Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VBA - data z více sešitů do jednoho

Dobrý den, moc prosím o pomoc. Mám 11 složek, každá z nich obsahuje cca 300 excelovských souborů, jsou to faktury (všechny mají tedy stejnou strukturu). Potřebuji udělat jakousi databázi odběratelů - tedy z každé té faktury vytáhnout hodnoty 3 buněk (jméno odběratele, ulice a město) a v novém excelovském souboru udělat z těchto dat tabulku (sloupce by tedy byly 3: jméno odběratele, ulice, město a počet řádků dle počtu faktur). Moc prosím o pomoc, jak to udělat, aniž by se musely prostě kopírovat nebo přepisovat data z jedné faktury za druhou... Mělo by to jít přes VBA, ale nejsem v tom moc zběhlá, tak prosím o pomoc. Děkuji. Eva

Viem sa tomu venovať až zajtra.
Ak sa toho zatiaľ nechytí niekto iný, pomôžem.
Je potrebné poznať cesty k zložkám, vhodné bude ak v tých zložkách nebudú súbory, ktoré nepatria k "našim" a je potrebné poznať adresy buniek, z ktorých potrebujeme ťahať údaje.
Inak - ide to aj jednoduchou funkciou - nepriamymi odkazmi:

Hrubá nápoveda:
='[názov súboru.xlsx]názov hárka'!adresa bunky

Né že bych se Ti do toho chtěl motat, volného času se mi taky moc nedostává :-/. Jen mě tak napadá, že to nebuje jen o tom vše hodit na jednu hromadu.
3300 souborů, nějak se mi nechce věřit, že se bude jednat o jedinečné hodnoty - bude potřeba pořešit duplicity.
V průběhu z toho vylezou jistě i jiné zádrhele.

Ak sú to faktúry, potom pokiaľ štvrtá položka bude číslo faktúry, budú všetky záznamy jedinečné. A pokiaľ v názvoch zložiek, súborov, hárkov má systém, je to jednoduché nepriamymi odkazmi. A ak systém v názvoch nemá, ale sa jedná o zhodnú štruktúru, VBA si s tým poradí.

Jediný problém (a hlavne posledných dní :-)) sú dodatočné zásadné zmeny požiadaviek :-D

Teď se oba bavíme o něčem jiném. Tazatelka nechce vytvořit databázi faktur, ale ODBĚRATELŮ. To, že má 3300 faktur jistě neznamená, že má také 3300 jedinečných zákazníků. Také dost záleží na tom kdo ty faktury vyplňoval a zdali v tom měl nějaký systém. Pokud ty faktury tvořilo více lidí, a data se do faktur netahala z nějaké databáze, ale zadávala se ručně, 100%ně v tom bude pěkný bordel. Jedině pokud má každý odběratel nějaký jedinečný identifikátor např. IČO, o čemž se ale tazetelka nezmiňuje :-/

Např registrace:
Pavel Novák
Novák Pavel
ing Pavel Novák
ing Novák Pavel
Pavel Novák ing
Novák Pavel ing

Vše je to jeden zákazník a to nepočítám shody jmen:-/
Jen říkám, že to nemusí být tak jednoduchý, jak se to na první podhled zdá.
Jedině tak, že by si tazatelka všechna data pěkně ručně prošla a tyto duplicity odstranila s čímž asi nepočítá :-p

PS: Tazatelka svoji otázku řeší i ZDE
Jen abys byl v obraze a nezabýval se případně již vyřešeným zadáním.