Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velká vzdálenost od vysílače...důvod k reklamaci či bezplatnému a okamžitému odstoupení ?

Dobry večer, mam wifi připojení a momentalně velký problém, a to s kolísaním rychlosti (od max. 30MB/s až po min. 6MB/s. někdy kolísne i pod minimální) po neustálém dopisováni s poskytovatelem i s návrhem na vyšši tarif mně po asi měsici bylo řečeno, že jelikož jsem vzdálen od vysílače přibližně 1KM tak to prostě lepší nebude a kolísání rychlosti, horsi plynulost a stabilita a latence a packet loss internetu bude i přes aktivaci na vyšši tarif. Má na to poskytovatel vůbec právo poskytovat internet někde, kde to může dělat problémy, nehledě na to, že při montáži jsem na to upozorněn nebyl.
Odmíta namontovat nějakou silnější anténu určené pro vyšši vzdálenosti (otazka zda by to nejak pomohlo), pry se nedá nic vykouzilit, že možná někdy bude vysílač i v této části obce, aby to tak nekolísalo. A tak se ptám, mám v tomto případě nárok na odstoupení od smlouvy okamžitě a bez sankce ? Děkuji za odpoved
http://www.speedtest.net/result/7861938373 toto je obrázek těch jejich 30MB download a 15MB upload, mnohdy to býva i horší Neni se problém dostat na download i 3MB/s a upload 1MB/s hlavně pak ve večerních hodinách.

Kazdej normalni poskytovatel wifi ti da treba 24 hodin na vyzkouseni a az pak se uzavira smlouva. Nevime teda na co jsi mu zbrkle pristoupil. Mrkni teda do te smlouvy.

Jinak wifi ma jasne dane omezeni na vykon a vykonejsi antenu pravdepodobne nelze, porusoval by zakon. Tudiz by musel privest internet o te pozadovane rychlosti do obce a tam dat dalsi antenu, ze ktere by to slo k zakaznikum. Jestli je vas tam malo, tak se mu to nevyplati, nediv se.

On vysílač v obci je, bohužel je jen jeden, který jaksi má za účel pokrývat celou obec. U nás je vícero poskytovatelů, kteří tak nějak mají vysílače na každou část obce, ale teď ke smlouvě. Minimálni garantovaná rychlost je asi 6MB Agregace 1:5, bohužel někdy se dostanu i pod tuto hodnotu. Po nějakém klickovani, že je chyba u mě a u nich je vse OK tak nějak řekli, že je to způsobeno vzdálenosti od vysílače přibližně 1KM. A co se týče antény, myslel jsem zda by problém nevyresila nějaká prijimova anténa, u mě na střeše, která se používá na delší vzdálenosti, ani není ochota to vyzkoušet. Momentálně mám nějaký mikrotik, který podle popisu je vhodný právě do 1KM, takže je to tak nějak hraniční https://www.czc.cz/mikrotik-routerboard-sxtsq-lite-5/222931/produkt?gclid=CjwKCAiA0ajgBRA4EiwA9gFOR_knGQP-XvqysLq729YO_n-zajEBc3Cx_m1ApRQ4UXZouYKCUVaMShoCT1YQAvD_BwE ale samozřejmě já nejsem v tomhle profík, takže soudit nemůžu

pokud jsem tu smlouvu pochopil dobře je tam 30MB agregace 1:5, těch 6MB jsem myslel jako minimalní garantovaná rychlost. Samozřejmě pokud by hodnoty neklesaly pod tuto rychlost neřeknu ani slovo, říkam není se problém někdy dostat i na hodnoty 3MB, ale podle Flega viz.dole je to v pořadku, takže asi jo. V tom připadě nechápu, proc se ve smlouvě uvadí minimalni garantovana rychlost 6MB, když se podle toho nedá s důvodu technologie řídit.

Tak i kdyby z nějakého důvodu nebylo reklamovatelne můžu na svou žádost smlouvu s 1mesicni lhůtou vypovědět. Tenhle příspěvek byl jen o tom, co si o tom myslí druzí, nikoli se s někým hádat že já mám pravdu a oni ne, to abychom si ujasnili. Mimochodem bych ještě znal vás důvod proč nereklamovatelne. Tím bych asi tuto diskusi uzavřel, dale je to jen na mě a poskytovateli co s tím udělá nebo neudělá.

Jedná se o Kbit tedy 30000 kbit/6000 Kbit, zatím děkuji všem, za rady a názory, určitě dám info jak jsem dopadl nebo nedopadl. Určitě se ale nebráním, že jsem smlouvu zle pochopil.. možné to samozřejmě je. Teď momentálně jede internet relativně v pohodě, to samé včera, až mám takový pocit čím menší teplota venku, tím menší rychlost :D

Pripojenie je v poriadku. Žiaden ISP neposkytuje vo free pásme garantovane linky a ked už tak musi byt spoj k tebe p2p. Ty si napojený na nejaku sektorku, ktorá da v ideale 50-100Mb, ale na tej sektorke niekoľko desiatok klientov. Matematika nepustí. To, ze mas maximum orezane na 30Mb je len marketingova zalezitost.
Ja dávam jednému zakaznikovi 40Mb, za vyrazne vyssiu cenu ako platis ty a navyse mam k nemu dotiahnutý p2p spoj a dalej ide uz len kablom. A ta p2p linka mi znesie az 100Mb, takze mam rezervu este aj.
Vzduchom sa k tebe viac vo free pasme za tuto cenu neda dostat.

Oživují tohle stare téma ještě o jeden příspěvek, podařilo se mi s poskytovatelem dohodnout. Namontovali na mou střechu jinou anténu a musím říci, že situace se o hodně zlepšila. https://www.speedtest.net/my-result/a/4645564683 nad 20Mbps se nyní dostanu 90% času. Občas to padne, ale už to nejsou takové extrémy a hlavně už to není tak znát na obyčejném používání ci hraní online her apod.