Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router WL-500

Potreboval by som poradiť s nastavením routra Asus WL-500. Mám veľký problém spojazdniť LAN sieť na tom routri.
Internet mám cez WIFI pripojenú do WAN a dva počítače cez LAN a jeden notebook cez WIFI routra.
Som v sieťových odvetviach nie veľmi zdatný a tak tu je každá rada drahá. Nedostanem sa ani na tlačiareň v routri ani na USB disk.
Vďaka za každú radu.

a co má jako mít router s tvými Windows, resp. s tím, že si neumíš nastavit sdílení v síti?

Jak už jsem psal, je potřeba si nastavit Windows, to za tebe žádný router neudělá. Nejlepší praxe pro sdílení souborů je nastavit stejné pracovní skupiny, nastavit na obou PC stejné uživatele a hesla, nasdílet na obou PC alespoň jeden share a uvidíš jak to "samo" pojede.

Keď dám v totalcmd sieť, tak dlho dlho rozmýšľa a potom mi ukáže skupinu "DOMA". No ak kliknem na skupinu, tak dlho dlho rozmýšľa a potom mi napíše že nemám prístupové práva. Ako si spravím maximálne prístupové práva. Prihlásený som ako jedniný užívateľ a ako administrátor. Aspoň si to myslím.

Napíš ako ?
Skúsil som pripojiť sieťovú jednotku priamo cez IP a názov priečinka, tak to ide. To mi čiastočne rieši problém.
Ak by som sa dopátral prečo mi to nešlo, budem ťa informovať. OK ?
Tlačiareň mi tiež ide len "ručným" pridelením cesty IP routra.

Fungovať môžem, len mať nahádzané pripojené jednotky je horšie ako vybrať si len tú ktorú potrebujem :-(

Vďaka za ochotu a snahu pomôcť. lasr

Nastavenie jednoducheho zdielania najdete: Start > Ovladaci panel > Moznosti slozky, druha zalozka Zobrazit. Musite odznacit Pouzivat jednoduche zdielanie (asi na spodku strany).

Co znamena, ze tlaciaren vam ide len rucnym pridelenim adresy? Cital ste ten manual? Ci ste sa ani neunuval.
Tlaciaren pridate podla nastaveni vycitanych z manualu, IP adresy, porty a pod, dodate potrebne ovladace. Potom ju mate zobrazenu medzi ostatnymi tlaciarnami, pri tlaci ju vyberiete a tlacite. Co je k na tom k nepochopeniu? RTFM! Niet lepsej rady.

V manuály píšu že pridám sieťovú tlačiareň a vyberiem ju zo siete priečinka WL500 a ten ja nemám ... hm
Manuál sa odkazuje na prácu so sieťou, nie pridávaním IP adries priamo.
Som v sieťach neznalý. Fakt len samouk a router som nikdy nepoužival. Pri zapojení cez svič som nemal nikdy problém so zobrazením siete. Toto, že môžem vnútiť pripojenie disku alebo tlače priamo zadaním sieťovej cesty som sa dozvedel až dnes od kamaráta.

Tykat: OK.

Jednoduche zdielanie malo vyriesit problem s tym, ze nevidis ostatne PC vo svojej pracovnej skupine. Ani to sa nezmenilo (je potrebny restart pri zmene pracovnej skupiny)?

Na USB budes vediet po spravnom nastaveni prav a pristupovych portov pristupovat cez nejakeho FTP klienta. Ak mas TC, tak idealne cez neho. Ja to mam doma na porte 192.168.1.1:1111 tusim, vycitane to mam z manualu (ja mam Asus wl-600g).

Do žiadnej pracovnej skupiny sa nedostanem. Píše že nemám práva na vstup :-(
PC som reštartoval no nepomohlo. Nič. Zatiaľ môžem fugovať. Chcel som ten disk na sťahovanie dát bez zapnutého PC. Inak ho nepotrebujem ako DATA banku, lebo sieť mám doma a zdielané data týmto spôsobom nepotrebujem.

Tak ešte raz napíšem.
Po preinštalovaní staršieho PC (jdeného z dvoch v sieti) sa sieť sprístupnila. A čo je najzaujímavejšie, na oboch PC. I na tom nepreinštalovanom.
Zasa jedna "záhadná záhada" na PC.

Zatiaľ všetko ide až na ten USB disk. ten musím ešte nastaviť.