Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nefunguje na novém PC starší program?

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč mi na počítači s AMD Athlon 64x2 Dual Core a 2GB RAM nechce fungovat starší 3D program Maxon Cinema, který se oproti novým programům této řady nemusí ani instalovat? Přitom na starších počítačích PentiumI, PII a PIII funguje naprosto bez problémů.
Změna předmětu, původně: Proč? (mif)

loading...

Píše nějakou hlášku při spuštění? Paké jsi měla určitě na těchto PC jiný operační systém. Pokud máš Vista/XP, mužeš dát pravým tlačíčkam vlastnosti a dát v režimu kompatiblity, že to chceš spustit jako W98 nebo tak něco.

Jak už bylo řečeno, příčinou může být i rychlost procesoru. Zkusil bych program Cpukiller, kterým se dá plynule měnit rychlost procesoru. Počítač se tím sice degraduje, ale alespoň by se dalo zjistit jestli je to tím. Už jsem ho dlouho nepoužil takže nevím jak si bude rozumět s dnešními procesory, ale za zkoušku nic nedáš.

Jak už jsem tu psala, běhá to na všem od Pentia I, II, III a všech systémech tzn. Win 98, ME, 2000 i XP. Nevím ale, co to dělá na Pentiu IV a jiných nových jednojádrových procesorech. Navíc to funguje i při pamětech od 32MB až 256MB. Větší paměti na starých počítačích nemám, takže nevím.

Ano, zkoušela! V systému XP je režim kompatibility od Win 95 do Win 2000 a žádný z nich se "nechytá". V systému Win 2000 režim kompatibility není vůbec! Ale protože nejsem žádný počítačový expert ráda bych se přiučila co je to "spustit jako správce" nebo jako admin. Děkuji.

Ale protože nejsem žádný počítačový expert ráda bych se přiučila co je to "spustit jako správce"...

no, potom je na 99% pravděpodobné že už se jako správce přihlašuješ: ovládací panely - uživatelské účty - tvůj účet = "účet správce"?

je možné ten program vyzkoušet na současném pc s procesorem/chipsetem kromě amd/via taky intel?

nezůstala zaznamenaná nějaká chyba v eventlogu? pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí - aplikace

3D program Maxon Cinema

Na novém počítači program přijme projekt, ale při prvním pokusu o renderování celý program spadne.

sice ho neznám, ale nemá třeba potíž s novými grafickými kartami? i když rendering bude nejspíš záležitost procesoru, na grafiku asi dojde až když je hotovo.

Ano, souhlasím, přihlašuji se jako správce. Jinak jsem tu už psala, že na starých počítačích s různými procesory, systémy i paměťmi program Maxon Cinema ver. 5.2 dlouhá léta funguje naprosto bezproblémově a nemusí se ani instalovat. Jiné možnosti zkoušení bohužel nemám, "nový" počítač mám na práci a její zefektivnění, nikoli na experimenty. A v prohlížeči událostí mi to píše: " Chybující aplikace cinema 4d.exe, verze 5.2.0.0, chybující modul cinema 4d.exe, adresa chyby 0x000e2714".

Podle me je nespraven vyhodnoceno, ze nefunguje na novejsim pc, na novejsim pc proste fungovat má, pokud je OS stejný neni k tomu zadny duvod, z hlediska HW. Jinak pro zatim muzes zkusit jestli to alespon nerenderuje bez gui, tedy pomoci prikazoveho radku :

"C:\Program Files\MAXON\CINEMA 4D\CINEMA 4D.exe" -nogui -render "C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\test.c4d"

Já vím, že už objasnění bylo výše, tak blbá zas nejsem, ale také tu bylo několik návodů co a jak mám vyzkoušet dále. No a když jsem to všechno provedla a výsledek se rovnal nule, tak by snad nebylo od věci hledat a zkoušet dál, ne? Nebo snad nejsem na poradně?

Z tohodle je u nas jen nezlanost - je to soft, ktery (alespon ja) tu snad nikdo nema, nikdo se tu nesetkal s podobnym problemem tohot softu a hlavně a to je podstatné: internet mlčí, tudíš jsme tu v koncích, ano jasně, že Ti chceme pomoct, ale v téhle fázi musí přijít někdo kdo přijde s novým nápadem, nebo někoho nový nápad musí trknout prostě jen tak, pri sledovovani TV nebo krmeni psa... v opacnem pripade bude dobre pomalu priznat, ze problem resit neumime. Protoze az pujde do tuheho zacneme radit, neprijmne veci jako jsou Virtualizace, Instalace druheho operacniho systemu Win, Ci linuxu+ snaha spustit to tam Wine.. a to nejsou hezké rady...

Jinak jestli se neinstaluje - bylo by dobre ho mit v C:\Cinema - nebo tak nejak, kdyby nahodou jsi ted nemala treba v ceste nějaké české znaky/mezery/dlouhou nebo něco co by program nerozdejchal, přecejenom je starší. Také nevim jak je program velký ale klidně by jsi mohla posat ten exesoubor (nerikam ze pro mne , ale pokud se najde nekdo chytrej a vzdelanej, pak by ho chtel uricte videt)

Konečně slovo chlapa když férově přiznáváš, že jsi v koncích. Mně to sice nepomůže, ale určitě potěší, že někdo má alespoň snahu. Díky!
P.S. Druhý operační systém mám nainstalován taky (Windows2000), ale se stejným výsledkem. Navíc jsem zkusila nainstalovat i jednu starší hru (Tocca2) a ta funguje v pohodě.

Otázka je kolik chces tomu venovat casu - tohle je vyslovene HÁDÁNÍ.

Starým programům muze vadit (viz JanFiala): velka pamet RAM, velke misto na disku, jinej souborovej system, dlouhej nazev souboru, dlouha cesta...
A pokud program sám nenapise, ze se mu to nelíbí/hodi hlasku/ nebo nejakou chybu, ze ktere to jde poznat, tak jde v tomto pripade o hadani. Viz ta velikost pameti RAM:

V pocitaci/pri programovani takohovehoto softu je treba reprezentovat velikost pameti/volne pameti/misto na disku/.. nejakym cislem, pokud bylo pro tento ucel pouzito cislo male (podle programovaciho jazyku, 2GB je takova hranice cisla, ktere mohlo byt pouzito - integer/long s rozsahem "-2 147 483 648 do 2 147 483 647" ) a tudíš vznikne problém ve chvili kdy je pamět větší a nevejde se to do toho čísla ... a u některých programu se to stalo a nebyl jeden...

A ano, muzem zkouset resit problem takto, takovýmto hádáním a zkoušením - jestli chces na tomto předpokladu co jsme napsal o odstavec výše založit rozmonotvání PC a kšeftování (pokud to jde) s moduly ram... či tvořit patrition s mene nez 2GB a mensim volnym mistem ...

Tak jsem vytáhla dvě paměti, čili mi zůstalo 1GB, ale nic se nezměnilo, padá to pořád - jen s hlášením, že program vygeneroval chyby a bude uzavřen. Akorát se mi zdá, že s menší pamětí je celý počítač ještě rychlejší. Jeden nový poznatek však přece jen mám! Když jsem ten program spustila z originálního CD tak nespadl a bezchybně (a rychle) vyrenderoval dva zkušební projekty. Když jsem celý program podle tvé rady překopírovala na disk "c", okamžitě začal padat zase a po smazání z disku už opět padá i při spuštění z CD.

tak by snad nebylo od věci hledat a zkoušet dál, ne?

To myslis vazne :x:? Nejsi nejaky potomek egypskych kraloven (kralu), za ktere delali veskerou jinou /krom sexualni/ cinnost otroci? Tak to jsis spletl/a/ letopocet. Zde se nachazis v DISKUSI, nikolivek v sado/maso blogu. Radi ti pomuzeme, chceme ale videt, ze vkladas do problemu vlastni invenci. Prikazuj si svemu coklovi...

Kdo komu něco přikazuje? Copak jsem nevložila do toho veškerou svou invenci, na kterou stačím? Mám silný pocit, že jsem píchla do vosího hnízda a zdejší nadlidé se začínají rojit. Ostatně nikdy vám nezapomenu, jak jste si ze mne dělali legraci při minulém dotazu na téma "Nestartuje počítač". Čokla nemám, ale jestli se nudíš, najdi si k útokům jinou oběť!

Pohled laika a profesionála na stejný problém se hrozně liší ať je to v jakémkoli oboru a bohužel nebo bohudík není na poradně soudce, který by rozsoudil případnou ostřejší debatu.
Proto zůstaňme u rad a dotazů i citlivého humoru, ať se zas rádi vracíme na pc.poradna.net
P.S.Taky jsem něco našel, ale nevím jestli to k něčemu bude :(
Testovací nástroj:
http://www.3dsoftware.cz/3dportal/clanek.aspx?id=88 3
Aktualizace:
http://3d.digitalmedia.cz/produkty/maxon/cinema-4d/ podpora.aspx

tak jsem se koukl na ten minulej dotaz a nic spatneho tam nevidim. Jste paranoidni. Neberte vsechno tak zle, je to jen humor a neni utocny. Alespon nase generace to tak nebere. A radeji fakt zalohujte svoje data, nebot kdyz me takhle zacal chrochtat disk, brzy odesel nadobro.

jestliže ten soft pouštíš i z cd a píšeš že je bez instalace, potom přejdi jinam kde mají taky nový pc (doma, kolega v práci vedle) a má střeva intel. to poznáš tak že se zeptáš co tam mají za procesor.
zkus to spustit na něm.

nevím kdo vám vybírá pc do práce, ale pokud tě živí program pro renderování jak píšeš, a koupí ti na to pc s procesorem amd, pak to je bez komentáře. tato jednoúčelová specializace si prostě žádá svoje.

práva správce píšeš že máš, čili omezení pro spuštění/zápis do registrů nejsou. přesto by bylo užitečné na starším pc s win2000/xp kde ti to jede, nakouknout do registrů (spustit regedit.exe) a zkontrolovat výskyt větví, mělo by to být podle výrobce softwaru, pravděpodobně něco jako:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\MAXON Computer] a [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MAXON Computer]

pokud ti prohlížeč událostí píše chybu o neexistujícím souboru "cinema 4d.exe", nech tento název také vyhledat v registrech na fungující instalaci - a podívat se zda je na tvém novém nefunkčním pc (výskyty ve větvi "mru" vynech).

s tím souvisí, že se liší způsob spouštění programu - jestli ho startuješ z jeho adresáře (na cd asi jo) nebo přes nějaký zástupce, program nemá záznam v %path% kde leží, je možné že ho potřebuje.

OT:
pokud ti tu připadá nemístný humor na něčí účet, důvodem kromě nejasného popisu a nejasných odpovědí bude i smutná věc že jsou prázdniny; a tak ve zdejším fóru dostáváš i naprosto retardované odpovědi třeba od marek.alfa1

Nikde jsem tu nepsala, že se tím živím, protože jsem důchodkyně. To však neznamená, že jsem zbavena svéprávnosti a mám zakázaný přístup k počítači. Prostě jen vypomáhám známým s vytvořením jednoduchých 3D animací do videa. A ten program se mi líbí pro svou poměrně jednoduchou obsluhu a navíc má některé funkce, které už nové verze nemají (nevím proč).
No a do registrů si vlézt moc netroufám, protože jsem vždy byla poučována, že se v nich nemám vrtat. A taky jsem už tu psala na jakých počítačích, harddíscích a systémech ten program funguje bez problémů. Tak už opravdu nevím .......

Děkuji, jsem ochotná vyzkoušet všechno, protože se tím i učím. Mám jen malou poznámku - starší hru jsem zkoušela také a funguje bez problémů. A zkusila jsem to "přibrzdit" i Cpukillerem. Ale jak píšeš, za zkoušku to stojí ....

Osobně neznam zadnej program, kde by mel mit CpuKiller nejakej ucinek, ano u her slouzi k tomu aby se zpomalila - tedy aby obludy nebehaly silenou rychlusti a po zmacknuti "fire" clovek nevystrilel celej zasobnik .. ale je tezke si predstavit, ze by na novejsim CPU neco padalo z duvodu jeho rychlosti (a dokonce i nove architektury, stare instrukce jsou stale podporovany).

Tak nevím, co jsem udělala špatně: stáhnout-rozbalit zip-rozkliknout soubor exe- nainstalovat- rozkliknout nainstalovaný soubor exe. Jen mne poněkud překvapilo, že se nainstaloval pouze do "Program files". Ve "Spustit programy není".

Vies, rar podporuje okrem vlastneho kompresneho formatu i spustu inych vrátane zip (takze je logicke ze to tym rarom otvoris, kedze format zip rar pozna a mas nainstalovany prave rar), ale to ze to otvaras rar-om nic nemeni na tom ze ten archiv je skomprimovany zipom.

No já vím že podporuje.vždyt říkám že to bude tím že mám nainstalvanej winrar a ikonku toho souboru mám taky rarovou.zip vypadá jinak,taková složka,prostě zip no.je to asi zip ale otevírá se to jako winrar když je nainstalován,jinak by se to otevíralo jako zip asi.ale mě je to jedno,já používám jen rar a když v něčem zklame tak power archiver,ten bere asi tak vše.každopádně máš pravdu a zip to bude už podle koncovky

Ted jsem ho zkoušel a jde,mám ho nainstalovanej dlouho.koncovka je zip ale je to normální rar,jen otevřít a bud hodit exe na plochu a nainstalovat a nebo otevřít exe rovnou v tom raru a nainstalovat,ale jít musí.pokud ti nepujde tak písni třeba mail a já ti pošlu rovnou jen tu exe instalačku.nemusí to pomoct s problemem ale za zkoušku se nic nedá,a vzhledem k tomu že ten program nejede asi kvuli tomu dual core tak by ten optimizer pomoct mohl.zkusím ten program u sebe co ti nejde,mám taky Athlona

Ted jsem si to četl znova co jsi napsalas,už to asi máš nainstalované,ale asi ti nejde spustit když na něj v program files klikneš.jo to nejde ani mě,a asi to ani jít nemá,jen to nainstalovat.nebo to jde někomu otevřít v program files ten optimizer?