Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dobijeci baterie

ahoj,

mozna to nepatri sem, ale dejme tomu..

v domacnosti je spousta vecicek na baterie. AA, AAA a pod. u nekterych techto veci se vyslovene pise, ze se v nich nemaji pouzivat dobijeci baterie. muzete mi, prosim, vysvetlit proc tomu tak je? proc to vubec muze vadit a jak takova vec pozna, ze je napajena dobijeci baterii? diky moc

ptam se z toho duvodu, ze zacinam mit dost toho porad kupovat dokola a dokola nove baterie. na aliexpressu jsem nasel dobijeci 3000mAH mam isic chuti jich nakoupit hodne a byt vybaven na nejakou dobu.

jeste jednou diky

Uz to tu s tim napetim vysvetlili, ale klidne pouzivej nabijeci baterie i tam, kde pisou nepouzivat. Vetsinou to funguje. Kdyz ne, tak koupis normalni baterky. Spis si ale spocitej, jestli se nabijeci vyplati. Obvykle maji urcity pocet nabiti a urcitou casovou vydrz a ve vysledku muzes zjistit, ze se treba do ovladace, kde menis baterii jednou za rok, nevyplati kupovat ty nabijeci.

Já používám akumulátory Panasonic Eneloop Pro. Mají velmi malé samovybíjení (za jeden rok se vybijí na 85%), Potíží s napětím bych se nebál, protože většina takto napájených zařízení počítá s nižším napětím. Kdyby ne, tak by se primární články vyhazovaly skoro nevybité.