Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tip na herní notebook do 18 000 kč

chi si koupit notebook na nejnovější hry .nevyznám se příliš v grafických kartách, proto prosím o radu.nejlépe pokud by měl monitor 17" ,ovšem pokud vůbec nějaké jsou v této cenové relaci.jinak si vystačím s 15 nebo 16". do 18 000kč . uvítám i nějaké stránky na dobrou recenzi grafických karet .předem děkju za jakýkoliv tip

Pokud to chceš klukovi na hry, tak mu kup normální počítač - za ty prachy bude mít super dělo. No a pokud nutně potřebuje notebook, no tak se holt bude muset omezit a zahraje si tam jen starší hry. Však starší hry jsou taky dobrý. Já kdybych měl na notebook i za 50 tisíc, tak bych si ho na hry rozhodně nepořizoval - takové notebooky obsahují výkonné a topící komponenty a v tom malém prostoru se to musí nějak chladit - chladí se to obvykle relativně malými větráčky a následkem toho je notebook hlučný jak vysavač a to musí být opravdu žůžo....

On uz to dost slusne popsal kolega Prasak. V podstate jde o to, ze v notesove skatulce se musi udrzovat "nezapalna" teplota a spotreba takova, aby komponenty za deset minut nevypapaly baterku. Zde kompromisy - i do vykonnych notebooku se montuji podtaktovane procesory a grafiky, o ktere by jsis v desktopu ani kolo neoprel (tyka se i verzi grafickych jader). Netvrdim, ze se na tom hrat neda, ale graficky vystup pripomina spis slideshow (v pripade "peknosti" vystupu) nebo TV sledovanou pres hadru (hratelne, ale s nizkym rozlisenim a bez detailu). Notesy na hry fakt nejsou.

Samozrejme ze cim nizsie rozlisenie/detaily sa nastavia v hre, tak tym nizsie su naroky hry na hardware. Ak chces NB aj na hry tak hlavne vyberaj taky ktory ma grafiku s vlastnou videoRAM (aspon 128MB). Chod napr na czechcomputer.cz zvol si sekciu NB, zvol si velkost displaya aku chces mat a prezeraj si tam a hladaj nejaky so slusnejsou grafikou (nie integrovanou v chipsete) a s vlastnou videoRAM, bude to napisane tam pod tym v popise...

.. a je je, uz to na czechcomputer dajak pomenili a vybera sa podla znacky, tak to je blbe to by si musel preliezat vsetky znacky :-)
... ale klikaj si na slusnejsie znacky (dell, hp, lenovo, apod) a hladaj taky ktory v texte nema slova "integrovana grafika" a ani "grafika GMA" - to je tiez integrovana :)

P.S. v tej cenovej relacii do 18tisic Kc s danou je to ale hodne biedne, snad toto by sa dalo
product.jsp
malo by to mat grafiku s vlastnou RAM (256MB - ten udaj som nasiel na inom webe), a 2GB RAMky aby vista akotak isla (1GB ako maju tam podobne lacnejsie modely je na vistu IMHO malo).

Acer je poruchovy smejd, zle sa nanho pozres a polame sa. No a asus, noo, ja by som radsej asus notebook nie, zevraj kvalita asus NB nie je bohvieco (zakl.dosky do desktopov vedia robit lepsie ako NB :), ja osobne nemam skusenost.
Ono u takejto cenovej kategorie nemozes cakat superkvalitu ani u lepsich znaciek, ale Acer je proste zaruka nekvality :))

Od asusu by mohlo byt napr. toto product.jsp Ale ako pisem nemam skusenosti s asusom, ze ci sa to nebude prehrievat alebo co.

prip. tento Fujitsu siemens vyzera zaujimavo
product.jsp
to je komplet intel (tie predchadzajuce co som daval linky boli AMD, ja by som skor intel do notebooku)

P.S. ok uz na to kaslem, ale treba si uvedomit ze to na hry oproti desktopu vykonovo nebude ziadne delo.

Hmm... souhlasně zde naváži/kývnu nejen na "Prasaka", ale i další - budu na Vás apelovat velmi obdobně/stejně - k tomu se v současné době nejde moc jinak vyjádřit :-).

Jak je syn starý? Skutečně potřebuje na hraní notebook? Klasické PC ve stejné ceně by udělalo mnohem lepší práci! Bavil jste se se synem o notebooku za účelem použití na hry? Aby pak nebyl moc zklamaný! Notebooky sice existují ve variantě zaměřené pro "jakési" hráče, ale to jsou skutečně jiné ceny. Kolem/do 18 000 Kč musíte počítat se spoustou kompromisů - horší plasty (namítnete třeba, že moc by se tedy nepřenášel, ale pak ztrácí výhodu notebooku a může místo něj být i "obyčejné" - řekněme slušné PC), náročnější chlazení - zvláště v létě - s tím často spojená vyšší až vysoká hlučnost! Atd...

Ony levnější "herní" notebooky dělá např. MSI:

product.jsp

Nebo tuzemská varianta od TSBohemie:

http://www.barbone.cz/index.asp?Odeslat=Konfigurova t&stiid=63878&t=NB&win=1&dealer=

Zkuste si se synem, pokud jste nehovořil, popovídat a zvážit priority. Notebook na hraní nových her v této ceně je spíše velkým kompromisem, často bez možnosti zvláštního rozšíření (neberu v potaz nějaké externí grafiky atp.) - vlastně ani do budoucna v tomto určení ("na hry") nemá žádný smysl. To je důležité si uvědomit [v této chvíli si připadám jako propagandista tvrdého zrna :-p]! Notebook na hraní v současné době a zmíněné ceně chápu jako strojek na zabavení ve vlaku/na chatě při starších hrách. Toliko vše :-).

je to synovec a je na vozíku a jediná jeho zábava jsou hry .on jezdí každoročně do lázní nebo v současné době je v nemocnici,tak proto ten notebook.zamozřejmě pc doma má.ted jsem byl na diskusi ,kde někdo právě zmíněný MicroStar GX600PX-204CZ používá na hry COD NHL atd. a jede mu prý uplně v pohodě,tak nevím -těch názorů je opravdu moc

Takže to bude notebook na cesty. V tom případě bych se nedíval ani tak na co největší výkon, ale aby nebyl příliš těžký. Z vozíku se mu s těžkým NTB bude špatně manipulovat. Taky zabezpečení proti krádeži zámkem "kensington lock" se může hodit, zvláště v lázních. Když ho přes ten zámek přiváže třeba k posteli, tak zamezí tomu, aby to někdo strčil pod kabát a utekl. Dále bych se zaměřil na modely "lepších" značek, jak psali jiní (HP, Dell, Lenovo...), většinou disponují kvalitnějším šasi - prasklý pant u displeje není nic příjemnýho - a taky bývají tišší. Tichý počítač je pro mě osobně důležitý, je pro mě noční můrou, že bych seděl u "vysavače" (sám jsem ztišení PC věnoval vcelku dost času, peněz a práce).
A ještě jedna věc k výkonným notebookům - teplo prostupuje celým přístrojem a mít 40°C pod zápěstím delší dobu určitě není příjemný. V noteboocích se zase příliš nevyznám, ale osobně bych volil raději slabší model, ale z poslední generace hardwaru, než špičku generace minulé (týká se procesoru a grafické karty).

Výše zmíněné hry, jako COD a NHL určitě zvládne každý notebook za oněch 18 tisíc, jsou to právě ty "starší hry".

Jasné...

takže alternativa k PC. Tady je pak řeč jen/převážně o penězích. V levnější ceně/základních řadách bude muset nejspíše obětovat např. kvalitu konstrukce a dát přednost vybavení/konfiguraci notebooku - tady moc prostoru pro "rozmáchnutí" nejspíše není...

V tom případě se orientovat na dobré grafiky v notebooku - ona nVidia 8600GT mobile byla a v levných stále je, dobrá/dostatečná volba. Popřípadě volit nějakou její novější a výkonnější alternativu. Ovšem je nutné počítat s některými neduhy - jako ona hlučnost a horší konstrukce v základu.

Viz test/pohled na MSI GX600PX (bral bych osobně tento test jako "kompromis levného NB k PC")

http://www.svethardware.cz/art_doc-ECF262A3FDAF17F2 C12573A000695EC9.html

Jak říkám... v této ceně je nutno vždy počítat s jistým kompromisem, aby se předešlo zklamání z případných neduhů nebo vlastností.

Tak se dívám, že každý to vidíme z opačného konce :-)
Protože je to alternativa k stolnímu PC, tak bych právě volil spíš cestovní model (pevný, lehký) - doma si zahraje "naplno" a na cestách to chvíli vydrží se staršíma hrama. Vždyť jsou mraky dobrých her, jen nejsou graficky tak pěkný, ale to jim nic neubírá na hratelnosti.
Ale tohle je jen můj osobní názor, záleží na Emanovi, co klukovi koupí. Možná by nebylo od věci se s ním poradit, i když chápu, že kluk bude chtít asi hlavně výkon, je potřeba však zvážit vše okolo (viz to co jsem psal výše) a zjistit, co mu vlastně bude stačit.

tak to mate stastie, pretoze nhl (vsetky rocniky) su velmi nenarocne hry, notebook s asi 1,7 GHz, 1 (popripade2) GB ramky a nejaka (aj integrovana) grafika uuuplne stacia

treba si len davat pozor na to, ze drviva vacsina hier nepodporuje notebookove grafiky, takze by mohly nastat problemy.