Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Proč výrobci hromadně odstraňují ze smartphonů notifikační diody?

Ahoj,

Zajímalo by mě, proč výrobci hromadně odstraňují notifikační diody ze smartphonů.
Mám starší telefon a protože má notifikační diodu, tak stačí, když se podívám přes
půl místnosti a hned vím, zda jsem něco zmeškal.
U "modernějších" modelů nevím nic, pokud tedy náhodou nezaslechnu zvuk.

Proč výrobci odstranili výměnné baterie chápu.
Je to krok, kterým nás nutí sahat do peněženek a kupovat namísto levné baterie
rovnou celé zařízení a staré zahodit.

Ale proč odstraňují i notifikační diody ?
Návrh zařízení se tím prakticky nezjednodušuje a cenu či spotřebu
tím výrobci nijak nesníží.

Argument, že notifikační diodu nemá ani Apple zmetek za 40 000 neberu.
Respektive není to jen o opičení.

Vidí v tom někdo logiku?

Hodinky dobijím jen když se jdu sprchovat, jinak jich mám na ruce pořád a žádný problém.
A myslím, že je lepší řešení, když si například dělám kafé a od telefonu jsem dál a dojde nějaká zpráva nebo email a stačí se podívat na hodinky a zjistím, že to není důležité a k telefonu nemusím ani chodit, než když zabliká dioda jít k telefonu a zjistit, že jsem k němu nemusel ani chodit. A to samé, když je telefon například v kapse, že ho nemusíš ani vytahovat, teda pokud nepotřebuješ odpovědět.
Chápu lidi co nikdy hodinky nenosily, tak na ně nejsou zvyklí a mluvit o něčem co jsem nevyzkoušel je zbytečné.

Taky mi na aktualnim telefonu notifikacni dioda chybi. Na tom predchozim (xiaomi redmi 4 note) to bylo fajn, daly se tam nastavit i ruzne barvy pro ruzne typy notifikaci (mail, neprijaty hovor apod.).
Na druhou stranu... uz jsem si na to nejak zvykla (co jinyho mi taky zbylo). Takze jo, bylo by fajn to mit, ale asi uz to holt nejak preziju i bez toho.

Ad zvukove notifikace, ktere tu nekteri propagovali: ja mam treba telefon permanentne v tichem rezimu a o zadne zvukove notifikace nestojim.

Jinak nekdo tu zminoval hodinky - jak to u nich vlastne funguje? Dokazou o nove zprave nebo cemkoli informovat az do chvile, nez to otevru, pripadne treba i zobrazit, od koho to je nebo tak neco? Ja mam treba tedka xiaomi mi band 2, ten me akorat zavibrovanim upozorni, ze mi neco prislo (kdyz je v dosahu telefonu), ale pokud by neco umelo zobrazit vic informaci nebo nejak dyl podrzet to info, ze na mobilu mam x neprectenych zprav, tak by to mozna bylo o neco praktictejsi. On ten mi band 2 je jeste dost jednoduchej, takze od nej zadny zazraky necekam, ale pokud existujou nejaky hodinky, ktery to maji dobre vymakany, tak bych o tom mohla pouvazovat do budoucna.

jsem zbezne mrkla na apple watch (kdyz uz mam ten ajfoun), ale kdyz jsem videla tu cenu a ze pry vydrzi az 18 hodin (z toho jsem si malem kecla na zadek), tak si rikam, ze snad radsi zustanu u toho mi bandu :-D Nevim, jestli jine hodinky jsou lepsi co se vydrze tyce, ale asi moc ne, protoze bych tipla, ze to bude fungovat na principu "cim vic kravin to umi a ukazuje, tim vic to taky zere"... mi staci nabijet kazdou noc telefon, nepotrebuju nabijet jeste hodinky, kor v pripade, ze bych je rada vyuzila i na buzeni (pokud umej budit vibracema)..

Jen mě tak napadlo. Nové mobily mají stále větší a větší poměr displeje k mobilu a dávalo by mi smysl u AMOLED displayů používat diodu tak, že se třeba nahoře v pravo rozsvítí cca 20x20 pixelů (tak aby to tvořilo velikost jako klasické notifikační diody) do čtverce. Displej by v podstatě nahradil tu diodu. Ještě jsem to teda neviděl, ale mě to dává velký smysl. Stačí to jen softwarově naprogramovat, nic složitého.

U AMOLED displayu máš možnosť AOD (Always on Display), tam sa Ti zobrazujú všetky notifikačné ikony (neprijatý/zmeškaný hovor, nová SMS, alebo upozornenia zo soc. sietí...).
Všetko vidíš na zamknutom displayi a netreba žiadnu diodu...

Máme rok 2021,myslím, že dotaz z roku 2018 je neaktuálny...