Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nefunguje na novém PC starší program?

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč mi na počítači s AMD Athlon 64x2 Dual Core a 2GB RAM nechce fungovat starší 3D program Maxon Cinema, který se oproti novým programům této řady nemusí ani instalovat? Přitom na starších počítačích PentiumI, PII a PIII funguje naprosto bez problémů.
Změna předmětu, původně: Proč? (mif)

Jak už jsem tu psala, běhá to na všem od Pentia I, II, III a všech systémech tzn. Win 98, ME, 2000 i XP. Nevím ale, co to dělá na Pentiu IV a jiných nových jednojádrových procesorech. Navíc to funguje i při pamětech od 32MB až 256MB. Větší paměti na starých počítačích nemám, takže nevím.

Zkusila jsi ten režim kompatibility? Tedy pravým tlačítkam na exe souor vlastnosti apod. Jaký máš ted operační systém? XP, Vista? Muzes jeste zkusit "spustit jako správce" pripadne jako admin.

Ano, zkoušela! V systému XP je režim kompatibility od Win 95 do Win 2000 a žádný z nich se "nechytá". V systému Win 2000 režim kompatibility není vůbec! Ale protože nejsem žádný počítačový expert ráda bych se přiučila co je to "spustit jako správce" nebo jako admin. Děkuji.

Ale protože nejsem žádný počítačový expert ráda bych se přiučila co je to "spustit jako správce"...

no, potom je na 99% pravděpodobné že už se jako správce přihlašuješ: ovládací panely - uživatelské účty - tvůj účet = "účet správce"?

je možné ten program vyzkoušet na současném pc s procesorem/chipsetem kromě amd/via taky intel?

nezůstala zaznamenaná nějaká chyba v eventlogu? pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí - aplikace

3D program Maxon Cinema

Na novém počítači program přijme projekt, ale při prvním pokusu o renderování celý program spadne.

sice ho neznám, ale nemá třeba potíž s novými grafickými kartami? i když rendering bude nejspíš záležitost procesoru, na grafiku asi dojde až když je hotovo.

Ano, souhlasím, přihlašuji se jako správce. Jinak jsem tu už psala, že na starých počítačích s různými procesory, systémy i paměťmi program Maxon Cinema ver. 5.2 dlouhá léta funguje naprosto bezproblémově a nemusí se ani instalovat. Jiné možnosti zkoušení bohužel nemám, "nový" počítač mám na práci a její zefektivnění, nikoli na experimenty. A v prohlížeči událostí mi to píše: " Chybující aplikace cinema 4d.exe, verze 5.2.0.0, chybující modul cinema 4d.exe, adresa chyby 0x000e2714".

jestliže ten soft pouštíš i z cd a píšeš že je bez instalace, potom přejdi jinam kde mají taky nový pc (doma, kolega v práci vedle) a má střeva intel. to poznáš tak že se zeptáš co tam mají za procesor.
zkus to spustit na něm.

nevím kdo vám vybírá pc do práce, ale pokud tě živí program pro renderování jak píšeš, a koupí ti na to pc s procesorem amd, pak to je bez komentáře. tato jednoúčelová specializace si prostě žádá svoje.

práva správce píšeš že máš, čili omezení pro spuštění/zápis do registrů nejsou. přesto by bylo užitečné na starším pc s win2000/xp kde ti to jede, nakouknout do registrů (spustit regedit.exe) a zkontrolovat výskyt větví, mělo by to být podle výrobce softwaru, pravděpodobně něco jako:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\MAXON Computer] a [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MAXON Computer]

pokud ti prohlížeč událostí píše chybu o neexistujícím souboru "cinema 4d.exe", nech tento název také vyhledat v registrech na fungující instalaci - a podívat se zda je na tvém novém nefunkčním pc (výskyty ve větvi "mru" vynech).

s tím souvisí, že se liší způsob spouštění programu - jestli ho startuješ z jeho adresáře (na cd asi jo) nebo přes nějaký zástupce, program nemá záznam v %path% kde leží, je možné že ho potřebuje.

OT:
pokud ti tu připadá nemístný humor na něčí účet, důvodem kromě nejasného popisu a nejasných odpovědí bude i smutná věc že jsou prázdniny; a tak ve zdejším fóru dostáváš i naprosto retardované odpovědi třeba od marek.alfa1

Nikde jsem tu nepsala, že se tím živím, protože jsem důchodkyně. To však neznamená, že jsem zbavena svéprávnosti a mám zakázaný přístup k počítači. Prostě jen vypomáhám známým s vytvořením jednoduchých 3D animací do videa. A ten program se mi líbí pro svou poměrně jednoduchou obsluhu a navíc má některé funkce, které už nové verze nemají (nevím proč).
No a do registrů si vlézt moc netroufám, protože jsem vždy byla poučována, že se v nich nemám vrtat. A taky jsem už tu psala na jakých počítačích, harddíscích a systémech ten program funguje bez problémů. Tak už opravdu nevím .......

Tak nevím, co jsem udělala špatně: stáhnout-rozbalit zip-rozkliknout soubor exe- nainstalovat- rozkliknout nainstalovaný soubor exe. Jen mne poněkud překvapilo, že se nainstaloval pouze do "Program files". Ve "Spustit programy není".

Vies, rar podporuje okrem vlastneho kompresneho formatu i spustu inych vrátane zip (takze je logicke ze to tym rarom otvoris, kedze format zip rar pozna a mas nainstalovany prave rar), ale to ze to otvaras rar-om nic nemeni na tom ze ten archiv je skomprimovany zipom.

No já vím že podporuje.vždyt říkám že to bude tím že mám nainstalvanej winrar a ikonku toho souboru mám taky rarovou.zip vypadá jinak,taková složka,prostě zip no.je to asi zip ale otevírá se to jako winrar když je nainstalován,jinak by se to otevíralo jako zip asi.ale mě je to jedno,já používám jen rar a když v něčem zklame tak power archiver,ten bere asi tak vše.každopádně máš pravdu a zip to bude už podle koncovky

Ted jsem si to četl znova co jsi napsalas,už to asi máš nainstalované,ale asi ti nejde spustit když na něj v program files klikneš.jo to nejde ani mě,a asi to ani jít nemá,jen to nainstalovat.nebo to jde někomu otevřít v program files ten optimizer?