Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno xerox global print driver - hromadná konfigurace a distribuce mezi uživatele

ahoj, mám dotaz, je tu někdo kdo má praxi s konfigurací a distribucí xerox global print driver?

já už jsem vyřešil instalaci do jednotlivých počítačů, ale nějak si nejsem jist jak řešit konfiguraci s pomocí xml editoru a jakým způsobem distribuovat takto nakonfigurované ovladače?

dokumentace je od xeroxu dost nepřehledná, základní informace jsou ve třech pdf dokumentech a v jádru jsem se dozvěděl minimum... :(

díky za pomoc

Michal

Řešení:

tak si odpovím sám, dá se to řešit exportem větve registru

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Printer Name], například

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Xerox Phaser 3635]

Tam je nastavení tisku i konfigurace tiskárny, například Xerox Accounting jak jsem potřeboval.

M

děkuji, tohle udělat nemůžu, v daném prostředí není k dispozici žádný server, jen ta kopírka, router a uživatelé se stanicemi (jedná se o izolované pobočky bez infrastruktury, vše se pak řeší skrze Citrix).

potřebuji tu konfiguraci udělat automatizovaně, například skrze PowerShell. Už mám všechno vyřešeno:
* instalaci ovladače
* přidání tiskárny
* konfiguraci sdílení pro skenování

co nemám vyřešeno je konfigurace tiskárny aby se ptal ovladač na pin tiskárny

noooo.... :-)

účtování (anglicky Accounting) je nástroj pro to, abys mohl načítat jednotlivým userům jejich clicky (tj. vytištěné/naskenované/odfaxované stránky). Předpokládá to mít buď v zařízení, nebo centrálně nějaký userlist s PINama, protože job se "autentikuje" PINem deného uživatele. Následně máš možnost v tiskárně kouknout (a exportovat) sumář/vyúčtování tiskových služeb po uživatelích a grupách (u větších strojů).

A pak je tu Secure Print, což je featura, která si vyžádá PIN před samotným vytištěním dokumentu (případně máchnutí Id kartou), což se používá ke dvěma věcem - zajištění diskrétnosti tisku (nikdo neuvidí "anonymně" tištěné dokumenty, např. z HR), nebo zajištění toho, aby tiskárna nechrlila kvanta papíru v okamžiku, kdy se někdo "utne", pošle tam job a nikdy si pro něj nepřijde. V takovém případě lokální DB userů není třeba, PIN je sice obsažen v dokumentu, ale je použit výlučně k tomu, aby job nemohl vytisknout nikdo jiný, než uživatel, který job do tiskárny poslal.

tak si odpovím sám, dá se to řešit exportem větve registru

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Printer Name], například

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Xerox Phaser 3635]

Tam je nastavení tisku i konfigurace tiskárny, například Xerox Accounting jak jsem potřeboval.

M