BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Já používám notebook na internet a stahování fotek atd... a taky se mi přehřívá 1x za den a to mám větrací otvor volný a NB doma tak půl roku?? Čím to?
Hry na něm nehraji, ale jede od rána do 8 do večera - někdy jen na spořič, že se mi prostě nechce vypínat. Prosím poraďte zda mám jít reklamovat či co. Stál mě 15 000,- a mám TOSHIBU. Díkec
volný větrací otvor? To jsem si myslel taky než jsem notes rozebral, stačilo odšroubovat jedno víčko a vyndat větráček, na žebrech byla snad 5 milimetrů silná vrstva prachu. Po vyčištění se větráček snad už vůbec ani netočí, při práci je sotva slyšet tak 15 vteřin během 2-3 minut. Předtím se točil neustále a prakticky na max. otáčky.
ilustrační foto...taková vrstva, ale po celé délce žeber byla v mým notesu
![[http://img98.imageshack.us/img98/1242/p1012112tc3.j pg]](http://img98.imageshack.us/img98/1242/p1012112tc3.jpg)
Totéž zkontrolovat na notebooku.
Zkus free soft na regulaci otáček ventilátorů v noťasu,
jinak nevím, co by ti mohlo pomoct bez rozebrání NB.
profoukat otvory stlačeným vzduchem. Kromě několika extrémních případů a případných subnotebooků (kde to leckdy už moc dobře nejde) se tímto neinvazivním postupem dá vyčistit většina notebooků. Je třeba foukat napřed proti směru kterým tlačí ventilátor vzduch, poté po směru, postup dle potřeby opakovat, dokud jde z počítače prach.