Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - Dobrá aplikace pro připojení/správu NVR (D-Link DNR-2020-04P) a jak ji nastavit?

Dobrý den,

Vím, že už to řeším dlouho, ale prostě mi to nedá spát - viz. 2834487-d-link-dnr-2020-04p-network-video-recorder-android-aplikace-pro-zobrazeni-kamer

Abych to shrnul - Mám 16 kamer (7 x DCS-932L, 8 x DCS‑4633EV + DCS‑4703E) zapojené do DNR-2020-04P

Na Androidu mě napadli pouze k dvě možnosti zobrazení (Přes prohlížeč nebo aplikaci)

S prohlížečem to nikam nevede. Plugin ActiveX (pro zobrazení kamer) podporuje pouze IE, který na Android nikdy nevznikl. Použití pluginu IE TAB, který to otevře "jakoby" v IE sice vyřešilo problém s nefunkčností na starších Windows/IE, ale na Androidu je to k ničemu, když se to nepřizpůsobuje obrazovce. Aktualizace na Firmware u kamer sice existovala, ale taky to problém nevyřešilo.

Jediné možnost je teda zobrazit to přes aplikaci. JustConnect+ (doporučený výrobcem) se sice připojí, ale zobrazuje pouze zrnění nebo statický obraz - nepoužitelné. S jinými aplikacemi se mi nepodařilo připojit, protože měli jiné nastavení a nějak hluboce jsem si tím nezabýval, ale je to jediné řešení. (Výrobce mi zatím neodpověděl)

iVMS-4500 vypadá slibně, ale nepodařilo se mi připojit. V JustConnect+ jsem zadal pouze název, adresu, přihlašovací jméno a heslo, avšak tady je navíc ještě port.

Co tam mám, prosím Vás, zadat, když v JustConnect+ zadávám adresu ve tvaru XX.XX.X.XX:8888? Zadat do adresy pouze IP a číslo za : použít jako PORT nefunguje. Nebo znáte lepší aplikaci?

Děkuji

Nejsi si jistý, ale o tom není v popisu zmínka, že by bylo určené pouze pro specifická zařízení - details

Ostatní aplikace mají obdobné nastavení taky s tím PORTEM - např. gDMSS.

Nebo NUUO iViewer - ten má dokonce dva porty - Live Streaming Port a Playback Port

Ani u těchto dvou aplikací není zmínka, že by byly pouze pro specifická zařízení

Ono to je trochu problém napsat univerzální aplikaci. Jediný, kdo dokáže přesně popsat fungování kamer je sám výrobce a ten tyto specifikace neuvádí. Např. Hikvision má možnost připojení pomocí protokolu RTSP, kde je možné se dívat pouze na živý stream. To je asi jediné, co aplikace třetí strany zvládne. Pokud se chceš podívat na nahraný záznam, nic jiné jak oficiání aplikace nefunguje a to platí prakticky pro všechny výrobce kamer.

Když jsi psal výrobci, jakou odpověď čekáš? On ti doporučí jenom vlastní aplikaci.

Ano. Máte pravdu. Ale jak jsem říkal, aplikaci, co doporučuje výrobce, je nepoužitelná - alespoň přes veřejnou IP.

Hledal jsem přímo pro D-Link a zamlouvali se mi tyto dvě.

D-ViewCam Mobile a DLink IP Cam Viewer by OWLR

První je přímo od D-Linku. Vizuálně se shoduje s NUUO iViewer. U ní je právě Live Streaming Port a Playback Port. Takže by mělo stačit zadat správné čísla. Bohužel, tato aplikace není příliš dobře hodnocena a poslední aktualizace vyšla téměř před 3 lety. Navíc, NVR je z roku 2016, takže otázkou je, jestli to vůbec podporuje.

Druhá je od OWLR, ale pro D-Link, tam je ale nutné zadat Port a Streaming Port (Optional).

Nevíte, co tam, prosím Vás, zadat?

Děkuji

Prodat? Proč? Na počítači to funguje.

Pretoze je to sracka a na mobile to spolahlivo fungovat nebude ak to vobec pojde.
To, ze to nie je tvoje je vyhovorka...niekto kto tomu vobec nerozumie si kupil shitne vyrobky a poziadal teba v odbrej viere, ze sa tomu rozumies, aby si mu pomohol.
A spravna rada je bud zabudnut na mobilne zobrazenie alebo to vyhodit von oknom a kupit si overene vyrobky.

no já bych toho chtěl, jéje! ]:)

moje oblíbené "managorské" hlášky:
- to přece musí jít!
- doma mám router od asusu a ten to umí!
- ...

Porty, pokud takovou funkcionalitu ten dlinkový šmejd vůbec poskytuje, najdeš v dokumentaci. HTTP(s) port bývá jasný/jednoduchý, RTSP port je typicky 554 - ovšem ne každé NVR jej umí prezentovat ven.

A četl jsi manuál? Když se takhle ptáš, asi ne.

Kamery podporují pouze HTTP (80), HTTPS (443) a RTSP (554).
U video rekordéru není zmínka o portech. Je tam napsáno jenom JustConnect.
Aplikace D-ViewCam Mobile je zastaralá a nepodporuje dnešní kamery.

U Hikvision je 6 dostupných portů (oproti D-Linku navíc Server, WebSocket, WebSockets).

Z toho plyne, že tato oblast není pro uživatele zdokumentována a jediný, kdo to může vědět, je sám výrobce.

Porty 80 a 443 slouží pro browser.
Port 554 je pro multimediální přehrávač typu VLC, který se dokáže napojit na stream.
Komunikace na portech výše probíhá naprosto jiným způsobem jako v prípadě tvé aplikace.

Zkus tam zadat porty 5150 a 5160 příp. obráceně.

Abych to shrnul. Zkoušel jsem několik D-Link aplikací. Jenže, všechny sloužily buď k přímému připojení kamer nebo bylo nutné vybrat zařízení, a to mé tam nebylo. Dokonce, v jednom případě aplikace vypadala úplně stejně jako JustConnect+, ale nefungovala, což vzhledem ke katastrofálnímu hodnocení nebylo nic překvapivého.

Aplikaci DLink IP Cam Viewer by OWLR bych hodil bokem, protože všechno nasvědčuje tomu, že slouží pouze k přímému připojení kamer.
To samé i s D-View Cam Mobile, vzhledem k tomu, jak je zastaralá a hodnocení nemá taky nějak uspokojivé.

Takže bych skončil u aplikace D-Link CCTV - jsou dvě varianty D-Link CCTV a D-Link Smart CCTV

Verze Smart je "novější", ale je nutné si bezplatně vytvořit účet.

Bohužel, ani s jednou se mi nepodařilo připojit. Zařízení lze přidat, ale nelze se na něj napojit.

Jak to, prosím Vás, mám nastavit?

Děkuji