Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - podmíněné formátování

Dobré dopoledne.
Pracuji v excelu, lépe řečeno v google tabulkách, což je ale podobné.
- Mohu (pokud ano - jak?) označit rozsah buněk a aplikovat na ně podmíněné formátování tak, aby se vytvořilo pravidlo pro každou buňku z označené množiny a ne pravidlo pro rozsah např. B6:C10?

Zkoušela jsem.
Vytvořila jsem buňku s podmíněným formátováním (G3). Zkopírovala jsem ji. Vybrala jsem jinou buňku (H3). Klikla pravým, vybrala "vložit jinak" → "vložit pouze podmíněné formátování". Stalo se toto - pravidlo se pouze rozšířilo, upravilo to jeho rozsah z "G3" na "G3:H3".
Já bych potřebovala, aby se vytvořilo nové pravidlo stejného znění s rozsahem "H3".

v Exceli si nastavíš pravidlo pre danú bunku (napr =5) a do "vzťahuje sa na:" dáš oblasť, kde to pravidlo má platiť.
Tým to pravidlo bude platiť v každej bunke danej oblasti, ale riadiť sa bude pravidlom konkrétnej bunky, t.j. každá bunka bude kontrolovať svoj obsah na =5

Je to to isté akoby si na začiatku označila tú oblasť a nastavila kontrolu bunky na =5, akurát že dodatočne nemusíš zapisovať oblasť do "vzťahuje sa na:"

Okrem toho treba rozumieť absolútnym a relatívnym odkazom a rôznym typom pravidiel.

Neviem, či platí to isté pre google tabuľky, píšem o Exceli...
Podobné je jedna vec, totožné druhá vec...

Problém je, že já potřebuji, aby každá z buněk měla stejné pravidlo, ALE platící pro jinou oblast.
Můj projekt vypadá takto:
Mám dva kalendáře - jeden má pro každý den řádek, do kterého vepíšu plán, druhý má jen políčka s čísly, která musí změnit barvu, když bude v prvním kalendáři něco vepsáno a má jeden řádek číslic = jeden týden.
Do prvního dne jsem vložila pravidlo "=or(istext(K3);istext(L3);istext(M3);istext(N3))". V druhém dni potřebuju to samé, ale s číslem řádku 4 atd...

ťažko, keď nemám pred sebou vzor a len si predstavujem, ako to asi máš, ale povedal by som nasledovné:

Nadefinuješ si pravidlá pre bunky prvého z riadkov. Ako som už vyššie spomínal otázku absolútnych a relatívnych odkazov, musíš v oblasti platnosti pravidla zrušiť značku dolára (t.j. absolútny odkaz) pre riadok. Potom keď budeš vypĺňať bunky nadol, pravidlo sa ti bude posúvať podľa riadku, v ktorom sa nachádzaš. Excel v týchto prípadoch prioritne nastavuje absolútne odkazy