne nick, IP adresu ani emailovu adresu nepovazujem za osobny udaj, pretoze ani jeden udaj nevieme stotoznit s konkretnou osobou. V ziadnom zakonie nie je ani nic take napisane a to, ze niektori pravnici si myslia opak je ich pravny nazor. Bodka.
Btw ak ta trapilo tak velmi, ze si nedostal odpoved na email mame na poradni aj zverejnene tel cislo, takze stacilo zavolat. Dnes tie medzinarovne hovory predsa idu z pausal, takze sa to da prezit nie?

Máte samozřejmě pravdu, co je a není osobním údajem je legislativně upraveno a IP adresa (nazývaná v legislativě často jako "síťový identifikátor") je jedním z údajů podléhajících ochraně.
Absence telefonického spojení v Kontaktech je chybou, budu usilovat o její napravení.

K původnímu smyslu tématu: pokud mám správné informace, byl Váš požadavek již administrátorem portálu Poradna.net vyřešen, je to tak?
Děkuji za odpověď!

Samozrejme, ze pravdu nema.
GDPR naozaj operuje s pojmom sietovy identfikator a medzi ne radi aj IP adresu. To, ze je je IP adresa osobnym udajom sa opiera o rozhodnutie Europskeho sudneho dvora z roku 2016 (C582/14), kde bolo rozhodnute ze dynamicka IP adresa je osobnym udajom, ale...akosik vsetkym papagajom, ktori to teraz opakuju do nemoty vypadla druha cas suvetia, pretoze uplne znenie znie asi takto....dynamicka ip adresa sa povazuje za osobny udaj vzdy ak hostitel internetovej stranky, ktora tento udaja spracovava ma pravne prostriedky na ziskanie dodatocnych informacii od poskytovatela na identifikaciu osoby.
Inymi slovami Poradna s.r.o. by musela mat pravne prostriedky, aby mohla oslovit ISP a ziskat tak meno, priezvisko, adresu...dotycnej osoby.
Ziadne take prostriedky vsak nemame, ISP nam nikdy neprezradi identitu osoby aj ked mame jej IP adresu, takze IP adresa tym padom nie je pre nas osobnym udajom pokial sud nerozhodne inak.
Naopak IP adresa je osobnym udajom pre vsetkych poskytovatelov internetoveho pripojenia (ISP).
Rozdiel medzi nami a ISP snad kazdy chape a snad je kazdemu aj jasna logika rozhodnutia Europskeho sudneho dvora.

Odporúčam prečítať si čast Vymedzenie pojmov z nariadenia GDPR. To, že IP adresu (tzv. "online identifikátor") považuje GDPR za osobný údaj, je už dlho známy fakt. My ako Poradna s.r.o. budeme IP adresy uchovávať aj naďalej, pretože podľa GDPR ide o tzv. "oprávnený záujem", kedy IP adresy potrebujeme na to, aby sme sa vedeli brániť voči útokom na náš server. V takomto prípade nie je potrebný výslovný súhlas dotknutej osoby.

Každopádne toto je už mimo témy pôvodného príspevku a príde mi divné preberať to práve tu, keď všetky tieto veci už dosť dlho riešime interne.

Odporucam.este raz si precitat GDPR (v originále) a spomínane rozhodnutie (v originale). Nespoliehat sa na rôzne výklady a pseudovuklady. Hlavne ma dojimaju vyklady pravnikov, ktory nemajú ani sajnu o technikaliach problematiky.
Ak si budes trvat aj potom na svojom vidim tam problem pochopiť citaný text.