Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na hromadné slučování buněk v Excelu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak v Excelu sloučit více buněk na základě shodnosti hodnot v jiných buňkách. Dělat to ručně pro tisíce záznamů je zhola nemožné a bohužel mě napadá jen jakési řešení pomocí makra, o čemž toho bohužel moc nevím. Jestli je to jediná možnost, poradil by mi někdo jak s tím makrem začít a jak ho následně upravit k obrazu svému?

Moc děkuji
Petr

Malý příklad:
201000 513 E a 11 -
201000 513 E a 14 -
201000 513 F a 11 / - \
201000 513 F a 11 | - > sloučit
201000 513 F a 11 \ - /

Ok, takže by som vložil do Excelu takéto makro, nastavil by som kurzor do stĺpca s bunkami, ktoré sa majú pospájať a spustil by som ho. Potom by som ho odtiaľ vyhodil:

Sub MergeCellsInActiveColumn()
    Dim aColumn As Range
    Dim aCell As Range
    Dim bCell As Range

    Set aColumn = Intersect(ActiveSheet.UsedRange, ActiveSheet.Columns(ActiveCell.Column))

    If Not aColumn Is Nothing Then
        Set aCell = aColumn.Cells(1, 1)

        For Each bCell In aColumn.Cells
            If aCell.Value <> bCell.Offset(1).Value Then
                If (aCell.Address <> bCell.Address) Then
                    Range(aCell.Offset(1), bCell).ClearContents
                    Range(aCell, bCell).Merge
                End If

                Set aCell = bCell.Offset(1)
            End If
        Next bCell
    End If
End Sub

Makro spojí rovnaké susedné bunky v celom stĺpci, v ktorom sa práve nachádza kurzor. Pred spustením treba samozrejme zálohovať pôvodný dokument, keby to náhodou spravilo niečo iné, než si čakal.