Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SQL propojení dvou tabulek

Mám prozbu potřebuji propojit dvě tabulky pomocí příkazu SQL v excelu. Počítám, že to bude podle příkazu JOIN. tabulky jsou op_polozky a op_zahlavi, stejný klíč pro obě tabulky je sloupec doklad. Potřeboval bych sloupec id_meny, které se nachází v tabulce op_zahlavi dotahnout do tabulky op_polozky. Do tohoto příkazu bych to potřeboval vložit.

SELECT fiskalni_rok,
doklad,
sklad,
nomenklatura,
nazev,
cena_cel_kon,
dat_por,
dat_dodani,
dodano,
mnozstvi_obj,
mnozstvi_vyd,
user_vyr_cisla
FROM KAR_AKVA.dba.op_polozky
where fiskalni_rok >=17 and (doklad like '%OPZA%' or doklad like '%OPTV%') and sklad=201 and user_typ_stroj=1 and vyrizeno=0

Děkuji za radu

Řešení:

SELECT p.fiskalni_rok, p.doklad, p.sklad, p.nomenklatura, p.nazev, p.cena_cel_kon, p.dat_por,
       p.dat_dodani, p.dodano, p.mnozstvi_obj, p.mnozstvi_vyd, p.user_vyr_cisla, z.ID_Meny
  FROM KAR_AKVA.dba.op_polozky p
  JOIN KAR_AKVA.dba.op_zahlavi z ON p.doklad = z.Doklad
  WHERE p.fiskalni_rok >=17 and (p.doklad like '%OPZA%' or p.doklad like '%OPTV%') and p.sklad=201
      and p.user_typ_stroj=1 and p.vyrizeno=0

(..dovolil jsem si upravit WHRE na WHERE) (L-Core)

SELECT p.fiskalni_rok, p.doklad, p.sklad, p.nomenklatura, p.nazev, p.cena_cel_kon, p.dat_por,
       p.dat_dodani, p.dodano, p.mnozstvi_obj, p.mnozstvi_vyd, p.user_vyr_cisla, z.ID_Meny
  FROM KAR_AKVA.dba.op_polozky p
  JOIN KAR_AKVA.dba.op_zahlavi z ON p.doklad = z.Doklad
  WHERE p.fiskalni_rok >=17 and (p.doklad like '%OPZA%' or p.doklad like '%OPTV%') and p.sklad=201
      and p.user_typ_stroj=1 and p.vyrizeno=0

(..dovolil jsem si upravit WHRE na WHERE) (L-Core)