Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc najede cerna obrazovka

Ahoj.
Dnes jsem zapnul hru a po minute na monitoru vyskocila obrazovka s modrymi pruhy. Po restartovani pc monitor bezi, neni problem se dostat do diagnostiky ci reseni problemu(zkusil jsem obnoveni do bodu posledni aktualizace). Plocha ale nenabehme. Obrazovka je cerna a nic nedela.
Co to muze byt?
Nemam moznost vymenovat komponenty.
Pocitac jsem vysal.

Fx 6300
8 GB ram (crucial?
Radeon r9 270 2gb
Zdroj naky Seasonic
Deska Asusm5 a97r2.0

Kdyz bych to donesl do Alzy ci CZC, aby zjistili co s tim je, jak dlouho to potrva a za kolik cca?
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Tak vyzkoušej přes příkazový řádek příkaz "SFC /scannow" Pokud to nepomůže, nabootuj nějaké live CD, třeba DLC boot a zkontroluj disk a zazálohuj si důležitá data. Jestli nic nezabere a disk bude v pořádku, tak můžeš Windows nejspíš přeinstalovat
nebo obnovit z bitové kopie, pokud ji máš.

Bohužel ano. Ikdyž přeinstaluješ Windows, nebude spolehlivý. Ten disk bych používal jako druhý v PC jen na nedůležitá data. Filmy apod. A co záložka health? Zkus sem dát screen. Ono to může dál fungovat klidně několik let, pokud nebudou další vadné sektory.
Na systém bych ho ale rozhodně nedával s poškozenýma sektorama.

na začátku disku leží systém, může to být ono.
zjistit kolik je tam asi chyb a kde, teoreticky by šet disk rozdělit na dva oddíly a používat jen ten nepoškozený. je to spíš nouzové řešení.
na systém + programfiles koupit ssd disk.

v nouzovém režimu by šlo možná zjistit v prohlížeči událostí (protokoly windows), na co to předtím spadlo. zbytečné programy "po spuštění" nebo některé bezcenné služby jdou zakázat.
ale když to chceš nosit do servisu, asi to není práce pro tebe.

jeden čtvereček má méně než 4gb, máš to vedle napsané. možná ten hdtune nechává po sobě i nějaký log, ale to není důležité.

spustit v těchto windows naposledy kontrolu disku, ať má vadné sektory označené po svojem.
vypnout, nainstalovat systém na nový ssd asi 250gb. (musí být v pc zapojený jako první, nejlépe sám, ať se ti bootloader nezapíše na starý disk)
starý disk přidat zpět jako druhý, naběhnout systém z ssd.
nepotřebný starý systém a programfiles ze starého disku smazat.
pak v nějakém partition manageru zrušit nepotřebný boot oddíl na starém disku, přesunout začátek oddílu starého disku o 32-48gb, ten počáteční prostor nechat nepřidělený=nenaformátovaný.

prohlížeč událostí - protokoly windows - system:
hodně chyb je z nouzového režimu, kdy nenaběhla půlka služeb. roluješ dolů (podle času) a opakují se tam události eventlog = restart pc. podle toho poznáš, kde byl poslední neúspěšný start v normálním režimu a co tam spadlo.

Jak moc me zrychli Total War strategie? V tech se neustale neco nacita

- Hodne. Kvuli temto zminovanym hram, jsem zacal pouzivat, nebo uvedené hry instalovat na disk typu "SSD".
- Prevazne hraji Total War Roma II, Atilla, Warhammer 1/2, Thrones of Britannia, Call To Arms. U vsech zminenych, po ukonceni kola, kde jsem cekal na klasickém plotnovém HDD az "pul minuty" nez se vypocitalo AI protivnika (tak jak ti nahore koluji ty ostatni staty nez zacne novy mesic nové kolo), je ted otazka "par vterin".

PS : Co se tyka té cerné obrazovky, jen se vypne, nebo je na ni napsané "OUT OF RANGE" ?
* Zpravidla existuje velmi jednoducha metoda, jak dojit na to, urcit nebo nahlednout v cem problém spociva.

začal bych až u adata su800.

jedna možnost je smířit se s už označeným blokem a používat "zdravé" místo kolem. ale ty nenulové kritické smart chyby zas tak povzbudivé nejsou.
druhá volba je smazat bezcenný nefunkční systém + program files, posunout pak začátek oddílu až za snad bezpečnou hranici +16 nebo +32gb. (partition wizard free, acronis disk director).

Ubuntu co jsem stahl melo 2gb a ja nevim, jak ho vypalit na CD.

iso dáš vypálit jako obraz dvd. (jestli nedejbože používáš nero, nastav formát dvd iso9660)

Me prave vsechny diskutovane ssd disky prijdou stejne. Ale dam pripadne na vas a vemu drazsi.
Jak mam prosim oznacit a pouzivat zdrave bloky? Windows controla disku probihala tak, ze me okamzite napsal, ze disk je bez chyb.

Pouzil jsem cd burner nebo tak nejak. Palil jsem pres to driv pisnicky na cd

ten dražší ssd adata má ddr4 cache.

hdtune už mohl vadný blok označit, že ho windows dál neřeší. ale kontrola 1tb dost zaplněného disku by měla zabrat nějaký čas.
pokud to systém nezvládá nebo kvůli nečitelnosti disku skončí, přidat disk do jiného stoláku a zkontrolovat ho tam, nebo nabootovat nějaké win prostředí (hirens boot cd, raději: win 10 pe rescue disk) a provést kontrolu disku v něm.

bootovací partition manager: free a použitelných moc není.

MiniTool Partition Wizard Bootable CD, v.9.1: http://www.it.nrru.ac.th/download/utilities/ , prý i zde: http://www.minitool.com/C3883AF0-D8F8-4CAB-83D8-DA6497F1C8CC/pwfree9.iso
linuxová distribuce parted magic starší free verze: https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/sprava_disku/parted-magic/ (novější verze je placená)
gparted je samotný partition manager z toho: https://gparted.org/download.php - je hnusný a má hnusné stránky
nejmilejší acronis disk director iso: https://archive.org/download/Acronis.Disk.Director.v12.0.Build.3270BootCD ... ovšem legalitou si jistý nejsem
další all in one - AOMEI PE Builder, stáhne se .exe, na win 8-10 vytvoří .iso: https://www.aomeitech.com/pe-builder.html , popis.

Je mozny., ze by to delal zdroj? Nebo je to na 90 % disk?

- Tu cernou obrazovku zpusobuje spis zavedeni ovladacu, nejdrive je odinstaluj a uvidis sam. Vychazim také z toho, ze kdyz jsi spoustel PC v SafeMode (bezpecny mod) ↔ nekteré "ovladace nejsou zavedeny", jses do Windows dostal a cernou obrazovku jsi nemel. To by se ti projevovalo treba i v BIOSu.
- Ze za to muze HDD, osobne myslim ze to s tim nema nic spolecného vubec nic (az na tu rychlost v tech hrach). Vyloucit se to ovsem neda.

- Jestli je to zdroj, nebo GPU tak to zjistit velmi rychle po reinstalaci ovladaču a po zatezovém testu.
- Kdyby jsi mohl zkusit nejaké "Live_CD" s OS (nevyžaduje instalaci na pevny disk), tak by to slo, mohlo jit urcit rychleji.
* Existuje i způsob "nahled pres vzdálenou plochu", ale to by bylo pro tebe spis komplikované. Kde je cilem nahlédnou do tvého Windows pres jiné PC a : provés HS, Driver kontorlu, vypsani historie zmen na úrovni HW, vypis z prohlížeče událostí atd.

Takze se vsechny ovladace odinstalovali.

.
- Kdyz das PC do tovarniho obnovenii, tak se nainstaluji zalozni drivery, po cisté instalaci si potřebné ovladače stáhne třeba somotny Windows 10 (nebo zavede vlastni referencni, ono by ti jinak nefungovali treba HDD disky, USB nebo jiné komunikacni porty), ale to je prece jedno ..
- U NTB, ze zalozniho zdroje tzv Recovery, jsou ovladače z dob kdy zarizeni vyslo, tudiz ovladače třeba z roku 2010. Proto výrobci do recovery v SW casti osazuji Software (ktery zpravidla leti z PC s Antivirem jako prvni), ktery nasledovne po tovarnim obnoveni vyhledá (aktualizuje) nové ovladače i ty posléze nainstaluje.
*Mit jiny nazor je samozrejme tvé pravo, ale osobne ti tedy vic poradit nemohu a uz vubec né stracet cas tvrzeni opaku toho o cem jsi presvedcen.

Tak to asi nebude diskem ale ovladaci. Xoxo ma pravdu. Jakmile jsem na starym disku nainstaloval zakladni ovladac ke grafice z CD. Problem je zpet. Jak prosim mohu ovladace odinstalovat, kdyz se nikam nedostatu?

Ta zkouska s LiveCD se mi nepovedla. Je to trapne, ale Ubuntu co jsem stahl melo 2gb a ja nevim, jak ho vypalit na CD.

Provedl jsem cistou instalaci win a problem pretrvava. Jen tedka se na plochu zatim dostanu a obrazovka zcerna az pak.

Stary disk fungoval, dokud jsem neprovedl instalaci zakladnich ovlsdacu ke graficke karte z cd.
Takze ted nevim. Je to diskem, ovladaci nebo obojim? Pripadne grafikou?

instalaci zakladnich ovlsdacu ke graficke karte z cd

- Tak neinstaluj ty z CD.
- Tvuj material nemusel pocitat s operacnim systémem Windows 10, zakladni deska by komaptibilni byt mela.

[Kde najdu ovladace na moji zaladni desku ?] : "KLIK ZDE"
[Kde najdu ovladace na moji GPU ?] : "KLIK ZDE"

TiP ~ V pripade, ze ti opet nabehne cerna obrazovka po instalaci oficialnich ovladacu AMD, tak zkus ty od vyrobce, ta tva video karta bude asi od MSI ? Jestli ano, tak : "KLIK ZDE"
* Popripade zadné ovladace po instalaci Windows 10 TY SAM neinstaluj. Pockej az si je Windows 10 sam nainstaluje.

Mohl by jsi jeste obnovit BIOS ? Jen v BIOSu zadas "reset default".
- Zacinam mit jen mensi podezreni, ze problém bude delat GPU. V techto pripadech, kdyz je na ni nainstalovan ovladac vyrobce (na misto referencniho) , zpravidla stratis signal, nebo mas obrazovku doprovazenou artefakty.

- Posledni vec :i: : Kdyby jsi tu grafickou kartu mohl vytahnout a vsunout do PCIexpress_2 (ten "cerny" slot hned podni) tak by to pomohlo.

- Také vytahni jednu RAM a nech zapojenou jen jednu (1xRAM, tedy jestli mas tech 8Gb z 2x4 :-)) a tu zapoj do prvniho DIMM (ten cerny, nejbliz k CPU).

- Nekdy za artefakty stoji i problém CPU, tedy s RAM. I kdyz je to u Desktop vzacné a spise se s tim setkavame u NTBs, tak bych rad tuto moznost radeji vyloucil hned na zacatku.
* Az tu kartu presunes do PCIexpress_2, tak az potom proved ten reset BIOS. Jetli nechapes proc pouzit PCIe_2, tak je to kvuli kontrole, zda-li problém nepochazi z komunikace a napajenim z toho slotu PCIe_1. Reset BIOS pro obovu zapisu o HW informaci zaznamenané behem POST.

PS: Neboj, zvladnes to..

Pri presunu jsem musel. Zapojit jeden kabel to Sata 6 do jineho sata 6. Snad je to jedno.
Jak mam resetovat bios? Mam verzi 2501. Nasel jsem jenom default klik a ptalo se to jestli chci nacist optimalni defalt. Tohle je ten reset?

Po tom s defaultem jsem mel potrhany monitor fragmenty, po restartovani pc opet jen cerna obrazovka.

- Gratuluji ze jsi to zvládl, ale je mi lito jelikož pujde zrejme o HW zavadu. Na 90% podezrivam na základe poskytnutych informací grafickou kartu, z 10% RAM
- U té RAM, jestli jsi tam dal opravdu jen jednu, tak tam dej tu druhou, jestli artefakty nezmizi, tak na 99% podezrivam poskozenou zbernici na grafické karte.
* U té RAM muze byt i moznost, ze jde o poškozeny DIMM slot (tam kam davas RAM), tak zkus pouzit jiny, třeba posledni nebo předposlední, ale .. IMHO je to GKarta.

PS : Klidne zkus ten "MemTest" pro kontrolu tvé RAM (IRQ) na ktery ti byl poskytnut odkaz viz vyse.
- Vem USB klic, naformatuj ho na "FAT32", → "stahlej .zip na neho rozbal" a pri spusteni PC z neho nabootuj. Nasledovne se ti spusti program, ktery provede kontrolu tvé RAM.
"Jak se dostanu do BOOT_MENU" ? Zkus pridrzet klavesu [F8] hned pri stratu PC.

OPRAVA ! (13:26): Pardon, poskytnuty odkaz od Lukas82 je instalator (coz je pro tebe jedodussi), ktery vytvori instalacku zatebe, nemusis nic formatovat, nebo rozbalovat na USB, omlouvam se.
* Jen spustis ten program co je v tom ZIP, v tom programu zvolis na jaké USB chces ten MEM_TEST instalovat a nasledovne z toho vytvoreného USB nabootujes.

[TiP] :i: ~ V pripade ze nemuzes USB zarizeni na tvém PC vytvorit, Windows integroval MEM_TEST do své zakladni diagnostiky.
"JAK SE K NI DOSTANU ?" Muzes ji vyvolat primo ve Windows, kde staci jen v nabidce "Start" zvolit → "Nastroj pro spravu Windows" → "Memory Test " → "Restartovat a vyhledat problémy" :
* Nevyzaduje vytvareni USB klice. Jen si nejsem jisty, jestli je memory diagnostika i ve Windows 8.1
[86791-diagnostika-pameti-png]
- Jinak pri stratu PC pred zavadenim Windows, spustit diagnostiku → zvolit MEM_TEST.
[86789-memory-tets-png]

Mam, tedka jsem ji tam daval. Jenze monitor ji bud nevnima, nebo po tech nejmin 10 letech "uz" nefunguje. Ale vetrak se toci:-) jako u soucasne..

Je mozne si to vsechno zhodnotit a vyvodit zaver? Zda se mi, ze me uz moc nemate kam navyst a blizime se ke konci.

Nejdrive byl vinikem disk, ted grafika. Disk je uz ze hry? Jak jsem m psal, stary disk, narozdil od grafiky, fungoval a pocitac na nem nespad do chvile, co jsem nenainsaloval (stare) ovladace ke graficke karte z CD.
Je to tedy podle vas grafikou a disk s novou fungovat bude? Pripadne naopak,?

Disk není 100% v pořádku určitě. Jak je na tom ten druhý nevíme. Už zbývá otestovat snad jen jiný zdroj.
Když ti to normálně fungovalo a potom se to začalo chovat takhle, tak to může být zdrojem nebo deskou.

Edit: Pokud nemáš k dispozici jiný zdroj a troufáš si, můžeš ten zdroj rozdělat a zkontrolovat
kondenzátory, jestli není některý nafouknutý. To by napovědělo celkem dost. Jen opravdu pozor, můžeš dostat ránu i po pár minutách, než se kondíky vybijou.

Tak ted jsem v situaci, kdy jsem v nouzovem rezimu ve spravci zarizeni u grafiky dal vratit starsi ovladac a pc funguje Ale nevidi ci hlavne nepoiziva grafiku. Jedu na nejakym 500mb windows driveru. Moc to ted nechapu. Snazim se pc instalaci ovladacu donutit se napojit na grafiku, jestli to vypadne.
Ovladace ke grafice jsem nejdriv stahl od Msi. Nestalo se nic a pc grafiku nevnima dal. Kdyz to davam pres Amd zcerna obrazovka, a po restartovani pc funguje. Ale bez grafiky.

Muze byt grafika poskozena tak, ze po instalaci ovladace nefunguje? Hlavne nechapu, kde pc vzal tech pul giga grafiky, co vim FX 6300 v sobe grafiku nema. Nebo ma?

Edit. Tedka uz dlouho zadne fragmenty neproblikly. Obrazovka pouze zcerna

Prominte. Druha STARA grafika nefunguje. S tou nic nezjistim. S druhou grafikou jsem tedy nemohl nic zkouset.

Psal jsem o soucasne grafice. Dokud je zapojena ale bez vsech driveru, tak pc funguje. Pc jede na nejaky graficky zakladni microsoft driver. Jakmile ale chci, aby pc vyuzival Moji 2gb grafiku, musim nainstalovat ovladac. Coz ma za nasledek cernou obrazovku, momentalne bez probliknuti fragmentu. Kdyz v nouzovem rezimu ve spravci zarizeni grafiky kliknu na vratit stary ovladac (takze tam mam zase Microsoft driver) pc funguje, protoze pamet nebere z me gp ale z nejakeho toho microsoft driveru. Vim, ze to mozna stale nebude srozumitelny. Kdyztak se ptejte

Edit. Pc vlastne bezi bez problemu za situace, kdybezi bez me grafiky. A strasne by me zajimalo, odkud ten pc tu pamet taha.

Snad jsem to uz vysvetlit lip

Pokud to tedy je grafickou kartou, jakou mi k me sestave doporucite?
Fx 6300
8 gb ram
Seasonic SS500et3 500w
Deska Asus m5a97r2.0
W8.1

pozadavky ci ocekavani
Pamet kolem 6gb. Rome 2 jsem hral na vyssi detaily jen se 2gb v pohode. Chci aby grafika zvlada jeste budouci TW strategie a na vyssi detaily Zaklinace 3 a GTA 5.
Pokud Nvidia min vytapi pokoj, chci tu. Hrat v lete pod strechou panelaku hry nekdy nejde.
Cena: 7000 kc prosim berte jako strop. Protoze nevime jiste, ze grafika je ten vadny komponent. Minimalne jeste na disk budu muset myslet s penezi.

Muzete mi treba prosim doporucit grafik vice podle cen a srovnam jejich vykony?

Třeba tuhle, ale na ni je ten procesor celkem slabý, tudíž ne vždy bude schopná grafika fungovat na plný výkon.
https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-1060-6gt-ocv1-d4516804.htm

Ideálně k tvému procesoru bych koupil https://www.alza.cz/asus-cerberus-geforce-gtx-1050ti-o4g-d5259911.htm

Tady máš porovnání výkonu, jak to bude fungovat s tvým procesorem. Je to tak akorát a zbytek bych dal do disku.
https://pc-builds.com/calculator/FX-6300_Six-Core/GeForce_GTX_1050_Ti/0sJ0VZ8A/

Jsem si vedom toho, ze novy procesor znamena i novou ramku a desku. Proto jeho nakup planuju nekdy behem roku.
Problem je, ze nevim, podle ceho mam pri vyberu grafiky brat ohled na budouci procesor.

Jak vlastne FX6300 zvlada nove hry, trebas s tou novou grafikou? Jaky bude vykonovy rozdil, mezi novou grafikou s fx6300 a nejakou beznou (cenovy stred) I5

Vyjde další generace Ryzenů, což podle mě bude super. Jde spíš o to, jak zprovoznit současný PC.
Grafiku můžeš koupit podle rozpočtu a v budoucnu vybrat procesor který se ke grafice hodí. Teda jestli tě správně chápu.
Čím výkonnější grafiku koupíš, tím výkonnější budeš potřebovat procesor, aby to bylo tak akorát.
Výkon bys rozhodně poznal s lepším procesorem.
Pokud koupíš super grafiku a bude s tímto procesorem, tak to skoro nepoznáš.

Vemu do budoucna GTX 1060. A kní během roku dokoupim I5, podle toho kalkulátoru se k ní má hodit například I5 8400, 7600. A rozhodně ne 6400. Víc jsem tam toho nedával.
Tedka koukam:
https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-armor-6g-ocv1-6gb-gddr5/200026/produkt
https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-armor-6gd5x-oc-6gb-gddr5x/251503/produkt

Jsou si dost podobné, jak cenově tak parametrově. Proč doporučujete zrovna tu první? Jaký je vůbec rozdíl jestli je to s pamětí GDDR5 nebo GDDR5x?
Je nějaký velký výkonový rozdíl mezi těmi dvěma nahoře a touto: https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-6gb-gddr5/194879/produkt ?

dodatek: koukam, že alza má ty grafiky levnější než czc. To jsem teda nečekal.

Zadej "neomezena pamet" a restartuj hru, jinak to ignoruj.
Takze problém pochazel tedy z grafické karty, je tak ?

TiP - Staci i pozmenit konfiguracni soubor "preferences.script", nebo se podivej, jestli spustis 64Bit né 32Bit :

AppData/Roaming/The Creative Assembly/Attila/scripts/preferences.script

Na : 0 = unlimited:

gfx_video_memory 0;

Nebo to fixni s:

 gfx_video_memory  -20000

Vyhlazovani stran dej : 2x , velikost textur klidne : x16, velikost jednotek : stredni
Obloha, voda, stiny : stredni

PS: Dole, mas tlacitko "Sputit test vykonu" (benchmark), kde nastaveni muzes vyzkouset, tak jako dopad na FPS.
* Grafiku mas ted dostatecne vykonou, spis bych jen dbal na vse, co pocita CPU.

Právě, že ten test výkonu mně přijde mnohem náročnější, než je potom samotná hra.

To je princip toho testu :-), spustit hlavne ty narocné sceny, narocné na vypocty jak pro GPU, tak CPU, AI. Nenarocné by byly zbytecné, tam se da predpokladat, ze FPS budou vysoko.
Nejsem radce, ale GTX 1060 bych dnes jiz nekupoval (nebo jen za mensi peniz). Kdybych chtel usetrit, zakoupil bych RX@580 s 8Gb (a tezil z her na DX12, Vulcan), nebo 1660.
* Ono, GTX@1060 je dobra graficka karta a na FHD@1080p i vuci tvému procesoru zcela dostacujici, kbyby jsi mel jiné CPU, tak by jsi dosahl vysich FPS. Az nekdy Upgradujes tvou sestavu, koupis nové CPU, RAM DDR4, budes mit uz i SSD disk ten rozdil tam jeste uvidis, kde cela ta herni "experience" bude zcela jinde neboj ;-)
(I kdyz si to schytam, procesory FX at 6300, nebo 4xx, nebo i OctoCore 8xx, nebly ve hrach zrovna to nejlepsi a zpravidla brzdili vykonejsi grafické karty, v té dobe vse co bylo na R9@380X.)

Právě, že zatím testuju rozdíly mezi starou a novou grafikou, a moc velký teda nejsou. Jsem z toho celkem zklamaný.
Ale když už jsem začal s výměnou grafiky, během roku prohodim i zbytek. SSD nejspíš koupím možná jako další vylepšení příští měsíc (nejdřív si chci být jistý, že černá obrazovka je již minulostí). A CPU (nějaký intel I5 vyšší řady) tam dám napodzim nebo ke konci roku(po Vánocích).
GTX 1060 jsem bral na radu Lukase právě proto, že v ní má být výkon do budoucna, až vyměnit CPU a to kolem.

I s AMD FX8350, OC na 5GHz jem doshal jen 5FPS navic v Total War II, (i s Intel i3 dual-core jsem mel v prumeru o 15FPS vic). ktery v té dobe, nez byl upgradovan herni motor (minuli rok, kde dostal novy graficky moto Engine, s podporou post_traitement obrazu, rozmazani, hereni efekty, moznost pouzit Threads CPu, atd), hlavne tezil z vykonu ja jednotlivé jadra CPU, né celkovy pocet, zde FX prave zaostaval.
Nora rada procesoru Ryzen, uz je zcela jinde a o velku kus vepredu, to se neda vubec prirovnat.

Co ti muzu poradit a co jsem pouzival, je upresnit ve preference_sript :
Pro vynuceni pouziti 6 modulu, zmenit :
* Nepujde o nejaky brutalni rozdil, ale trochu to prece jen CPU pomuze.

number_of_threads 0;

Prepis 0 na 6 :

number_of_threads 6;
gfx_depth_of_field 0
gfx_hardware_shadows true
gfx_unit_scale 2

PS: Jak jsem ti psal vyse, script, kde je nastaveni "preference_sript" najdes pod :
AppData/Roaming/The Creative Assembly/Rome/scripts/preferences.script -> pravy klik -> otevrit v textovém editoru. Nasledovne najdes a pozmenis :

Zdá se mi správně, že TW jsou méně náročné na grafiku a více na procesor?

- Ano, prave tyto hry hodne tezi z CPU, ktere vypocitava skoro vse, co vidis na obrazovce, tak jako i AI ( inteligenci, pohyb, rozhodovani, tahy a chovani) protivnika.

Ono to nebylo nejak spatne mysleno, nebo ze slo o spatny vyber. K jeho CPU ta GK karta pasuje. Vyber se tykal me. Jelikoz GTX 1060 i RX 580 mam vyskousenou docela dobre a na dobré 20citce her (pro nas WEB), mi RX podala v DX12, nebo Vulkan lepsi vysledek (lepsi zas neznamena 50FPS naskok). Pak nevim jak v CR, zde zakladni model RX 580 s 8Gb VRAM stoji v prumeru o 50euro min jak 6Gb GTX.
(Na nasem Webu 60% clanku je jen exlusivne zamerena na Benchmark hardwaru, nebo Overclocking, jelikoz polovina (zakladatelu naseho webu) z nas pracuje pro jednu a tu samou firmu co HW vyrabi, mame k GK (zakladnim deskam, periferiim) docela velky pristup, jiné, konkurencni mame zapujcene jen za reklamni oplatku. Nechal bych klidne odkaz, ale to uz jsem udelal 2x, kdyz jsem byl jeste CoCoChanel a skoncilo to spamovanim CZ IP adres, znova tu chybu uz neudelam).

IMHO nastaveni kvality : Shading (stiny), Stromy nebo terénu, mozna i SSOA, ale to si nemyslim.
Dyztak dej vse na LOW a zdvyhej polozky pomalu nahoru, uvids jak co ti FPS zatezuje nejvice, tak co ma za dopad toho sedého podstextu ;-)
* Bohuzel jsem ted pod OS Ubuntu, nemohu hru zkusit pod Windows, tudiz jen tipuji.