Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtuální realita

Čau, přemýšlím o koupi VR. Nejvíc mě zaujal asi VR PS4, cena cca 5 tisíc, což je pro mě tak akorát. Chtěl bych slyšet vaše rady, které VR vyplatí asi koupit. Chtěl bych aby to šlo zapojit i na pc i na PS4. Hoďte sem prosím nějaké tipy, jak využiju tu kameru u PS4, jaké ovladače. Všem předem moc děkuji za veškeré informace.

Tak do PS4 zapojis asi jedine tie pre PS4, ale uprimne je tato technologia este v plienkach, odporucam si to najprv niekde vyskusat, niektorym ludom z toho byva zle. K tym okuliarom k PS4 potrebujes este PS4 kameru a popripade move ovladace (nie su nutne, ale prehlbuje to zazitok). Ad Rift a Vive - na to, ze su na to v podstate len take blbinky, je ich cena prestrelena riadne (ano, je tam par AAA hier, ale co tak pozeram, jedna tragedia za druhou).

Ad Rift a Vive - na to, ze su na to v podstate len take blbinky, je ich cena prestrelena riadne (ano, je tam par AAA hier, ale co tak pozeram, jedna tragedia za druhou).

- Nesouhlasim (VR PC). Jedna pani povidala nebo vlastni zkusenost ? Jaké VR byle jsi presne zkousel ? Jakého herniho klienta ?
* [VR] (realita mixt / [VR] realita jsou 3 druhy, dve nejvice pouzivané jsou MIXT → v brlilich vidis VRealitu. Pak Augmented Reality → brlile které jsou pruhledné a realita se pridava do realného obrazu jako Holens. Jejich nevyhoda je momentalne mensi FOV.

- Brili mam odzkousenych hodne a to i jako beta tester HW pro MS, kde jsem mel moznost vyzkouset i [VR] ve vyvojové fazi (v té dobe to byl Acer H bez kontroler ovladacu).
* Jedny jsem zakoupil i pro sebe, s uvedenou odpovedi nemohu nesouhlasit, ale nejsem "****" (radeji nejmenuji) bych ti tam vlepil minus :-D. Navic "AAA" hry jsou to posledni co bych si na [VR] brlilich pustil, osobne travim hodne casu spis ve vesmiru nebo proc né i v Minicraftu :-p.. (na PS4 bych VR nekupoval kvuli nizkému rozliseni a celkové kvality obrazu. To bych radeji koupil Smasung VR pro telefon).

Chtěl bych slyšet vaše rady, které [VR] vyplatí asi koupit.

- IMHO dle cena/kvalita/moznosti bych se zameril Na [VR] pro PC. (Microsoft Mixt Reality → 1440p na kazdé oko) se da koupit pod + normalni [VR] ovaladace pod 299$.
* VR-MS jdou pouzivat i pro klienta Oculus a samozrejme i steam, nebo MS store.

Čau, mě by se právě asi šikly víc ty VR na PS4 jelikož poblíž počítače na to nemám prostor, našel jsem toto:
playstation-vr-pro-ps4-hra-vr-worlds-ps4-kamera-ps-move-twin-pack-d5452096.htm za 6,5 tisíc tam je headset, ovladače i kamera. Je to rozlišení fakt hodně poznat? Podle čísel mi to rozlišení u PS4 přijde v pohodě, asi si to nejspíš půjdu někam vyzkoušet jak píšete. AAA mě také zrovna mic nelákájí.

PS: Píšu i z jiné IP, příspěvek jsem přidával ze školy.

IMHO VR na PS je o proti 1440p@90Hz MR zcela onicem. Jak kvalitou obrazovek, tak rozlisenim, poctem her, joysticky.
* U techto PS brili jdou opravdu hodne videt pixely, obraz vypada jak rozliseni 800x600 na PC. Uvidis ze te to prestane rychle bavit a pak budou nekde v rohu pokojicku na ne bude padat prach..

Bavime sa o VR, nie AR a skusal som ako Rift (tu v BA je jedna herna

Aha, takze vlastne nic spolecného s MR a jen jsi je zkousel - Rift (jedno zarizeni) v obhode, ok..
PS : Virtualni realita → VR se rozdeluje do 3 zakladnich skupin patri do ni jak RM (tzv hybridni), tak RA, ale to je jedno..

Jééé, to je sranda, jak nikdo kvuli prachum to VR nevyzkousi, ale kazdej ma plno kecu. :-D

Zkousel jsem na jedny reklamni akci Playstation VR a bylo to zajimavy, ale bylo to jen chvilku, tak uplne nevim, mozna to az zase tak skvelej zazitek nebyl, respektive nevidel jsem nic jinyho, tak jsem nemel srovnani.

No kamos obetoval prachy za Oculus Rift, tak jsem to mel na hlave pul dne, a jako musim rict ze naprosta bomba. Po te zkousce u kamose musim rict, ze si to rozhodne nekoupim v zadnem pripade, hlavne teda z toho duvodu, ze bych to nasadil a nesel do prace a furt bych byl ve VR a to si fakt nemuzu dovolit. :-)

Ne vazne, sice to asi bude mit mnohem mensi vykon, ale chci pockat na ten Oculus Quest, jaky to bude, protoze prenosny VR, kde bych nebyl vazanej na PC bych mohl hrat na chalupe a pokud by to melo nejakou kvalitu aspon nejak se blizici Riftu, tak bych urcite sel do toho. Kazdopadne teda pockam.

Co se tyka otazky tazatele, je to slozity, je podle me jasny, ze dalsi generace budou zase o hodne lepsi a urcite to VR leze do penez, ale urcite to stoji za to. Oculus Rift maji na Alze myslim za 14K, coz uz neni zase takova palka, je treba to hodne zvazit, ale uz tahle generace je velkej zazitek.

(Stejne jako 3D kino IMAX, i z VR se nekomu dela spatne, takze nejprve nekde na predvadecce vyzkouset!)