Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po formatu pc ,nevim co zabira 50 gb, na SSD,

zdravim chtel bych se zeptat,jak je mozne ze po formatu PC ,moje SSD ktere ma kapacitu 230GB,kde jsem si o5 nainstaloval potrebne drivery,programy a hry - mam volnych 18gb ,ale kdyz oznacim slozky na SDD ,tak maji dokupy 187GB coz je rozdil 43GB a ne 18GB jak mi pc ukazuje.Muzu se zeptat kde je problem? uz se mi to stavalo casteji ale pokazde jen s timto SSD od samsungu.dekuji za jakekoliv info a radu.preji hezky vecer vsem

programy a hry - mam volnych 18gb

- Neni hra jako hra. Me na 250Gb vlezli v prumeru 4 hry. Ty opravnené slozky oznacujes kde v ROOT_"Korenové slozce" systému, nebo nekde v "C:\Program Files (x86)" ?
- "Spravce disku" ("Pravy klik" na nabidku start → "spravce disku") ti zobrazuje jaké informace ? (k nekterym slozkam nemas pristup a systémové jsou zpravidla maskované)
* Nebo se podivej na zbyvajici "Bytes" na tvém [C:\] pres consoli PS:

 Get-WmiObject Win32_LogicalDisk  -Filter "DeviceID='C:'" | Select-Object Size,FreeSpace

zdravim.tak sem udelal ty skryte soubory a naslo mi to jen 3 slozky co maji dokupy 20MB.ale pres ten vami doporuceny program sem tam nasel nejaky soubor BAK ktery ma 27GB a jje to popsane jako - 6files ,ale celkova velikost disku mi to ukazuje 216,6GB a ne 232GB ,i kdyz je to 256GB disc a kdyz tu mam 2x program files a files x86 .muzu ty stare nejak smazat naporad?dekuji predem za snahu a pomoc

nejaky soubor BAK

A napíšeš jaký, nebo máme hádat?

celkova velikost disku mi to ukazuje 216,6GB a ne 232GB

Ve Správci disků se podívej, jestli na tom SSD není více oddílů.

kdyz tu mam 2x program files a files x86 .muzu ty stare nejak smazat

Program Files rozhodně nemaž. Ani jedny.

ta slozka je bila jako dokument a ne jako slozka zluta,. a kdyz dam pravej vlastnosti ukaze mi to ze to je v souboru BAK vic nevim ..
toto sou soubory z te slozky BAK nebo souboru BAK¨
bootmgr.
pagefile.sys
hiberfil.sys
bootmgr
grldr
BOOTSECT.BAK
win7.ld

a spravce disku nikde nevidim,nevim kde hledat..

správa disků: diskmgmt.msc (jinak ve správě pc, ale to je ta ikona, kterou windows schovávají)

máš mít zobrazené přípony souborů. pak se nediv, že nevíš, na co se vlastně díváš.
už jsem psal, že si máš pořídit normálního správce souborů.
to vypadá, že jde o zálohy nesmyslných souborů ze staré instalace - asi tam vidíš datum: pagefile.sys, hiberfil.sys - mají pár gigabajtů
čili před novou instalací jsi nic neformátoval.

ta slozka je bila jako dokument a ne jako slozka zluta

pouze nemá přiřazenou žádnou ikonu. složka na disku žádnou barvu nemá.
jak už tu někdo psal: buď si pořiď normálního správce souborů, nebo to nemá smysl řešit.

"bootmgr, pagefile.sys, hiberfil.sys, bootmgr, grldr, BOOTSECT.BAK" - toto přece neleží v žádné složce, ale přímo v rootu disku c:\
jestli to máš jinde, pochází to ze staré instalace.

kdyz tu mam 2x program files a files x86

vždyť jsi údajně formátoval, tak proč "tvrdíš nepravdy"?

na tu správu disků ti dávali odkaz. proč tvrdíš, že nevíš kde hledat?

zmiňovali tu Treesize Free na zobrazení velikosti adresářů.
jenže musíš vidět skryté a systémové soubory, a taky musíš mít do všech adresářů přístupová práva.

nevim PROC SI TU LECIS KOMPLEXY ,ALE SES MI UKRADENEJ A NEHODLAM SE STEBOU DALE ZABIVAT A ZTRACET SVUJ CAS,KDYZ SE CHOVAS JAK UCITELKA V PRVNI TRIDE. a uzij si ten CAPS LOCK tragede.. klasickej ubohej dement,co ma hlavu na vsechny tydle informace a bude delat online hera za klavesnici a psat vic hovna,nez uzitecnejch veci pro nekoho ,kdo tomu nerozumi a pise mu 5 lidi naraz a kazdej neco jineho.. je to awesome .mej se krasne a bud na sebe hrdej

Po formáte alokačnou tabuľkou systémového disku po nabútovaní mašiny nezostanú na disku čitateľné dáta.

Vypni si body obnovy a zmaž obsahy zložiek tmp, temp.

Skús xindlom zn.: Dism++ (lišta Options - nastav v expert mode), Dism++ má CZ jazykovú lokalizáciu.

Dočisti záverom dáta: PrivaZer - pokročilý užívateľ.

Oba SW sú free.

- Tak udelej "cistou instalacku" na ciste "formatovany disk" (provedes behem instalace) a mas klid. V pripade ze uz nemas DVD s Windows, USB Instalacku Windows 7 si muzes stahnout na strankach Microsoftu.
- Jestli jen prehravas Windows za jiny, restartujes, stale se vytvari soubory co (nejakou dobu) zachovaji informace, soubory z predeslé verze (.old) k moznosti navratu jako na predesly BUILD, k oprave atd.
* Jen samotné (v pripade presence) "Recovery" (které ve slozkach nevidis), muze zabrat 10-20Gb.

PS: HRY, si radeji instaluj na disk [D:\], nebo alespon klienta jako "STEAM". Také to tak mam provedené, "STEAM" + knihovnu/zalohu her mam na [D:\] a slozku "Steam_Games" na [C:\].
- Tak si na [C:\] muzes dat/skopirovat z [D:\] jen hru, kterou hrajes nejvic, nebo ktera potrebuje rychlejsi HDD.
* Staci aby se OS, SW, HRY parkrat UPdatovalo a najednou zabiraji o 30% vic mista na HDD ani nevis jak.

TiP ~ Jestli nemas disk [D:\] a mas jen ten [SSD] tak pro zalohy, filmy a jiné multi-média nebo soubory které stahujes z internetu pouzij klidne externi [HDD].
* U sytémovych disku "SSD" bych radeji doporucil mit vzdy alespon 10-20% volného mista a to né jen pro samotny chod disku.
Drive tim trpeli hlavne levné Windows tablety s malym ulozistem, které kvili nedostatku mista tak nemohli ani provest UPgrade, protoze jaksi nemeli misto kam ulozit potrebné soubory k instalaci. Tak se musel mazat 'recovery" oddil, nebo to kutit pres SD kartu.

zdravim a mohl bych prosim dostat snadny postup jak cistou instalaci udelat? napada me prejit na win 10,uz sem je parkrat mel,ale ted mi zamrzl PC po poslednim win 10 update a muj pc nenabehl na plochu,tak sem musel formatovat pc a dat tam win 7. jenze ted mi pc nenabizi prejit na WIN 10 a nevim co stim.dekuji predem

- A ty chces zustat u Windows 7, nebo chces Windows 10
- U toho Windows 10 bude dulezité pred instalaci zjistit, jestli je tvé PC s timto operacnim systémem kompatibilni. Jelikoz jestli se ti PC sekalo a podobne muzes mit komponent ktery s 10 nefunguje jak ma. (nebo nejaky nepovedeny UPdate, toto sekani potkalo vice uzivatelu i s kompatibilnim PC)
- Po zvoleni verze Windows, vytvoris instalacni médim (ke kterému budes potrebovat minimalne 8Gb USB klic).
* Z toho instalacniho USB nasledovne na BOOTUJES pri startu PC a provedes instalaci. Hned na zacatku se instalace pta, na jaky "HDD" chces instalaci provést. U této moznosti je také moznost "FORMAT DISK" ktery zadas a umozni vymazat a na formatovat, pripravit SSD pro instalaci Windows.

[Co pouzit ?]
- Pro Windows10, muzes stahnout a pouzit :
Media Creation Tools : "https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209" (po kliknuti dojde ke stahnuti)
* Po spusteni (uvidis velmi jednoduché) na zacatku kdyz se te bude ptat jak chces instalaci provést "Na tomto PC", nebo "Vytvorit USB medium", zvolis vytvorit USB instalacku (ze které pak nabootujes). Nasledovne zacne stahovani potrebnych souboru k instalaci a vytvoreni instalacniho zarizeni.
Doba vytvoreni zalezi od rychlosti pripojeni u USB portu, v prumeru pocitej tak 20minut ~pul hodinky.

- Samozrejme nejde o jedinou variantu. V pripade ze mas uz Windows 7 nebo 10 v .ISO, muzes pouzit treba RUFUS.
RUFUS : https://rufus.ie/
* Opet velmi jednoduché. V programu jen zvolis tvé USB na které chces instalacku nainstalovat → tvé ISO s Windows. Jen podle zakladni desky, BIOSu zvolis "Partition scheme" bud UEFI nebo MBR.[i] (pro SSD disky doporuciji GPT)
Nové desky jsou jiz prakticky vsechny s UEFI kompatibilni, tak zvol -- Tvé "USB" → "Partition = GPT pro UEFI" → "File_Systém = FAT32" jako NA OBRAZKU[/i]

mno ja nevim co je pro cloveka co pouziva pc kazdy den na streamovani her pres twitch a delani videi lepsi, nedokazu z vlasznich zkusenosti posoudit,ale libi se mi win 10. ted mam win 7 professional a jine problemy krom toho zahadneho zabrani mista nejsou.ale je tu problem,ze nemam flashku ale jen 1TB hdd externi a musel bych ted jet 30km do mesta nejakou koupit

- Ani prazdé DVD nemas ?
- Tak, ono by sla ta instalacka vytvorit i pres ten externi disk :-)
- Jestli je to Noteebok, tak klidne z SD karty. (jestli mas externi ctecku SD karet, tak by to mohlo fungovat i na PC)
* Ale prisel by jsi o data.. Tedy je moznost ten disk rozdelit na partition, vytvoit jednu 8Gb, naformatovat ji na FAT32 a instalaci provést z ni, ale .. radeji né :-p

bohuzel ani DVBD nemam.sem chvilku nastehovany v novem byte a cely mesic sem byl v laznich a v tydnu a cely tyden resim ,proc mi nesel zapnout pc a ted resim zase toto . vse ostatni sem nechal u rodicu a je to pro me z ruky.. zkusim kontaktovat sourozence ohledne USB flesky :-)

Jak myslis.
Jen jsem nestihl dopsat, jestli ti Windows 7 funguje jak ma a jsi spokojeny, , tak neni duvod prechazet na Windows 10 ;-)
* Jinak ta flaska (usb) nemusi byt vylozene 8Gb, muze mit klidne 16, nebo 32Gb.

PS : Uz ti nekdo psal, at kliknes pravym tlacitkem mysi na disk C: → vlastnosti → vycistit + zvolit predeslé instalace Windows ? Nebo jestli jsou nekteré zobrazeny a kolik zabiraji mista ?

jojo vse slape v poradku,jen me stve to misto na SSD,mam tu 4 hry ,ktere streamuji na twitchi a stridam je podle nalady a lidi ,co chteji a je videt znacna rychlost a plynulost ,kdyz to mam na ssd nebo hdd .zbytek mam na druhem HDD.take se mi nechce zase do formatu a vse nastavovat znova ,co se tyce driveru ,programu na stream a ovladacu na gear.Tu flasku tu mam pripojim ji ,ale nejde otevrit ,pise to at ji tam vlozimyale vlozena uz tam je..takze asi nefunguje :-/

- Tak jsi zkus vlozit do jiného portu "USB", nebo ten USB klic vyzkousej v jiném zarizeni, tak aspon budes vedet, jetli to dela PC nebo ten USB klic.
- Zkousel jsi teda vycistit ten disk [C:\] ?

*Ilustracni obrazek :
Vycistit disk → vycistit "Systémové soubory"
NAVOD : Tady jsem ti nasel docela prehledny a jasny navod jak postupovat : http://www.servispckupka.cz/jak_vycistit_disk.php
Je to opravdu jen na par kliku mysi neboj ;-)

jojo zkousel sem to i do NTB a nic :-/ jdu an to ,myslim ,ze sem neco takoveho delal uz vcera podle jednoho videa na YT ,ale nezaskrtaval sem tam ty ostatni operace.tak jdu na to zatim dekuji za tvuj cas a ochotu,jsou tu i jini co tu z lidi jako sem ja,co cely tyden litaji po socialkach doktorech a laznich a sou radi za jakoukoliv pomoc a ne trashtalk a delaji z nas totalni dementy a lhare roku 2018 ..nebudu jmenovat mr. lední brtník

A Koš máš prázdný?Protože i když něco smažeš a je to v koši,zabírá to pořád stejně místa.Nejlepší bude všechna data zazálohovat na ten externí disk,stáhnout si instalační soubor k Windows,vyrobit instalační flashku a vše přeinstalovat.Ovšem jestli máš licenci na W7,tak teď už na W10 přejít legálně nelze.Nějak to snad ošidit jde,ale složitě.A hlavně si předem sežeň všechny ovladače na svůj HW pro daný OS.
http://www.servispckupka.cz/navody_windows_7.php

to je v pořádku. terový disk má 931gb (důvod znáš). takže 256gb disk hlásí 232gb. to děcko to někde výš zmiňuje, čili v tom problém správně nevidí.
jen nechápe přístupová práva a skryté soubory, pro bfu je to ve windows asi 30 let problém.
navíc lže v tom, co s tím diskem dělal. v předmětu píše "formát", ale zjevně tam má soubory ze staré instalace a jeho nový uid k nim nemusí mít přístup.

tvl kdyz pri instalaci WIN 7 z CD dam formatovat vsechny pripojene disky a ty mi tu ted budes tvrdit ,ze ne ? chtes mi rict ze normalni clovek co nemuze pustit PC po poslednim update win 10 ,nebude formatovat PC ,kdyz vi,ze je tam neco spatne? nebo o co se tu zase snazis rict pane uciteL?