Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota procesoru

Ahoj,
včera jsem oživil starší set AMD A10 6800K netaktovaný na desce MSI A88X G45 GAMING . Chlazení je tam vodní cooler master,typ na něm napsán není ,ale je to nějaká klasika.
Problém je že pří hraní (Ring of elysium) nebo prostě při jakékoliv zátěži jde procesor i nad 90°C .Procesor jsem před prvním spuštěním přepastoval pastou thermal grizly,ale jelikož jsem pak viděl ty teploty tak jsem to rozebral a udělal znovu.Vrstvu tam mám slabou.Podle biosu i opticky větrák na chladiči točí a pumpa taky,ta je i slyšet při zapnutí pc,poté taky - slabé vrnění .když hru vypnu tak jde teplota pomalu dolů na 40° cca.Na sledování teploty jsem zkusil asi 4 programy např. Speccy,speedfan,hwinfo .U některých jsem úplně nevěděl která teplota je ta správná,ale asi u dvou to bylo srozumitelné a oba ukazovaly tu vysokou,ještě jsem zkusil vypnout hru rychle restartovat pc a kouknout na teplotu v biosu a tam byla vždy kolem 50° .Ale za těch pár vteřin než se tam dostanu tak to podle mě může stihnout zchladnout na těch 50.
Otázka zní,mám něco špatně,nebo ta teplota 90° je normální,bratr na tom včera hrál celý večer a pc se nevypnul,což mi je taky divné - proto nevěřím té teplotě 90°.
Díky za odpověď

PS: Pro ty co mi budou radit abych se zeptal googlu,nic jiného jsem celý včerejšek a dneska ráno nedělal,hledal jsem pořád nějaký pořádný program který mi ukáže teplotu,nejlépe něco od výrobce desky,ale neúspěšně.

Já jsem toto řešil před nějakou dobou a postupným vylučováním jsem dospěl k tomu, že je zanesený chladič (vodní blok) procesoru. Moc se mi do toho nechtělo, asi půl roku jsem to odkládal, ale bylo to čímdál horší. Protože nejde rozebrat, koupil jsem za tisícovku nový a mám teploty a průtok jak nikdy. Ale to tam ta vysoká teplota (a naprosto mizerný průtok vody na hranici měřitelnosti) opravdu byla a počítač při jakékoliv větší akci vytuhnul.
To měření teploty je orientační, já jsem třeba pozoroval, že při malých teplotách mi ukazuje míň (třeba jen 15 stupňů když je teplota okolí 20) a jak jsem se dočetl, je to prý normální. Vyšší teploty by měly odpovídat lépe, protože hlavně o ně jde.
Speedfan občas ukazuje ledacos, pokud by měl procesor 90 stupňů měl byste to poznat přiblížením ruky (na 90 st neni úplně nejlepší nápad šahat, stačí se přiblížit na centimetr to už je znát sálání, navíc taková teplota ohřívá i desku ze druhé strany).

PS: Většina chladících systémů pošítá s teplotou do 60 stupňů, i kdybyste na vodním bloku měl spád 20 stupňů (myslím, že na takové hodnoty jsem se dostával, záleží na průtoku), měl byste mít teplotu vody pořád dost velkou, takže další možnost ověření je šáhnout si na hadičku.