Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prevod GPT na MBR bez ztraty dat

Dobry den hledam zpusob ja prevest stata disk seagate 500gb pripojeny prez usb reducki k pc z GPT na MBR ale se zachovani dat na disku.Jde o to ze na disku jsou firemni data, ale tento pocitac disk vubec nenabizi je pouze videt ve spravci disku ale je ve formatu GPT a neni u nej zadna nabidka v podstate nejde ani formatovat... coz stejne nechci, chci hdd zalohovat pak naformatovat reinstaloat win a pak nahrat zalohu disku. Diky za rady ptam se zde protoze jsem to delal uz davno a pouzival software 3 strany ktery uz dnes neni aktualni :) (vim ze je i moznost udelat to nejaky zpusobem prez diskpart, ale bohuzel uz jsem z toho vypadl a hodi se mi rada :) )

jj diskpart jsem spustil , dal jsem list disk a videt tam je mel by to byt Disk 5 ale u kolonky GPT neni hvezdicka ... jak mu mam priradit pismenkou uz si bohuzel nepamatuju :( ale myslim ze to zahrnovalo prikaz "clean disk " a cislo disku ale ted uz nevim jestli tato moznost disk smaze nebo ne myslim ze ne ale uz si to opravdu nepamatuju mohl bych poprosit nejaky jednoduchy navod? diky moc :)

problem je ze diskpart ho nevidi postupoval jsem takto spustil jsem diskpart jako spravce a dal " list volume " a disk tam proste neni a co je jeste vic zvlastni ceho sem si nevsiml ze ve spravci disku ukazje kapacitu 16384,00 GB disk ma mit kapacitu 500gb pri quick skanu v HD tune neukazal zadne vadne sektory ... i sperace disku hlasi ze je v poradku ...

a) USB redukce k PC neexistuje. Je to převodník (což je rozdíl)
b) Převod GPT-MBR (a naopak) umožňuje např. Minitool Partition Wizard. Nemělo by dojít ke ztrátě dat, ale nezkoušel jsem tento převod.
c) Pokud disk "získal" GPT když byl připojen na SATA a teď se na USB nechce zobrazit, tak nezbude, než ho opět připojit na SATA a tam konverzi provést.
d) také je možné (už jsem se s tím setkal), že některé řadiče USB přistupují k diskovým sektorům jinak, než SATA. Prostě disk vytvořený na SATA na tomto řadiči nepřečteš, ani data na něm. Naštěstí je to ojedinělé, ale existuje to. Potom musíš na SATA odlít data pryč, na USB vytvořit oddíl a data nakopírovat (pod USB) nazpět.

gpt disk je automaticky rozdělený na několik oddílů.
windows donedávna nepodporovaly usb disky s více oddíly, wir10 od kteréhosi servicepacku už prý jo, ale podle tvých výsledků asi dost omezeně.

disk připoj do pc přes další sata kabel. jeho obsah pak půjde normálně vykopírovat.