Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Data v Excelu s formulářem

Dobrý den,
Z webu poradna.net jsem stáhl Formulář, který jsem upravil tak jak jsem mohl a co jsem věděl.
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc mám Tabulku, kde jsou sloupečky A až AC.

Chtěl bych tam vložit vlastní formulář ne ten Excelovský.
Tak jak jsem ho upravil bohužel strávil jsem na tom hodně času a nevím si dál rady.

Ve složce budou pojmenovaní klienti např.:
1 Radim Novák
2 František Kořínek apod….
Potřebuji, aby to vložilo do listu seznam Počet obrázků v dané složce dále počet souborů a odkaz, při kliknutí na odkaz by se zobrazila daná složka.

V dané souboru bude cca 1500 klientů

V listu vyhledávání , aby se po kliknutí pravím tlačítkem myši zobrazil Vyhledávací formulář a by to vyhledávalo podle ID, Jména a příjmení nebo podle rodného čísla. A také, aby to zobrazilo fotku.
A aby to bylo možné vytisknout

V příloze zasílám vzor, co jsem stáhl a upravil.

Přinejhorším jsem ochotný něco i zaplatit za to.

Předem Vám děkuji,
Prokop

...už dotazovateľke pistackovej som naznačoval, že nemá význam púšťať sa do týchto vecí, pokiaľ o nich nemáš ani šajnu.
Vzor z inej úlohy nemôže fungovať na inú úlohu tým, že sa prikreslia okienka.

Asi netušíš, kde všade a ako musia byť napísané procedúry, aby formulár spolupracoval s tabuľkou. Očividne si kód v module formulára nevidel a to si nad tým sedel hodiny...
Ono tam je totiž napísaný aj program (kód, procedúry...), ktorý si ani len nevidel.

Naštuduj si tvorbu formulára.

Pomôžem, ak pôjde naozaj o pomoc, nie o kompletné vypracovanie úlohy...

Čichám, čichám, ... nějak mi to zavání tímto románem...

Pominu VBA, to je samostatná kapitola, ale je zřejmé, že už samotný návrh je zcela bez základní analýzy - viz duplicitní ukládané položky "Rodné číslo", "Datum narození", "Věk", "Narozeniny za", "Příští narozeniny", .... V podstatě vše se dá dopočítat z rodného čísla až při požadavku na zobrazení ve formuláři.
Číselníky na všechno - PSČ, obce, okresy, kraje? (proč, když ho nikde neuvádíš), tytuly (To snad ne!!!), vzdělání, zaměstnání (se spoustou lahůdek a zákeřností - až budeš vybírat Učitele na VŠ /a najdeš jen Učitel MŠ, ZŠ/, zcela jistě budeš vědět, že musiš hledat pod V - Vysokoškolský učitel, že?)
Mimochodem - víš, že existují i tituly za jménem? A že lze kombinovat více titulů před i za jménem?

Sorry, tohle milerád někomu přenechám, tady je práce jak na kostele - sice něco, co se tváří jako díry pro základy kostela už vykopány jsou, ale úplně blbě, takže se musí celý zasypat, srovnat, udusat a začít kopat úplně znova!

A úplně bokem - co evidence rodných čísel a GDPR?

A ještě edit: to je vlastně databáze, na to by se hodil daleko lépe MS Access...

Dám ruku do ohně, že se jedná o stejnou osobu (škoda že už u profilu není vidět IP adresa).
I tento požadavek

V dané souboru bude cca 1500 klientů

je shodný, jakožto požadavek fotky u každého záznamu.
A že by se tu zrovna dnes registroval Nový tazatel s "naprosto" stejným problémem. NEVĚŘÍM !!!!!

Co je to "něco" co bys zaplatil?

Pošlem číslo účtu? Na popísané zadanie zatiaľ postačí 500 €.
Prerábanie kvôli dodatočným výmyslom alebo zle vysvetleným požiadavkám bude spoplatnené samostatne...

Administrátori, moderátori, správcovia, nemusíte zasahovať, iste ste pochopili, že ide o vtip,,,
:-D

Já vím, že to je asi dost složité ty kódy, ale Já se v tom opravdu nevyznám.
Moc bych tě chtěl poprosit jestli bys nebyl tak hodný a neudělal to.
Byl bych ti moc vděčný a rád.
Něco ti můžu i zaplatit.
Nevím na koho se mám jinak obrátit.

Předem ti moc děkuji a moc prosím.
Prokop R.

Jak už jsem psal - tady se musí začít zgruntu jinak!
Především si ten, kdo to bude chtít dělat, musí s Tebou sednout, detailně projít co od toho požaduješ a jaké funkce opravdu potřebuješ - to znamená, že bude mít hlavně spoustu dotazů, během nichž si oba ujasníte zadání (třeba zjistíš, že některé položky tam nemusíš mít a naopak jiné Ti tam schází) a na základě toho navrhne vhodný nástroj, v kterém to bude dělat (vůbec to nemusí být MS Excel!) a potřebnou strukturu dat.
Na tvým místě bych zkusil oslovit nějaké študáky v okolí, kteří ovládají programování a rádi by si přivydělali.

Dobrý den,
mě stačí jen tak jak jsem to poslal v tom vzoru nic víc a nic miň.
A s jiným programem zacházet neumím používám jen Excel a Word.
Neznám tu v okolí nikoho jsem ZTP můj kamarád je počítač a pro práci
jsem chtěl si to usnadnit v tom Excelovém formuláři.

Na nové věci jsem už trochu starý.

Prokop R.

Lituji, ale opravdu nemám čas. Ačkoli se to nezdá, je tam obrovské množství práce - spousta nelogičností už v samotném návrhu, které se musí odstranit, jinak se dříve či později nepříjemně vymstí, nedotažený a dle mně zcela nesmyslný výběr obce/okresu/kraje, již zmiňované tituly před/za, všemožné číselníky na všechno (ty bych všechny rovnou vyházel), atd. atd.