Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako naučiť niekoho vyhľadávať na internete

Máte nejaké tipy na praktické cvičenia, kde by sa človek dokázal zlepšovať v používaní internetu a vyhľadávaní informácií?

Myslím teraz nejaké slovné zadania, ktoré by človek najprv skúsil sám a následne by tam bol vysvetlený postup v prípade, že to nevie.

Ideálne aj s postupnosťou od ľahkých vecí k ťažším. Niečo v zmysle nájdi aký film hrajú zajtra v kine ... až po fakt zložité veci. Rôznych zadaní pre žiakov je na nete plno. Podstatné je, aby bolo k dispozícii aj riešenie krok za krokom.

Nie že by sa to nedalo vymyslieť a pripraviť ale možno už niekto niečo podobné riešil.

Popravde nechapu, jak dnes muze jeste nekdo mit problem s vyhledavanim. Google najde prakticky cokoli, co takovy neknuba muze chtit. Staci jen trochu zauvazovat co vlastne hledam a pak zadat specificky dotaz. Takze pokud budu chtit vedet co davaji zitra v kine, nejspis bych googlil "program kina [jmeno kina]". Ale google uz dokaze hledat temer cokoli co neni zbytecne prekomplikovane.
IMHO jedina vec ktera vyrazne zlepsi vyhledavani je znalost anglictiny a alespon zakladni "sluzeb" googlu. Takze pak muzu napsat treba "125 euro to czk" a nepotrebuju googlit burzovni listek a prepocitavat to rucne.

mozna te to prekvapi, ale existujou lide, kteri skutecne vyhledavat neumi - starsi generace, pocitacovi analfabeti, nevim jak jsou na tom dneska deti... takze pokud chce tazatel ucit vyhledavat nekterou z techhle skupin, je to jedine dobre.

Za mnou taky obcas chodi mama "vygoogli mi prosimte to a to", protoze vi, ze to budu mit 10x rychleji nez ona.

Ja nerikam ze senior je blbec. Nauci se to, pokud jim to nekdo ukaze a vysvetli, jak to funguje. A o to predpokladam tazateli jde - pripravit navod/cviceni na vyhledavani (a jedno pro jakou vekovou kategorii).

Učit se, učit se, učit se. To prý snad kdysi prohlásil Lenin a byla to jedna z jeho mála pravd. A měli jsme to napsáno i na zdi ve škole. A pak "opakování je matka moudrosti". Takže to chce hlavně se věci věnovat, zkoušet a učit se. Což se mnoha, zejména seniorům, moc nechce. Toť moje zkušenost z mého okolí, jehož, nyní již jako starý dědek, ale "pracující" na a s počítači více jak 30 let, jsem součástí.
Budou řešit křížovky, sudoku a podobné (podle mne) nesmysly (aby si prý procvičovali paměť :-D), ale když si mají sednout k PC a učit se "obsluhovat" a získávat informace a nové vědomosti na netu, případně číst si zprávy a časopisy a e-knihy a poslouchat audioknihy, tak tím doslova "pohrdají" a mají i mne, pokud je k tomu nabádám a doporučuji jim to, za blázna. ;-)
A to už vůbec nemluvím o tom, když jim dokazuji, jaké výhody a možnosti jsou v používání "chytrých" mobilů. To je někdy přivádí až k úplnému "amoku".:-D
Tak to většinou nakonec raději vzdám. A bohužel, je jich většina. V tom dávám mladší generaci za pravdu.

Tak vidim, ze ste sa chytili toho kina a vsetko sa toci okolo toho. Zistit co davaju v kine bol fakt len priklad.

Skor by som rad nejake tie "zlozite veci". Nemyslim teraz okopirovat napovedu z google.

Proste zadanie a k tomu riesenie. Nema to vyslovene byt pre seniorov, kludne aj pre mladsie rocniky, na precvicenie mozgovych zavitov.