Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel: uložení vybraných do nového csv souboru

Mám *xlsm sešit, viz příloha.

Potřeboval bych uložit dva červeně označené řádky (vlastně obsah dvou buněk), jako nový textový soubor, se jménem "evidence.csv (opět v příloze).

Nyní to dělám ručně:
- vyberu myší ony dvě buňky C16+C17
- zkopíruji do schránky (Ctrl+Ins)
- otevřu ve stejném adresáři soubor evidence.csv
- vyberu veškerý jeho obsah (Ctrl-A)
- přepíše jej obsahem schránky (Shift+Ins)
- onen soubor evidence.csv dám uložit

Je nějaká rozumná možnost jak tohle zautomatizovat, nějakým makrem či VBA (Excel 2007). Nejraději bych ťukl na nějaké tlačítko na stránce v Excelu a měl ten soubor *csv aktualizovaný.

-----
Uvedený soubor je jen jednoduchý příklad, ve skutečnosti se jedná o výrazně vyšší rozsah dat, které bych potřeboval takto exportovat mimo Excel. Takto mi například můj účetní program "poskládá" přiznání či kontrolní hlášení, já to jako text zkopíruji do *xml souborů a ty rovnou mohu odesílat datovkou na FÚ. Princip ale je pořád stejný: vybrat data, vložit do schránky a přepsat tím obsah nějakého jiného souboru.

Díky za tipy, jak na to - pokud to tedy jde.

Taky si shromažďuji veškerá data z různých míst sešitu na jednom listu, pěkně pod sebe do jednoho sloupečku, abych to mohl snadno kopírovat. Činím tak ručně, rád bych to zautomatizoval na "tuk na buttonek".

Export do csv z listu z Excelu bohužel přidá na ty moje dva řádky úvozovky dopředu a dozadu, což bych musel odstraňovat ručně.

-----
:i:
Ale teď vidím, že na to jdu asi zbytečně složitě. Že bude lepší mít jednotlivé údaje v samostatných sloupcích. Jdu to zkoušet..

No tak vytvořit *csv makrem z Excelu není problém, pokud jsou data v jednotlivých sloupečcích. Problém ale je, že výsledná *csv soubor nebosahuje ty požadované 2 řádky, ale ještě vytvoří na konci druhého řádku zalomení a tím pádem prázdný řádek číslo tři. A s tím si neporadí *pdf formulář...

Nebo ještě takto:

Sub EvidenceCSV()
Dim Data As String
Dim i As Integer
Const Hlavicka As String = "firma;ulice;cislo_domu;mesto;poznamka"

Data = Join(Application.Transpose(List1.Range("C6:C10").Value), ";")

i = FreeFile
Open ThisWorkbook.Path & "\evidence" & ".csv" For Output As #i
Print #i, Hlavicka
Print #i, Data;
Close #i

Perfektní, díky moc! :beer:

Koukám na oba způsoby, oba se dají použít podle toho, kde budou zdrojová data (rozházené, ve sloupečku). Nerozumím (vidím to poprvé) jen tomu příkazu, kdy se vytvoří ten druhý soubor, tomu

i = FreeFile

Je to pro mě úplná novinka, musím to trochu naštudovat.