Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmazaný monitor

Dobrý den, mám nový monitor Philips 243V7. Jak ho správně nastavit? Písmena jsou rozmazaná a dvojitá. Prosím, poraďte, nedá se na tom pracovat a bolí z toho oči. Mám Windows xp. Děkuji.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Může to být vadný kabel, ale pokud ten kabel byl dodaný s monitorem, nečekal bych zradu. Já se s tím třeba setkávám u jednoho počítače, který normálně běží bez monitoru (nepotřebuje nic zobrazovat), ale občas ho potřebuju nějak zkorigovat (zůstane mi na něm něco viset při startu a podobně) a k tomu účelu mám desetimetrový VGA kabel, který je ale dost mizerný (však jsem ho koupil za dvacku v bazaru jako třímetrový, když jsem scháněl metrovou prodlužku) a možná někdy fungoval přijatelně na 640x480. (S lepším 15metrovým kabelem za pětikilo projde i full HD bez úhony.)
Napadá mě zkusit menší rozlišení, windows dovolí nejmíň 800x600, pak už se musí na to složitějc (ale i ve windows 7 se dá nastavit 320x200, jen se s takovým rozlišením nedá systém moc používat), také zkusit menší snímkový kmitočet, tím by se zmenšila šířka pásma, ale to se nastavuje ještě hůř než menší rozlišení. Zkontrolujte v dodaném manuálu, jaká rozlišení a snímkové kmitočty má monitor podporovat. To jsem radši udělal sám v návodu píšou: Please notice that your display works best at native resolution of 1920 x 1080 @ 60Hz. For best display quality,please follow this resolution recommendation. (Takže 1920 x 1080 při 60 Hz by neměl být problém, právě naopak.)
Pokud je to nový monitor a ten předchozí fungoval, mohla by to být i chyba monitoru, ale to by chtělo vyzkoušet ještě na jiném počítači nebo notebooku.

Monitor jsme zkoušeli na jiném, novém pc a obraz byl v pohodě. Zkoušeli jsme i jiný monitor a na tom starém pc to bylo vždycky rozmazané. Dneska po zapnutí pc to sice už tak rozmazané nebylo, ale to před pár dny na chvíli taky bylo v pohodě a další den opět rozmázlé.

Pravda, ale na analógu niekedy nestačí ani keď kábel neni vadný. Z niektorých grafik leze taký analógový bordel že nepomôže ani kvalitný kábel, na crt monitore sa to väčšinou akosi stratilo ale na lcd to býva dosť vidieť. Vzhladom na to že tam má winxp tipujem že to pc bude nejaká stará plečka s nie moc kvalitnou lowendovou grafikou, matrox to asi nebude. Najlepšie by bolo zohnať grafiku s digitálnym výstupom ako sa babrať s analógom.

Tak vyzkoušen jiný monitor a problém přetrvává. Je vidět, že je to celé rozmázlé, nejem písmena, ale i plocha. Zkoušela jsem i upravit jas a kontrast, ale je to pořád na nic. Může být problém v tom, že je nový monitor a starý počítač?

Kartou to samozřejmě být může, ale to ti tady nikdo nepotvrdí na 100%. Zatím jsi nenapsala ani o jakou grafickou kartu jde. Umí vůbec zobrazovat to "doporučené" nastavené rozlišení?

Pokud je počítač (a karta) starý patnáct roků, tak to nemusí být pravda. Zkus nastavovat nižší rozlišení, než je to "doporučené", třeba se trefíš.

Už se s tím mažeš dva dny. To tam kolem tebe není nikdo znalejší, kdo by se na to kouknul?