Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepis slov v pdf dokumentu

Ahoj, prosím Vás, měl bych takový dotaz. Existuje nějaký způsob, jak udělat úpravy v naskenovaném dokumentu, který je ve formátu pdf? Když tam mám něco, co potřebuji pozměnit atp.

Díky, mějte se.

No bez ORC jedině tak, že to změníš v nějakém malování. Že to prostě překreslíš.

Jediná rozumná cesta je přes ORC. Záleží, jak vypadá ten originál, pokud bude dostatečně divoký, bude snad lepší ten text rovnou napsat celý.

V případě *pdf, kde text není obrázek ale opravdu písmo, je to snadné. Acrobat (ne ten Reader zdarma), Affinity Designer, asi i další ("náhradní" softy pro práci s *pdf neznám/nepoužívám).

Nevím, nevyznám se v tom, takže nevím, co přesně považujete za obrázek, ale je to prostě A4 stránka psaná na počítači, která je vytištěná a poté naskenovaná do PC...je tam několik řádků textu...potřebuji pozměnit pár slov, aby bylo zachováno formátování atp.

Ještě jednou - skenováním vznikne obrázek, nikoli text! Pokud bys nějakým způsobem takovýhle PDF otevřel ve Wordu, obsahoval by na každý stránce jeden obrázek s tím textem - rozumíš? Obrázek!
Abys z toho dostal text a mohl něco přepsat, musíš ten naskenovaný obrázek prohnat nějakým OCR softem. Pak samozřejmě záleží, jak je dokument složitý. Pokud je to normální řádkový text, v podstatě se nic nestane (leda v případě použití nějakýho nestandardního fontu).
Pokud dokument obsahuje nějaký tabulky, různě rozmístěný po stránce, může to být problém a možná budeš muset to stránku znovu naformátovat.