Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak spojit oddíly na disku?

Dobrý den.
Chtěl jsem si složit oddíly na disku a asi jsem něco pokazil (opět)..
Mám jeden disk rozdělený na dva oddíly a chtěl jsem je spojit, to když jsem udělal, barva u prvního se změnila z modré na žlutou a disk zůstal stejně veliký. Druhý oddíl zůstal "nepřiřazeno", ale nejde z něj už ani udělat použitelný disk. Když mu chci přiřadit písmenko a naformátovat, napíše "Velikost tohoto rozsahu je menší než minimum".
Co s tím? Nejraději bych, aby se mi to spojilo do jednoho 1TB disku, ale spokojím se i s tím, když to dostanu na původní stav a bude to na dvě, použitelné části.
Přikládám screen ze správce:
Změna tupého předmětu, původně: RevoX19 (karel)

Zrušil jsem je oba, ale když ho poté znovu vytvořím, vytvoří se rovnou už ve žluté barvě a je psáno že má velikost +-950GB, jako kdyby byl sloučený s tím druhým. V Tento Počítač ale ukazuje pouze +-550GB.. A druhý oddíl zůstane černý

Je to disk na kterém byl původně OS, takže tam jsou soubory pro obnovení atd.. Nemůžu proto vytvořit jeden přes celý. Také jsem nepřišel na to, jak ty části přesouvat abych z těch dvou "nepřiřazených" dostal jeden, kdybych je dal k sobě. (tak jsem to někde četl).

No, nejsem s PC žádný profesionál a už kolikrát se mi stalo, že jsem z nějakého důvodu potřeboval windows obnovit. Tak bych si je tam nejraději nechal
Nelze těch 350GB nějak přesunout vedle abych je mohl sloučit se zbytkem?

Dobrá tedy. Zkoušel jsem podle nějakého návodu odstranit ty recovery partitiony, ale nejde mi to. po "delete partition override" mi to vyhodí:
Virtual Disk Service error:
Operace není podporována objektem.

The specified command or parameters are not supported on this system.

Zazálohuj si data z toho disku, zruš všechny oddíly a vytvoř znovu jediný oddíl.
A proč to doporučuji? Všimni si, že se Ti podařilo převést jeden z oddílů na Dynamický. To jde v pohodě, ale změnit dynamický zpět na základní bez ztráty dat nelze (aspoň mě se to nikdy nepodařilo).
Kdykoli jsem měl tu "čest" potkat se s dynamickým diskem, vřdy to zavánělo ztrátou dat...

Tak fajn. Víceméně jsem to vyřešil a řešení je tak triviální, že se stydím a omlouvám se vám za to, že jsem vás obíral o čas.

Po odstranění těch dvou částí co šly (části obsahující soubory na obnovu systému jsem tam nechal), šlo prostě jen kliknout na "Změnit disk na základní". To je vše, teď už mi jdou normálně udělat dva oddíly, jeden 550GB a druhý 350GB. Tak, jak to bylo původně.