Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno excel nefunkční makro mazání prázdných řádků

Dobrý den, nemá někdo tucha, proč mi nefunguje správně moje makro? smaže to všechny prázdné řádky po řádek 74 místo toho aby se podíval ještě níž a smazal i ten poslední "BLOCK"..... díky moc za případné podněty...

jinak ty BLOCKY jsou schválně seskupeny až od druhého sloupce, protože makro maže podle prvního, a pokud se ten BLOCK má objevit, tak se vedle něj v mém dokumentu generuje x......

Řešení:

Protože příkaz "Cells(105, 8).End(xlUp).Row" přiřadí do proměnné y hodnotu 74.
Sloučené buňky jsou svině - pro snazší pochopení si zkus v okně Immediate zadat příkaz "Cells(105, 8).End(xlUp).Select", snad pak pochopíš, proč se to tak chová...

Protože příkaz "Cells(105, 8).End(xlUp).Row" přiřadí do proměnné y hodnotu 74.
Sloučené buňky jsou svině - pro snazší pochopení si zkus v okně Immediate zadat příkaz "Cells(105, 8).End(xlUp).Select", snad pak pochopíš, proč se to tak chová...

Ahoj, byl jsem na dovolené a vracím se zpět k tomuto problému a snažím se ho vyřešit, bohužel ikdyž to sloučení dám pryč o toho posledního blocku, stejně to končí vždy u toho, nemáš nějaký návrh, jak to vyřešit?díky moc