Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokování reklam pomocí AdBlock Plus na Seznam.cz (os Opera)

Dobrý den.
Za poslední dny jsem si všiml, že číselné označení počtu blokovaných reklam v ikonce AdBlocku na Seznam.cz neustále rychle narůstá. Na ostatních stránkách se počet blokování pohybuje v řádech jednotek až max. nižších desítek.. u Seznamu je otázka jedné dvou minut 1000+ a neustále roste.
Nijak mě to neomezuje, pouze si pokládám otázku.. nemá to zbytečný vliv na výkon počítače/rychlost internetu/nadbytečné přehřívání/snižování životnosti, apod... Má či nemá? To je oč tu běží:) ..a jak se tomu případně vyvarovat.. krom hlídání si nezdržování se na Seznamu..
Děkuji a přeji hezký den.

PS: Opera verze 54.0.2952.64

Nevím, co k čemu? Jaké manévry. Po čem reklamy zmizí uBlock a uMatrix fungují trochu jinak (používám uMatrix je na první pohled lepší, detailnější, ale ublock se mi zdá udržovanější a umí více jiných věcí). Já reklamy nemám, protože stačí mít vhodně nastavit uBlock dynamick á pravidla, asi 200 statických filtrů a nějaké další pravidla pro dané problémové domény a je vyřešno. Adblock v tomhle je pozadu, protože vše se musí řešit v těžkopádných filtrech.
ublock toho zvládne mnohem více bez použití filtrů, jen za pomoci asi pár pravidel, protože pravidla mají "širší dosah". Zatímco adblock bez filtrů je jako auto bez benzínu.

Vtipné.. o to více, že je to opravdu asi to nejlepší řešení. Navíc, dle správce úloh to hne pouze s vytížením paměti.. o max 2% (jetě vzhledem k tomu starému pracovnímu křápu).. takže ignorace je vcelku na místě:)

Na seznam.cz a mnohých dalších serverech je agresivní způsob protlačování reklam. Mají kódované url, a především pochází ze stejného origin, takže je složité je oddělit. Při vkládání nového filtru se musí přemýšlet, jestli není příliš obecný (znefunkční i zbytek stránky) a nebo je "jednorázový"/úzký - příště ten filtr bude k ničemu
(mimochodem můžeš sem postnout, jaké requesty to blokuje a jaké pouští, pokud něco takového Jako Logger má ublock?)

řešení je si na těchto webech zakázat & odebrat Cookies (stačí ty se jménem adb, _adb, adb.key, _adb.key) a nebo vypnout inline scripty (ideálně skripty obsahující řetězec adbDetect , syntaxe pro ublock seznam.cz,novinky.cz....,...,aktualne.cz##script:contains(adbDetect), případně ##^script:has-text(adbDetect)) - bohužel podpora v prohlížečích je nízká

teoreticky by měl pomoci doplněk na správu cookies , který by "zakazoval" cookies s určitým jménem globálně (na všech stránkách)

Bohužel řešení je v nedohlednu, nefunguje to spolehlivě a co je horší, tyto pravidla pro ublock (inline scripty) nejdou nastavit globálně (filtry :contains / ##^ musí mít definovaný server), takže vzniká opruz, s tím, že se musí vyjmenovávat všechny weby, kde tohle udělat.

Navíc buď zákaz cookies nebo inline scripty zhorší použitelnost stránek.

To si nás, amatéry v blokování, představujete ještě příliš na vysoké úrovni:) Z toho co píšete se chytám jen obecně.. a vychází mi z toho především fakt, že rochat se v tom pečlivěji je nejen práce pro zdatnějšího, ale především práce sisyfovská.
K Vaší otázce.. menu doplňku jsem prošel a jediné, co jsem našel a mohlo by Vám to zodpovědět jsou názvy filtrů.. a to "Adblock Warning Removal List" a "EasyList Czech and Slovak+EasyList". Tedy úplně to základní, nijak více se v tom nehrabu.. spíš naopak na mnoha, podpory hodných, serverech mám nastaveny výjimky. Víc nepomohu.
Děkuji

Ano, to je problém a riziko doplňků, proto používám ublock ORIGIN, který má otevřené zdrojové kódy a nepoužívám aktualizace rozšíření. I tam je riziko, co když třeba některý z přispěvatelů udělá změnu, která třeba jen rozbije funkčnost nebo cíleně udělá backdoor na vysávání informací/injectování malware.

Další věc co mě štve a se kterou je potřeba počítat,že lze otrávit i seznamy fitrům, zejména lamky co tomu nerozumí upravují Easylist cz/sk a dávají vyjímky (není vyloučeno, že se tam infiltrují i sami šmejdi z dané stránky , která je na hledáčku fitrů) , protože nejsou schopni lepším způsobem vyřešit funkčnost webu + blokování reklam. Buď musím ručně přidávat ||@@i0.cz/reklama$badfilter, a nebo mi rupnou nervy a všechny filtry si odhlásím.

Problémy doplňků:
-existují kopie- padělky, hejly nalákají na to, že jsou lepší než originál, nebo že umí něco navíc
- příští verze doplňku bude infikovaná (například hacker se dostane k přístupu k doplnku a může ho aktualizovat svou verzí, případně že sám autor ho odprodá)
- v doplňku je trojan, který zatím není aktivní, tzn. rozšíření se chová nějakou dobu v pořádku, ale po určitě době začně dělat neplechu (a nemusí rovnou přestat fungovat uplně, stačí, když na 1/100 stránek bude děla bordel, sníží se riziko odhalení)