Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox - najednou nejde adblosk plus a noscript

Zdravím,

najednou mi firefox (ver. 66.0.3, win 7) nahlásil, že zablokoval doplňky - oba Adblock plus a No script jsou vypnuté. Jedinné volby byly "odebrat" a "najít podobné doplňky". Při novém stahování doplňku z mozilla.org to hodilo "Stahovaní selhalo. Zkontrolujte prosím své připojení"

Návrat třeba k verzi 63.0.2 nepomohl, doplňky stahované z internetu "poškozeny". Po čisté instalaci FF v aktuálním vydání mi to během stahování hlásí opět selhání stahování...

Copak se děje? Díky

Dočasný návrat k staršej verzii. Odporúčam stiahnuť oficiálnu staršiu verziu Firefoxu. Všetky oficiálne verzie Firefoxu nájdete tuna: http://archive.mozilla.org/pub/firefox/releases/ Vypnite Firefox a natvrdo preinštalujte ten problémový Firefox tou stiahnutou inštalačnou. Po nainštalovaní dočasne vypnite automatické aktualizácie:
- Firefox - Nástroje - Možnosti - Spresnenie - Aktualizácie
A tu zvoliť „Nevyhľadávať aktualizácie“
http://imgbank.cz/images/2017/04/28/Firefox_aktualizacie_ukoncit.jpg

===
Odporúčam vyskúšať Waterfox (x64-bit) . Samozrejmosťou je podpora všetkých pluginov a doplnkov ako Adobe Flash, Sun Java, MS Silverlight a ďalšie. Fungujú v ňom skoro všetky doplnky na ktoré sme boli zvyknutý vo Firefoxe až do verzie 56.

Mám Firefox Quantum 66.0.3 a zničehonic mi přestal fungovat doplněk Adblock Plus a FlagFox...Píše mi to u nich toto: "Doplněk nemohl být ověřen pro použití v aplikaci Firefox a byl zakázán"....Ale proč je to najednou v sekci NEPODPOROVÁNO? To nechápu...setkal se s tím někdo a jak to vyřešit? Díky

Problém způsobuje vypršení platnosti certifikátu používaného při podepisování doplňků, které uniklo pozornosti. Doplňky rozhodně neodinstalovávejte, oprava už se testuje a doplňky se pak automaticky zase zapnou.

První oprava se už distribuuje mezi uživatele. Pro její instalaci je potřeba mít ve Firefoxu povolenou automatickou aktualizaci doplňků. Postup najdete v zprávičce na adrese
https://www.mozilla.cz/zpravicky/firefox-kvuli-chybe-vypina-doplnky-mozilla-pracuje-na-rychle-naprave/.

Pozn:
V mém případě je již vše v pořádku.

Vymazal jsi všechny cookies?
Já to dělal bez vymazání cookies (moc se mi do toho nechce) a nezabralo to.

edit: smazal jsem všechny cookies, restartoval FF a žádná změna. Nejde ani jedno rozšíření.

Kašlu na to, studie jsem raději zase raději zakázal, počkám na normální řešení (bude-li). Vylepšujou ten FF čím dál tím více k nepoužitelnosti; kdybych chtěl chromajzla, nainstaluju si jej rovnou :-/

Vymazal jsem všechny, zvláště ty od FF:
aus5.mozilla.org
classify-client.services.mozilla.com
firefox.settings.services.mozilla.com
normandy.cdn.mozilla.net
services.addons.mozilla.org
shavar.se rvices.mozilla.com/'‘firstpartydomain=safebrowsing.8686875....
tiles.services.mozilla.com
versioncheck.addons.mozilla.org

V návodu píší vyčkat až 6 hodin...

funkcni je (u mne) zatim akorat tohle:

Pokud používáte vývojářské nebo noční sestavení Firefoxu, přejděte do nastavení about:config (otevřením této adresy v adresním řádku prohlížeče) a u položky xpinstall.signatures.required nastavte hodnotu na False. Tím nastavíte, že rozšíření nebudou vyžadovat podpis, takže budou nadále fungovat. Složitější je situace v případě, že používáte stabilní sestavení Firefoxu.

Do adresního řádku zadejte about:debugging a na stránce zaškrtněte položku add-on debugging. Potom prostřednictvím tlačítka Load Temporary Add-On otevřete prohlížeč souborů a přejděte do složky, kde jsou nainstalovaná rozšíření prohlížeče: C:\Users\<Uživatelské jméno>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<Název profilu>.default\extensions. V této složce najdete soubory .xpi, které pomocí tohoto návodu postupně otevřete. A nezapomeňte, že do opravení chyby nesmíte zavírat prohlížeč, jinak byste museli celý postup opakovat.

zdroj: https://www.svethardware.cz/ve-firefoxu-prestala-fungovat-vsechna-rozsireni-oprava-je-na-ceste/49253

Kašlu na to.

Ráno žádná změna. Ale ty studies nezapínám; kdoví co se kam pak odesílá… Editovat *xpi, na to nemám náladu - přece to musí opravit, aby to bylo funkční i pro BFU.

Používám FF jako hlavní prohlížeč úplně od začátku, od 0.1 bety či co… A od té doby, co se přešlo na WebExtensions, to stojí čím dál tím víc (útlocitní, zavřete raději oči!) za vyliž řiť. Poslední příslovečná kapka plnícího se poháru je opravdu hodně blízko. Akorát nevím, co pak, chromého estébáka opravdu nechci.

Konečně taky jednou ;-) Já na něm jedu od začátku, občas nějaký problém byl, vlastně i větší než teď, protože jednu dobu jsem jel na ESR verzi, ale vždycky se to dalo dohromady. Jestli skončí, tak nevím co budu používat, protože Chromáka nechci.

Když chci stáhnout a nainstalovat tento doplněk, tak mi to napíše: Doplněk nemohl být stažen z důvodu selhání připojení...Přitom v připojení žádný problém není. Ale tato samá hláška vyskočí, když chci nainstalovat např. AdBlock Plus, apod.

To mi psalo taky, když jsem chtěl stáhnout tenhle fix z odkazu karla kousek výš. Pak jsem hledal i na Živě a v diskuzi kdosi dal ten link, klikl jsem a nainstaloval. Nic jsem mezitím neměnil. Teď by mi to šlo i z karlova odkazu.

FF si dělá co chce, nerozumím tomu. Nicméně už mi addony fungují.

[Obnova Firefoxu]

já na to kliknul - tak hnusný prohlížeč jsem už léta neviděl, to se nedá používat.

Čo robí funkcia Obnoviť?

to si čtu až teď, chtělo by to pár :beer: ... jdu hledat classic theme restorer.

ctr: už mám i adresní řádek tam kde patří = nahoře, začínám si připadat jak člověk.
ještě blokovat automatické spuštění přehrávání, toto je úplný pravěk.

Děkuju :D Včera jsem byl úplně nešťastný, jak jsem koukal na youtube a co 2 minuty dokola 3 stejné reklamy.. Už dlouho jsem to nezažil a chtěl jsem si pomalu prostřelit hlavu, jak začal kecat nějaký zpěváček, že v dnešní době si můžeme konečně kupovat hudbu pohodlně legálně :D

Je zaujímavé, že na mojich OS W10 x64 sa záplatovaný FF pri doplnkoch neskazil, fungujú bez problémov.

V prípade W7 sa dajú normálne doplnky znovu live doinštalovať alebo stiahnuť a doinštalovať do FF.

Zložka s doplnkami C:\Users\užívateľ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\y0xxxxx.default\browser-extension-data\*.* zostáva v poriadku. Nemusel som Mozillu FF nanovo preinštalovávať z *.exe alebo použiť návrat na výrobné nastavenia FF.

Osobne som v prípade mojom Dualboot na stolnej mašine (W10+W7, oba x64 bit.) zmazal na tvrdo vo W7 profilové zložky a v TC som prekopíroval zložky Mozilla z funkčnej W10 smerom do W7 na pôvodné miesta po zmazaných zložkách. Sedma s Mozillou FF nabehla spolu s doplnkami ako malina.

Tohle jsem objevil na redditu a zafungovalo to:

You could replace all occurrences of "appDisabled":true with "appDisabled":false, and "signedState":-1 with "signedState":2 in extensions.json in your profile directory. (Get to it from about:support)