Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno xerox global print driver - hromadná konfigurace a distribuce mezi uživatele

ahoj, mám dotaz, je tu někdo kdo má praxi s konfigurací a distribucí xerox global print driver?

já už jsem vyřešil instalaci do jednotlivých počítačů, ale nějak si nejsem jist jak řešit konfiguraci s pomocí xml editoru a jakým způsobem distribuovat takto nakonfigurované ovladače?

dokumentace je od xeroxu dost nepřehledná, základní informace jsou ve třech pdf dokumentech a v jádru jsem se dozvěděl minimum... :(

díky za pomoc

Michal

Řešení:

tak si odpovím sám, dá se to řešit exportem větve registru

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Printer Name], například

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Xerox Phaser 3635]

Tam je nastavení tisku i konfigurace tiskárny, například Xerox Accounting jak jsem potřeboval.

M

děkuji, tohle udělat nemůžu, v daném prostředí není k dispozici žádný server, jen ta kopírka, router a uživatelé se stanicemi (jedná se o izolované pobočky bez infrastruktury, vše se pak řeší skrze Citrix).

potřebuji tu konfiguraci udělat automatizovaně, například skrze PowerShell. Už mám všechno vyřešeno:
* instalaci ovladače
* přidání tiskárny
* konfiguraci sdílení pro skenování

co nemám vyřešeno je konfigurace tiskárny aby se ptal ovladač na pin tiskárny

díky, o tom xml editoru vím, už jsem to jednou četl, ale četl jsem to koukám dost vlažně. tehdy jsem se nedočetl jak tu konfiguraci načíst. teď jsem si toho konečně všiml ... :) díky zkusím :)

ten první dokument vypadá taky docela zajímavě.

a zeptám se naivně, nemáš zkušenosti s konfigurací ostatních xeroxů bez global print driveru? dají se taky nějak podobně konfigurovat?

noooo.... :-)

účtování (anglicky Accounting) je nástroj pro to, abys mohl načítat jednotlivým userům jejich clicky (tj. vytištěné/naskenované/odfaxované stránky). Předpokládá to mít buď v zařízení, nebo centrálně nějaký userlist s PINama, protože job se "autentikuje" PINem deného uživatele. Následně máš možnost v tiskárně kouknout (a exportovat) sumář/vyúčtování tiskových služeb po uživatelích a grupách (u větších strojů).

A pak je tu Secure Print, což je featura, která si vyžádá PIN před samotným vytištěním dokumentu (případně máchnutí Id kartou), což se používá ke dvěma věcem - zajištění diskrétnosti tisku (nikdo neuvidí "anonymně" tištěné dokumenty, např. z HR), nebo zajištění toho, aby tiskárna nechrlila kvanta papíru v okamžiku, kdy se někdo "utne", pošle tam job a nikdy si pro něj nepřijde. V takovém případě lokální DB userů není třeba, PIN je sice obsažen v dokumentu, ale je použit výlučně k tomu, aby job nemohl vytisknout nikdo jiný, než uživatel, který job do tiskárny poslal.

tak si odpovím sám, dá se to řešit exportem větve registru

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Printer Name], například

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Xerox Phaser 3635]

Tam je nastavení tisku i konfigurace tiskárny, například Xerox Accounting jak jsem potřeboval.

M