Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Import dat do DB/duplikování dat

Ahoj všem dobrým lidem,
měl bych na vás prosbičku :-)

Mám tabulku v Excelu u který se nepřemýšlelo a teď to mám dostat do MYSQL DB. Typově je tabulka v příloze.

Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaký program, příkaz či něco, co by mi z tý tabulky náhazelo data do DB(nebo se to převede do csv) v následujícím vrozu

Sloupec 1: id autoincrement
Sloupec 2: prázdný sloupec/případně ručně definovaná hodnota
Sloupec 3: A2 (Petra)
Sloupec 4: B1 (Petr)
Sloupec 5: B2 (Průnik řádku A a sloupce B) - 5

Sloupec 1: id autoincrement
Sloupec 2: prázdný sloupec/případně ručně definovaná hodnota
Sloupec 3: A2 (Petra)
Sloupec 4: C2 (Pavel)
Sloupec 5: C2 (Průnik řádku A a sloupce C) - 10

Atd...

Potřebuju takhle naplnit tabulku která bude čítat cca 6000 řádků a ručně se mi to moc nechce dělat

Případně jak z duplikovat data v tabulce přes phpmyadmin - abych si tu otročinu, aspoň trošku ulehčil.

Díky moc :-)

Sprav najprv v exceli nejakú kontingencnu tabulku alebo to proste daj do tvaru, ktorý sa bude podobať tabulke v mysql, potom si to vyexportuj do csv a až následne naplň mysql...
V tomto "vrozu" to momentálne nemá ani hlavu ani patu...

Ja bych to vyexportoval do csv a upravil skriptem na ten pozadovany tvar tabulky (pripadne i s insertama) ... delas to jen jednou (doufam), takze to nemusis psat obecne, ale muzes vyuzit toho, ze znas pocet sloupcu a projet to cyklem za ne (tedy jednou nactes (nebo rucne zkopirujes) do pole ty hlavicky (Petr, pavel) a pak uz jen z kazdeho radku udelas tolik novych, kolik je tech sloupcu)

Pokud je tech sloupcu hodne, tak ten skript vygenerujes snadno jinym skriptem na zaklade radku jmen.

sed "s/\([^,]*\),\([^,]*\),\([^,]*\),\([^,]*\),\([^,]*\),/INSERT INTO tabulka(holka,kluk,skore) VALUES('\1', 'Petr',\2);\nINSERT INTO tabulka(holka,kluk,skore) VALUES('\1', 'Pavel',\3);\nINSERT INTO tabulka(holka,kluk,skore) VALUES('\1', 'Franta',\4);\nINSERT INTO tabulka(holka,kluk,skore) VALUES('\1', 'Honza',\5);\n/" <excel.csv >excel.sql

(A pak rucne odmaznes zacatek, kde jsou ta jmena)

(Mozna si to budes muset lehce upravit, podle toho, co ti excel vyplyvne)