Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Data v Excelu s makry

Dobrý den,
Z dřívějších otázek jsem si stáhl formulář, který sem si opravil podle potřeby, ale některé funkce mě nejdou.
Tak bych vás chtěl poprosit o pomoc.

Jedná se, aby to podle zvoleného Města vyhledalo a doplnilo PSČ, Okres a Kraj.
Dále se při otevření maže jeden Vzorec v buňce H.

V příloze jsem poslal vzor.
A Sporty vymazat

Samotný formulář upravím sám jen s těmi vzorci si nevím rady a s makry?

Předem děkuji

Dobrý večer,
tak už to mám a dělá to přesně to co jsem chtěl.
Zadám PSČ a vyhledá to Město - Okres - Kraj

Všem děkuji za pomoc i když vlastně nikdo nepomohl.
Přitom na PC nechodím jen Já, ale i ostatní.
V domě jsou 4 rodiny a jedeno internetové připojení pro 16 osob.
Tak za chyby druhých sem to odnesl i Já.
Všem ještě jednou moc děkuji.
Amor007

Dobrý den,
přišel jsem na to aby to vyhledalo podle Města Okres a Kraj.

Jenom že nemohu přijít nato, aby to vyhledalo podle PSČ - Město - Okres a Kraj na to nemůžu přijít.

V příloze zasílám vzor 2

Zkoušel jsem i vynechat v listě data vždy mezeru, aby to bylo odděleně a přehledné, ale když jsem to vynechal tak to nejde vůbec.

Vzory v makru:
Private Sub cobPsc_Change()
On Error GoTo Chyba
Sheets("Seznam").Range("L" & spbPorC + 1) = cobPsc
cobMesto.Value = WorksheetFunction.VLookup(Sheets("Data").Range("B1").Offset(cobPsc.ListIndex + 1, 1), Sheets("Data").Range("A2:B16535"), 2, False)
Exit Sub
Chyba: cobMesto = ""
End Sub

Private Sub cobMesto_Change()
On Error GoTo Chyba
Sheets("Seznam").Range("M" & spbPorC + 1) = cobMesto
cobKraj.Value = WorksheetFunction.VLookup(Sheets("Data").Range("C1").Offset(cobMesto.ListIndex + 1, 1), Sheets("Data").Range("G2:H15"), 2, False)
Exit Sub
Chyba: cobKraj = ""
End Sub

Private Sub cobKraj_Change()
On Error GoTo Chyba
Sheets("Seznam").Range("O" & spbPorC + 1) = cobKraj
cobOkres.Value = WorksheetFunction.VLookup(Sheets("Data").Range("F1").Offset(cobKraj.ListIndex + 1, 1), Sheets("Data").Range("E2:F16535"), 2, False)
Exit Sub
Chyba: cobOkres = ""
End Sub

Moc bych byl rád za Vaši pomoc a předem moc děkuji.

Město Okres a Kraj se vyhledává.
Ale nemůžu přijít na to, aby to vyhledávalo podle PSČ když dám v listu Data další sloupeček tak už to nejde.
Nemůžu přijít na to proč. Pracuji na tom už 2 dny a stále nic.

Tak děkuji moc za Vaši radu snad se někdo najde.
Ještě jednou moc děkuji.

Zajímavé, pane Prokope (nebo vám mám říkat paní Pistáčková?), že máte stejnou IP adresu jako tazatel. Každý, kdo chodí na Poradnu pravidelně ví, co jste tady nedávno předvedl za lživé kecy a jak jste zneužíval snahy rádců vám pomoct. Vlastně vy jste ani nechtěl pomoct, chtěl jste aby to zadarmo udělali za vás. A ještě se divíte, že jim došla trpělivost?! Takže než začnete kritizovat a moralizovat, zameťte si před vlastním prahem. Nebo si založte svoji lepší poradnu. S chutí tam budu chodit kritizovat.

Dobrý večer,
tak už to mám a dělá to přesně to co jsem chtěl.
Zadám PSČ a vyhledá to Město - Okres - Kraj

Všem děkuji za pomoc i když vlastně nikdo nepomohl.
Přitom na PC nechodím jen Já, ale i ostatní.
V domě jsou 4 rodiny a jedeno internetové připojení pro 16 osob.
Tak za chyby druhých sem to odnesl i Já.
Všem ještě jednou moc děkuji.
Amor007