Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SQL

https://ctrlv.cz/shots/2019/01/11/bGQ6.png

Dobrý den,

mám tabulku TAB v ní jsou hodnoty ID, PORADI, DATUM a já potřebuji dostat výpis kde pokud má ID DATUM, které není NULL, tak vybrat nejvyšší PORADI s DATUM a pokud má ID u DATUM jen NULL hodnoty, tak vybrat nejnižší PORADI.

Požadovaný výstup je také v obrázku,

Díky moc za radu

v PL SQL:
SELECT ID, poradi, datum
FROM tab
WHERE poradi = (SELECT MAX(poradi) FROM tab WHERE datum IS NOT NULL)
UNION
SELECT ID, poradi, datum
FROM tab
WHERE poradi = (SELECT min(poradi) FROM tab WHERE datum IS NULL)
;