Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C# - dědičnost a rozhraní

Ahoj, v Javě je hračka rozeznat dědičnost od rozhraní.

public class Trida extends ZdedenaTrida implements TridaRozhrani, DalsiTridaRozhrani {...}

Jak to ale rozeznat v C#, kde to vypadá nějak takhle?

public class Trida : ZdedenaTrida, TridaRozhrani, DalsiTridaRozhrani {...}

Co když budu chtít žádné dědění a 3 rozhraní?

public class Trida : NejakaTridaRozhrani, TridaRozhrani, DalsiTridaRozhrani {...}

Asi jen tobe. Mrkni na tohle:

JAVA:

class Vejce implements Serializable {
}

C#

class Vejce : Serializable {
}

Z toho Java kodu je kazdemu jasne, ze Serializable je inteface, protoze za implements nic jineho nemuze byt. V C# to muze byt klidne i trida a musel bys otvirat Serializable, abys zjistil jestli to je to, nebo ono. Proto se pouziva to I...