Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Data v Excelu s formulářem

Dobrý den,
Z webu poradna.net jsem stáhl Formulář, který jsem upravil tak jak jsem mohl a co jsem věděl.
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc mám Tabulku, kde jsou sloupečky A až AC.

Chtěl bych tam vložit vlastní formulář ne ten Excelovský.
Tak jak jsem ho upravil bohužel strávil jsem na tom hodně času a nevím si dál rady.

Ve složce budou pojmenovaní klienti např.:
1 Radim Novák
2 František Kořínek apod….
Potřebuji, aby to vložilo do listu seznam Počet obrázků v dané složce dále počet souborů a odkaz, při kliknutí na odkaz by se zobrazila daná složka.

V dané souboru bude cca 1500 klientů

V listu vyhledávání , aby se po kliknutí pravím tlačítkem myši zobrazil Vyhledávací formulář a by to vyhledávalo podle ID, Jména a příjmení nebo podle rodného čísla. A také, aby to zobrazilo fotku.
A aby to bylo možné vytisknout

V příloze zasílám vzor, co jsem stáhl a upravil.

Přinejhorším jsem ochotný něco i zaplatit za to.

Předem Vám děkuji,
Prokop

Čichám, čichám, ... nějak mi to zavání tímto románem...

Pominu VBA, to je samostatná kapitola, ale je zřejmé, že už samotný návrh je zcela bez základní analýzy - viz duplicitní ukládané položky "Rodné číslo", "Datum narození", "Věk", "Narozeniny za", "Příští narozeniny", .... V podstatě vše se dá dopočítat z rodného čísla až při požadavku na zobrazení ve formuláři.
Číselníky na všechno - PSČ, obce, okresy, kraje? (proč, když ho nikde neuvádíš), tytuly (To snad ne!!!), vzdělání, zaměstnání (se spoustou lahůdek a zákeřností - až budeš vybírat Učitele na VŠ /a najdeš jen Učitel MŠ, ZŠ/, zcela jistě budeš vědět, že musiš hledat pod V - Vysokoškolský učitel, že?)
Mimochodem - víš, že existují i tituly za jménem? A že lze kombinovat více titulů před i za jménem?

Sorry, tohle milerád někomu přenechám, tady je práce jak na kostele - sice něco, co se tváří jako díry pro základy kostela už vykopány jsou, ale úplně blbě, takže se musí celý zasypat, srovnat, udusat a začít kopat úplně znova!

A úplně bokem - co evidence rodných čísel a GDPR?

A ještě edit: to je vlastně databáze, na to by se hodil daleko lépe MS Access...

Dám ruku do ohně, že se jedná o stejnou osobu (škoda že už u profilu není vidět IP adresa).
I tento požadavek

V dané souboru bude cca 1500 klientů

je shodný, jakožto požadavek fotky u každého záznamu.
A že by se tu zrovna dnes registroval Nový tazatel s "naprosto" stejným problémem. NEVĚŘÍM !!!!!

Co je to "něco" co bys zaplatil?

Pošlem číslo účtu? Na popísané zadanie zatiaľ postačí 500 €.
Prerábanie kvôli dodatočným výmyslom alebo zle vysvetleným požiadavkám bude spoplatnené samostatne...

Administrátori, moderátori, správcovia, nemusíte zasahovať, iste ste pochopili, že ide o vtip,,,
:-D

Já vím, že to je asi dost složité ty kódy, ale Já se v tom opravdu nevyznám.
Moc bych tě chtěl poprosit jestli bys nebyl tak hodný a neudělal to.
Byl bych ti moc vděčný a rád.
Něco ti můžu i zaplatit.
Nevím na koho se mám jinak obrátit.

Předem ti moc děkuji a moc prosím.
Prokop R.

Jak už jsem psal - tady se musí začít zgruntu jinak!
Především si ten, kdo to bude chtít dělat, musí s Tebou sednout, detailně projít co od toho požaduješ a jaké funkce opravdu potřebuješ - to znamená, že bude mít hlavně spoustu dotazů, během nichž si oba ujasníte zadání (třeba zjistíš, že některé položky tam nemusíš mít a naopak jiné Ti tam schází) a na základě toho navrhne vhodný nástroj, v kterém to bude dělat (vůbec to nemusí být MS Excel!) a potřebnou strukturu dat.
Na tvým místě bych zkusil oslovit nějaké študáky v okolí, kteří ovládají programování a rádi by si přivydělali.

Dobrý den,
mě stačí jen tak jak jsem to poslal v tom vzoru nic víc a nic miň.
A s jiným programem zacházet neumím používám jen Excel a Word.
Neznám tu v okolí nikoho jsem ZTP můj kamarád je počítač a pro práci
jsem chtěl si to usnadnit v tom Excelovém formuláři.

Na nové věci jsem už trochu starý.

Prokop R.

Lituji, ale opravdu nemám čas. Ačkoli se to nezdá, je tam obrovské množství práce - spousta nelogičností už v samotném návrhu, které se musí odstranit, jinak se dříve či později nepříjemně vymstí, nedotažený a dle mně zcela nesmyslný výběr obce/okresu/kraje, již zmiňované tituly před/za, všemožné číselníky na všechno (ty bych všechny rovnou vyházel), atd. atd.