Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vysoký ping ve večerních hodinách

Zdravím, v této problematice nejsem kovaný. Nevím přesně, co bych k tomuto problému měl poskytnout, takže prosím o toleranci. Můj problém spočívá v tom, že zhruba už 3 dny mám ve večerních hodinách cca od 17:00 +- vysoký ping, takže hraní online je prakticky nemožné. Nejsem si jist, zda by mohl být problém u mě, ale v ranních i dopoledních hodinách vše funguje naprosto bez problému. Problém tedy je na ntb (wifi) i na PC (kabel). Žádné updaty ani nic takového v té době nestahuji. PC mám čistý, žádné viry ani nic podobného, na toto si dávám opravdu velký pozor. Najednou se prostě večer změní ping z 10ms na 100ms. Zkouším často ping na seznam.cz. Není to tak, že by celý večer to bylo takové, občas to třeba na pár minut zase skočí zpět a funguje a pak zase 100 a je konec. Volal jsem na O2 a tam mi řekli, že problém je někde u mě, u nich vše prý vidí normální. Ale u mě se nic nezměnilo, až doteď vše fungovalo v pořádku každý den i večer. Rychlosti up ani down se večer nijak nezmění, jen ten ping je tak špatný. Může to být tím, že třeba najednou začalo více lidí používat internet od O2 v mé lokalitě a proto se to děje? Dá se s tím poté vůbec něco dělat? Mohu ještě u sebe nějak otestovat, zda je problém u mě? Ještě mě napadá, zda je normální, že když dělám ping seznam.cz -t, tak třeba půl hodiny to pořád jede kolem 80-100ms a najednou pokud to přeruším a okamžitě vyvolám ping seznam.cz -t znovu, tak to ukazuje zase 10ms +-. Tím myslím, že pokud bych nepřerušil příkaz ping, tak by to dále ukazovalo 80-100ms, ale tím přerušením a novým příkazem se dostanu opět na nižší hodnotu. Obráceně totéž. Nevím, zda to nějak souvisí, ale je to divné, proč se to nezmění automaticky v průběhu "pingování", ale tím zrušením a novým vyvoláním? Jinak problém to je pro mě veliký, protože streamuji každý druhý den a mám už i pár desítek lidí, co mě sledují, ale s tímto problémem mě to opravdu hodně omezuje. Nemá prosím někdo nějaký nápad nebo radu? Jsem poměrně zoufalý. Mám maximálně možnost zkusit přestoupit k T-Mobile, ale platil bych hodně za předčasné ukončení smlouvy a s O2 jsem byl jinak poměrně spokojený, ale pokud by toto mělo trvat déle, tak by to pro mne byla opravdu hodně nepříjemná situace. Všem předem děkuji.

Tipujete špatně.
Jaké technické parametry si představujete?
Problém ve zkratce: Od pátku mám ve večerních hodinách vysoký ping. Přes den jinak ok. Down ani Up není nijak ovlivněn. Voláno O2, problém u nich prý není. U mne by problém také být neměl. Čím by to mohlo být?
Nové info: Kamarád, který bydlí asi 60km a má internet také od O2 má prý naprosto stejný problém. Hmm. Takže je otázka, co O2 poslední večery zkouší.

o2 od koupě kellnerem do sítí nic neinvestuje, musí se nejdřív zaplatit. vdsl rychlostí stagnuje, není kam jít výš, část plátců utíkala jinam, čili nevychází náklady. teď s fotbalem na rychlostí omezené vdsl síti to fak "vylepšili".
problémy jsou večer - to se spíš stává maloposkytovatelům že nestíhá síť. ale to už se tu píše.
dotaz na sousedy v baráku / sídlišti, jestli je někdo tak odvážný a pořídil si taky o2, zda je na tom stejně.

problém u nich prý není

zavolej na operátorku s dotazem, že to technici kontrolovali přes den a ne když je problém = takže ať přesně popíše, jak se u nich dává výpověď smlouvy.
ledaže bydlíš na vesnici, tam bohužel jiná možnost není. lte je sice prý všude, ale mobilní ping je mnohem vyšší.

ještě jedna domácí příčina: lidi v panelácích rádi pověsí všechno na wifi a chechtají se, jak to pořešili bez kabelů. pak jsou obklopeni šesti sousedy s wifi na stejném kanálu a děsně se diví.
jestli jsi taky wifi připojovač, zkontroluj že ne zrovna na nejzarušenějším kanálu:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

ps: nečetl jsem jak máš doma rozvod, ten humus v zadání fak nedám.

kdepak, to je ďáblův soudce. Tipuji že technik o2 se slovy vše normální myslel, jen že proměřil linku, ale co když problém je na straně pomalých routerů (přetížených)v o2?

Je ještě dobré projet, zda u tebe je vše OK. to jsem nezaznamenal: připojit se kabelem, a ověřit, jestli tam není zařízení víc připojených (na L2)

Problemy sa meraju a nie odhaduju akoze "u mna je vsetko po starom, nic sa nezmenilo".
Zaves si za router dignosticky PC so sietovym analyzatrom a kukaj co a ako ti chodi na sieti. Zacinaju byt problemy s DNS-kami, kedy ti web browser sam moze prepisat DNS nastavenia v routri bez toho aby vobec potreboval heslo do routra.

Mám internet od O2 a také jsem v posledních dnech zaznamenal ten samý problém. Prakticky celý den mám nyní velmi vysoký, pouze pozdě v noci a ráno je ping v pořádku. Při testování pingu přes web http://www.meter.net/ping-test/ mám na většinu zahraničních serverů mnohem větší ping než dříve. I na pražský server mám nyní většinou ping asi 80-100, i když občas se to vrátí do normálu na ping 14.

Internet mám od O2 už mnoho let a nikdy s pingem problém nebyl. Doufám, že je toto pouze dočasný stav.

Edit: Ještě doplním zajímavé pozorování, když jsem dnes zkoušel ping na seznam.cz a na PC jsem měl povolené jen IPv4, měl jsem ping asi 80ms. Když jsem povolil i IPv6, začal jsem dostávat stabilně pingy kolem 11ms.

Zajímavé, děkuji za informaci. IPv6 mám povolené stále. Jinak i předevčírem a včera pořád stejný problém. Kolem 17:00-18:00 začne ping dělat blbosti a poté ztratím nervy a už to nesleduji, takže netuším, do kdy to trvá. Občas je zajímavé, že když pingnu přes cmd, tak ukazuje běžné hodnoty, ale když jsem v nějaké online hře, tak je ping >100. Přes speedtest.net mi to skáče prakticky co test, tzn. jeden test 100ms a hned po pár sekundách další test je zase na 10ms. Jinak už jsme minimálně 3 tedy. Kolega, který bydlí cca 50km má stejný problém. U O2 mi zatím neřekli nic, kromě obligátního "nic vám negarantujeme". Jinak mi ale tvrdí, že u nich je vše stejné jako dřív, takže si nejsem jist, zda se to vůbec může dočkat nějakého řešení. Otázkou zase ale je, zda by někomu vůbec oznámili, že mají nějaký problém. Nevím. Jsem z toho celkem zoufalý.

Bohužel není, co říkat. Samozřejmě to mají ošéfované. Negarantují ani prd. Jde mi o to, že to do teď šlo bez problému a nyní je to večer pro někoho, jako jsem já, nepoužitelné. Pokud se to nevrátí do původního stavu, odejdu od nich. To je tak to jediné, co s tím budu moct dělat.

U mě je chování úplně stejné jak popisujete, tedy když testuji ping přes speedtest.net tak třeba několikrát dostanu výsledek 100 ms, pak třeba jednou 10 ms a takto se to pořád mění. Včera se u mě vrátily pingy do normálu až kolem 23:30. IPv6 u mě spravil ping na seznam.cz, ale ping na většinu ostatnich serverů je samozřejmě pořád špatný.

Edit: Právě teď, tedy v 10:45, se u mě pingy opět pokazily, při testování přes http://www.meter.net/ping-test/ na server CZ - Prague - Active24 ping zase zlobí asi tak, že jeden test ukazuje pingy kolem 100ms, další test pak normální pingy asi 14ms a takto se to pořád střídá.

Zdravím. Dnes mi až do večera nejde proud, takže ozkouším až ho nahodí. Nicméně včera později večer to pořád bylo velice špatné. Jinak něco málo info ze včerejška. Chyba je prý u nějakého subdodavatele. Ten o tom ví a snad řeší. Poslední info včera cca 16:15, že se nasadil nějaký workaround, který měl problém eliminovat. Nicméně, jak jsem již psal, včera u mě k žádné "eliminaci" problému opravdu nedošlo a večer to stále bylo špatné. Takže zatím asi takto :(.

Děkuji za info. U mě je to také stále špatné. Volali mi asi před dvěma hodinami z O2, že u mě změnili nějaké nastavení, ale nijak to nepomohlo, spíše jsou dnes pingy ještě o trochu horší než včera.

Myslím, že logicky nastavením mojí linky nic nevyřeší. Kdyby byl problém u mě, tak by pingy byly špatné na všechny servery, ale na řadu serverů mám ping normální, zatímco na spoustu jiných serverů je ping velmi špatný. Problém tedy musí být někde jinde v síti, takže nejspíše máte pravdu, že problém způsobuje nějaký subdodavatel, u kterého se to brzdí.

Hmm, zajímavé. Já používám jeden "test", který mi zatím vždy řekl, zda to je OK nebo NOK. V CMD si pingnu seznam, který ale dává více adres, což mi právě dává v případě NOK i různé výsledky. Takže v CMD dát ping 77.75.77.53. Sem mi to většinou hodí ping 8-9ms a vše se jeví OK. Poté zkusit ping 77.75.77.39. Ping sem mi hází kolem 100ms. Pokud by oba pingy prošly kolem 10ms, je vše OK. Pokud jeden z těchto pingů je nad 70ms, je jasné, že to není OK. Btw. chvíli mi šel proud, opět to není OK, ping na 77.75.77.39 mi dáví kolem 100ms.

Ja také už pinguju jen jeden server u kterého vím, že pokud dává dobré pingy, tak pingy na všechny ostatní servery také budou OK.

Edit: Mimochodem, zkoušel jsem pingy na ty vaše testovací IP adresy a u mě je to naopak, než jak píšete, že je to u vás. Na IP 77.75.77.53 mám pingy kolem 90ms a na 77.75.77.39 kolem 14ms.

Hmm, na tu prvni adresu od vas mam ping kolem 90ms a druhá mi dává pouze "Request timed out". Když zkouším tracert třeba na ty dvě adresy seznamu, jak jsem psal, tak obě jsou shodné až na poslední hop, kde má jedna těch 8ms a druhá 100ms. Co mi to může říct? 7 hopů je stejných a až ten poslední je rozdílný, ping na jeden je 8ms a na druhý je 100ms :(.

Další zajímavá věc, které moc nerozumím. Při ping příkazu v cmd se jako výchozí používá IPv6 adresa. Pokud jsem například pingoval seznam.cz, tak to hodilo nějakou IPv6 adresu a ping byl kolem 9ms. Pokud jsem pingnul za chvíli znovu, vybralo to jinou IPv6 adresu a hodilo mi to ping kolem 100ms. Proč? Teď jsem například zkoušel google.cz a google.com. Google.com mi dával 8ms a Google.cz mi dával 100ms. Ovšem pokud za ping google.cz dám ještě příkaz, že chci IPv4, tak je i ping na google.cz kolem 9ms. Viz obrázek GKRymdI

Edit: u Seznamu, jak jsem psal, je to stejná mrvárna. Zatím se mi objevují tak 3 IPv6 adresy, pokud zkouším ping na seznam.cz. 2 z těchto 3 adres jsou s pingem OK (9-12ms), stejně tak pokud pinguji IPv4 adresu. Ovšem ta jedna IPv6 adresa mi dává odezvu kolem 100ms. Pokud i speedtest, dělá stejnou věc, tedy i když si test sahá na nějaký místní testovací server pro odpověď, tak jednou se spojí přes jednu adresu, která "dává" 10ms a jednou přes nějakou další adresu, která "dává" 100ms. Otázkou tedy zůstává, proč proboha? Někdo znalejší by mohl vysvětlit? Moc prosím.

Porovnaj trasu odkial tie pingy chodia
a) od O2
b) od ineho zarucene spolahliveho ISP

Pozn. IP adresa moze byt rovnaka, ale trasa moze byt ina.
Ak sa bude lisit trasa, tak by to mohlo znamenat to co sa deje v US. Zrusenie sietovej neutrality, kedy operator bude podla tarifu pridelovat lacnejsiu ci drahsiu trasu. Moze to robit aj dynamicky cmuchanim DNS kominikacie z ktorej zisti kam sa uzivatel chce dostat.
Ci v takomto pripade prechadzat k inemu operatorovi je otazne. Tipujem, ze do dvoch rokov to budu robit vsetci.

Díky za info. Teď jsem jim znovu volal, automat mě informoval, že evidují poruchu s ADSL internetem v Plzeňském kraji a že prý předpokládaný datum vyřešení závady je 23.8. v 17 hodin. Tak jsem zvědav, jestli to už dneska spraví.

Možná mi to říkalo jen o chybě v Plzeňském kraji, protože automat poznal že odtud volám. Třeba kdybyste jim zavolal vy, informovalo by vás to, že evidují chybu v Královéhradeckém kraji. Já mám také VDSL, nevím jestli se skutečně jedná a tu stejnou závadu, ale je to možné.

Jasný, také díky za informace. Volal jsem, ale nic mi to neřeklo. Poslouchat jejich songy při čekání na operátora nedokážu, protože už mě z toho bolí hlava za ten týden. Jejich chat taky tento týden spíš nefunguje, asi kvůli tomu, jak moc lidí jim píše. Je to celé k smíchu. Od těch 17:00 pozorujete nějaké zlepšení?

To jsem použil zatím 3x a funguje to zhruba stejně, jako když vám na chatu napíšou, zda chcete být zpětně kontaktován apod. Tedy, nikdy mi nikdo nezavolal :D. Tak snad budete mít větší štěstí :) Už by to ale opravdu měli vyřešit. Zítra to pro mne bude týden a už opravdu uvažuji o odchodu, protože tohle nemá obdoby. Zejména kdybyste viděli, jakým způsobem mě minulý týden poslali v pátek dopr., když jsem se jim snažil vysvětlit, že problém není u mě, ale u nich. A 2 dny na to, to začnou evidovat jako jejich chybu. Opravdu jsem vytočen do extrému.

Tak se mi nakonec ozvali. Prý o problému ví a vypadá to, že lidí, který se potýkají s tímto problémem, není málo. Prý se to týká lidí bydlících na okraji republiky ale i třeba Plzeňska. Prý problém ještě může přetrvávat zítra i pozítří, žádný přesný termín opravy zatím není.

Ahoj! Bohužel mám stejný problém a když napíšu na podporu tak mě napíší at zavolám na to dáné číslo nuže teda zavolám ale paní povídá že toto neprovozuje buhžel je O2 jedna z nejhorších co existuje. Hraju Fortnite a od 17:00 zacne skákat na ping 60 a pomalinku na sto když jdu na speed test jede všechno v pohodě ale jeli jdu na cmd a napíšu ping 8.8.8.8 tak mě to napíše Average 118 ms :)) takže je porblém u O2 ne u nás děkuji. Noclip

Stejny problem.

Latency zacina na verejnych adresach 194.228.x.x... Problem je v tom, ze to je za o2 a je to nejaky jejich 3rd party.
Bohuzel tento problem mam kazdy vecer a nemuzu o2 dokopat k tomu aby to opravili. Kdyby nekdo vedel, jak na ne zatlacit, tak prosim o radu co s tim. Technik uz tu byl 3x protoze O2 (neptejte se proc).

Diky

:D Co nechapes na tom, ze je viditelna latence na bgp peerovi? Kterou opravis tim, ze prestanes overutilizovat linku nebo zmenis ntu? Popripade udelas novy routing? Pokud nedelas networking tak nemluv, ze s tim nic nejde delat ty pepego.

Provider ti zarucuje stabilni linku, ne zalagovanou se 150ms. U tebe je normalni mit delay 150ms pri cemkoli co delas, hrajes, pracujes? Ping na seznam 150ms pri VDSL 100/25? Trosku ulet ne co kamarade? Mit moznost jineho providera, tak o o2 ani neuvazuju, takze tady prestan psat blbosti. Have a good day mr. flek

Mas nieco takze v zmluve?
ISP so staisice, mozno milionmi zakaznikov sa ma zaoberat tvojim lagom pri hrani nejakej hry, ci stahovani videa?
Kvoli tebe bude menit routing? Naco by to robil, ked zvysnym 99.99% zakaznikov sa nic take nedeje?
Navyse sam pise, ze ide o obcasne a nie trvale chyby, takze ver tomu, ze ziaden velky ISP sa nebude takymto problemom seriozne zaoberat.

Tady na tomhle foru psalo par lidi, ale kolik jich je v realu? Co tady obhajujes ISP? Se podivej laskave na recenze O2. Ty milione zakazniku.
Miluju takove kecy, ze se na to nikdo radne ani nemrkne. Kdyby se na to nepodivali, tak maji o polovinu zakazniku mene.

Pokud samo O2 meri chybovost linky, tak je to podle tebe v poradku? Dobre tedy, ty budes asi jiny pan podnikatel.

Ty si ako normalny? Ja ako ISP mam ako zodpovedat za routing packetu mimo mojej siete? Vies ako funguje peering do zahranicia?
Navyse ak je problem v adrese 194.228x.x. to su adresy O2 a ziadne 3rd party ako pises.
Staci sa pozriet do RIPE

inetnum: 194.228.32.0 - 194.228.32.255
netname: CGNAT
descr: O2 Czech Republic, a.s.
country: CZ
admin-c: VAKO1-RIPE

Dobře, takže dnes tam budu volat a vysvětlím jim, že podle pana fleka, jste vlastníkem vy jako o2. Ano i podle mě to pod správou o2, bohužel o2 tvrdí něco jiného.
Já se hádat nehodlám, jen říkám, že o2 tvrdí úplně něco jiného.