Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co způsobuje zadávání špatných znaků klávesnice PC v případě používání intern. bankovnictví?

Dceři se stalo, že při zadávání znaků, při přihlašování do intern.bankovnictví, klávesnice zadává znaky (čísla) odlišná od znaků na tlačítku. Takže při stlačení 1 se napíše 2 a třeba až na třetí pokus dobré (221).
Takže se na IB nemůže přihlásit, neboť při zadání identifikačního čísla účtu a PIN se napíší nesmysly a u PIN (tečky) nekontrolovatelné a po několika pokusech dojde k zablokování přístupu k účtu.
Přitom při používání této klávesnice v textovém editoru, případně i v jiných aplikacích, vše funguje OK.
Z čehož se dá usuzovat, že vlastní klávesnice funguje bez chyb.
A při použití stejné klávesnice na mém NB a přihlašování na stejný účet tohoto IB, vše funguje OK a klávesnice zadává znaky odpovídající zadání a na účet se normálně a bez problémů přihlásíme.
Takže tento problém je pouze na jejím PC, pokud se na její účet snažíme připojit z jejího počítače.
Nevíte o co by mohlo jít, případně jak tento problém řešit?

Všem, co se zatím snažili poradit, nejdřív děkuji. Obsluhu příslušných účtů na tomto IB provádíme nyní z jiného PC a PIN byl na nich rovněž změněn. Dík za upozornění! Postupně se budu snažit "prokousat" tím problémem, pomocí Vašich informací a zjistit, o co jde. Některým Vašim odborným radám trochu nerozumím, nejsem "kovaný" IT a tak si musím vždycky nejdřív zjistit o co jde. :-[
Ještě je zajímavé, že z počátku to z té HW klávesnice psalo doslova nesmyslná čísla náhodně, bez jakékoliv shody s klapkami, tak jak jsem uvedl v základní otázce, ale teď to napíše třeba tři čísla (nebo víc, nebo míň) dobře, pak to napíše tu čárku "," a po ní to píše čísla o jedno nižší. Tak třeba při stisku 1 2 3 4 5 6 7 píše 1 2 3 , 4 5 6. Takže došlo ke změně. A nevím přesně od kdy a nedovedu identifikovat, čím k tomu došlo.
Ještě mě teď napadlo. Přístup na účet v IB je ještě navíc chráněn programem, který je součástí AV ESET, "ESET - ochrana bankovnictví a online plateb". Ale ten by to snad neměl způsobovat, když to při virt.klávesnici jde bez problémů a problémy to dělá pouze při použití HW klávesnice. A spouští se, v obou případech, ihned před spuštěním stránek IB ČSOB.
A pořád nechápu, proč to z virtuální klávesnice jde OK a dělá to pouze z klávesnice HW. A při "zblbnutí" z té HW klávesnice a pak použití SW klávesnice dojde k výpisu prvního čísla vadně a od druhého už ale dobře. A pokud vše zadané, kde byly chyby, vymažu, tak už pak, ze SW klávesnice, jde vše dále bez chyb. Jako by to ta virt. klávesnice nějak opravila.:.(

Pro dsa, ledni brtnik a všechny co se připojili. Kluci, bylo to ono, bo.del s tou klávesnicí dělala ta "slavná" Ochrana bankovnictví a online plateb Esetu. Vypnul jsem ji a už to jde bez problémů a OK.
Že mne to nenapadlo dřív, už jednou jsem měl problém s touto nástavbou (někdy před rokem), když mi po přihlášení na IB ČSOB, mého účtu, "zbourala" I explorer a ten přestal fungovat. Taky jsem ji musel vypnout, abych mohl s bankou komunikovat.
Řešil jsem to tenkrát s podporou Esetu a trvalo jim to snad půl roku, než ten problém vyřešili i oni v SW. Pomalu by mě měla licence končit a tak asi i já skončím s nimi.3-[
Ještě jim "hochům" na podporu napíšu a krapet je podusím.:-D Ale vím, že jim můžem být ukradený.;-) Hlavně když platíme.3-[
Tak děkuju za reakce a rady a je vyřešeno.:puff:

zvláště antivirové balíky s mnoha reklamou vychvalovanými funkcemi se staly nejen zbytečnými, ale viz na vlastní bulvy - přímo škůdci.

eset: balík ess není bezpečnější než antivir nod, je naopak problematičtější a mnohokrát se tu řešil konflikt s ním. ale možné chování jako keylogger je skutečně novinka.