Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 33 tisic, vymena

Dobry den komunito,

pred par dny jsem si koupil tuto sestavu na alza.cz

https://www.alza.cz/omen-by-hp-obelisk?dq=5464096

Byl to rychly kup, ale dle meho ten pocitac neni moc dobre sestaven, uz jen kvuli tomu, ze procesor stoupa na vysoke teploty a vykon neni tam moc vysoky jak jsem podle parametru ocekaval.

Proto bych se vas chtel zeptat, zda byste mi prosim poradili komponenty, napriklad na czc/alza, kde bych si za stejne penize poskladal lepsi masinu? Zda by to bylo mozno.
Hraji CSGO, ale chci, aby moje fps nejlepe neklesaly pod 250 FPS. U teto sestavy se mi to obcas deje.

Myslite ze je mozno, za 33tisic slozit lepsi sestavu?

Dekuji mnohokrat!

To cos napsal není ale komplet sestava,no jasný lepší High-End GPU ( s nic moc chlazením,hlučná a nepíše k jakýmu monitoru,na FHD vyhozený prachy oknem nic víc) co si bere 225W a k ní nejlevnější 500W PSU kterej patří do lowendu sestav = v zátěži bude hlučnej,navíc seš hodně mimo rozpočet.

Levná case - 1000 Kč ,periferie - myš / klávesnice co je součástí toho Pc co má takže + ca 1000 Kč

Ten 500GB SSD jenom tj 20GB OS něco na programy,400GB zbejvá a při dnešní velikosti her ca 70GB dá 5 her a pomalu končí s místem,HDD logicky na data nikde nepíše že má Pc jenom na hry a že nic nebude stahovat / ukládat -1000 Kč

OS W10 2890kč (nikde neuvádí že mu stačí nějaká licence z Aukra atd),takže seš na 38665Kč i bez toho HDD jestli umíš počítat a to je krapek rozdíl od toho co psal tazatel .....

Se koukni, jakej je zdroj v tom OMEN, nějakej no-name 500W, zřejmě na stejné úrovni :-). Zároveň bych neřekl, že je tam nějaká 1080ka s čupr dupr chlazením, jelikož na těchto soustavách chtějí vytřískat co nejvíce.

Myš a klávesnice ... k tomu PC to určitě budou nějaký cetky, neboť je v popisu vůbec neuvádí.

S tím ssd jsem to soudil podle toho, že chce hrát CS:GO. Jestli má být PC primárně na hry, tak je lepší koupit SSD 500GB a až poté kdyžtak 1TB na data.

Hlučnost?

Garantovaná účinnost zdroje je 80+%, tudíž dokáže dodat určitě 400W, grafika má max. 225, procesor maximálně 65, tj. nějakej 290. Když k tomu připočteme ostatní věci, tak dejme tomu nějakých 330W v maximálním loadu, což je cajk.

Ale máš pravdu, je to něco přes čáru...

Ten PSU sem slyšel 600W s RX 590 i když o krapek žravější a tichej rozhodně nebyl v zátěži,jinak já neobhajuju tu sestavu od HP jak to splácali oni, to neznamená že se to splácá podobně s lepší GPU a odrbe se zbytek podobně, ve finále ani nemusí tu GPU využít,jelikož se neozejvá stejně to nemá cenu dál komentovat.

Podstatou/princip těch "chyb" je, že u více jádrových/vláknových CPU, může jedno jádro/vlákno číst co dělá druhé jádro/vlákno. Touto chybou?/vlastností? trpí všechny více jádrové/vláknové CPU (ano, včetně těch v mobilech). Objevené chyby nejsou chyby, ale vyvinuté exploity, jak toho čtení využít. Možnost zneužití je známa od uvedení HT u P4, a za celou dobu se nikdo nepokusil o zneužití, protože vývoj exploitu na tuto chybu není jednoduchý, a vyžaduje vědecký přístup.
S rozvojem mobilních zařízení, se hledal/hledá způsob zvýšení výkonu CPU bez zvyšování napětí. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout je, (řečeno lidově, neodborně a krajně zjednodušeně) ponechávání informací v mezipaměti déle, než je nezbytně nutné. Tím se riziko zneužití zvyšuje. Proto po záplatách došlo ke snížení výkonu. Týká se to, tuším 5ti úsporných CPU pro Pc, jinak výhradně mobilních CPU.
Zkus si odpovědět na následující otázky (já pravdivé odpovědi neznám, i když některé se dost vehementně nabízejí).
Kdo platí vývoj těch exploitů? Kdo poskytl granty univerzitám na jejich vývoj? Proč všichni zkoumají pouze CPU Intel? Proč ta mánie začala, když jeden z hráčů vyklidil pole v oblasti notebooků a nové CPU (přes výrobní potíže Intelu) nepřineslo očekávané výsledky? Je to vůbec krok k bezpečnosti? Když už exploity existují, je pouze otázka času, kdy je někdo zneužije.

Edit: Když čtu o Huawei, tak mě napadá. Co se bude dít, když Huawei nebo Čína začnou jako odvetu vyvíjet tyto exploity pro mobily?

Situace okolo zminenych exploitu je nasledujici:

Exploity se zneuzitelnosti jen pri fyzickem pristupu k PC:

Meltdown - zasazeny pouze procesory Intel

Spektre - zasazeny vsechny zname procesory se spekulativnim vykonavanim kodu vcetne Intel, AMD, a ARM

Exploity s moznou zneuzitelnosti na dalku:
(vyzkumne univerzitni tymy, ktere na chyby prisly tvrdi, ze maji i javascriptovy kod, ktery dokaze zneuzitelnost vyuzit)

Spolier - pouze procesory Intel

Fallout - pouze procesory Intel

RIDL - pouze procesry Intel

Zombieland - pouze procesory Intel

Proc jsou tak moc zneuzitelne jen procesory Intel? Intel to proste se spekulativnim vykonavanim kodu prehnal, za cenu zvyseni vykonu vlastnich procesoru podcenil bezpecnost a proto jeho procesory trpi vsema 6 zatim objevenyma zneuzitelnostma, zatimco AMD jen jednou.

Testoval nekdo procesory AMD? Ano, vyzkumne tymy nenasly zneuzitelnost, AMD potvrdila vlastni testy a zneuzitelnost take nenasla. Navic je velmi pravdepodobne, ze procesory otestoval i Intel, ale vzhledem k tomu, ze zadne kompro na konkurenci nezverejnil, tak take chyby nenasel.

Mohou ze objevit dalsi typy zneuzitelnosti spekulativniho vykonavani kodu? Ano mohou, potencionalne jich pry muze byt az tisic. A ohrozeny mohou byt vsechny procesory, ktere takovy kod vykonavaji. Vzhledem k tomu, ze zatim je zasazen prevazne Intel je docela mozne, ze tomu tak muze byt i nadale, dokud Intel neupravi svuj procesor. Rozhodne se to nestane na 14nm architekture a otazka je, jak to vypada s 10nm od Intelu. Intel sam radeji vec prilis nekomentuje a tak neni jiste, ze problem nebude jeste nejakou dobu pokracovat.

Pro uplnost bych jeste dodal, ze starsi procesory AMD nebyly na nektere chyby testovany a pravdepodobne jsou zneuzitelne ve vice pripadech. Nicmene procesory RyZen jsou az na jednu zneuzitelnost zatim OK. Osobne to teda vidim jako velkou vyhodu soucasnych procesoru od AMD.

Proc jsou tak moc zneuzitelne jen procesory Intel?

- Protoze jich vlastni drtiva vestsina % uzivatelu na které se hackeri nejvice zameriji, tak jak to muzeme videt i u Windows. Ryzen je na trhu kratkou dobu a firmy maji stale jeste hlavne architekturu Intel, pocitace Apple etc.
* Kuprikladu v nasi firme nemame ani jedno PC s AMD Ryzen.

Fallout - pouze procesory Inte

- To je lez. AMD Epic je také snad také procesor od AMD, nebo snad ne?

Rozhodne se to nestane na 14nm architekture a otazka je, jak to vypada s 10nm od Intelu.

- Intel muze klidne 10nm preskocit a zamerit se na 7nm, ktery by mel zkomercilizovan koncem toho roku.

Testoval nekdo procesory AMD? Ano, vyzkumne tymy nenasly zneuzitelnost, AMD potvrdila vlastni testy a zneuzitelnost take nenasla. Navic je velmi pravdepodobne, ze procesory otestoval i Intel, ale vzhledem k tomu, ze zadne kompro na konkurenci nezverejnil, tak take chyby nenasel.

- To je docela divna obhajoba. Ale jestli se chces bavit o analyzach tak budiz ti dano :
- U CPU AMD Ryzen a EPYC bylo prozatim nazlezeno 13 moznych slabin, toc je na nové CPU docela hodne. Kolik to bude do budoucna ? (VIZ prilozné PDF testu bezpecnostni pro procesory AMD Ryzen + Epic)
* A RyzenFall pouze procesory AMD - kdyz to tedy beres jako valné tvrzeni jelikoz to vypisujes jen tak, jako by AMD nemelo jen své zranitelnosti Chimera, Master Key PSP, etc. Bud to tak uvadis "z neznalosti", nebo "ze zaujatosti"

AMD Orbytaura / bezpecnosti analyza CTS Lab "Zprava ve formatu PDF "NA STAHNUTI" . V uvedeném PDF muzeme najit, jaké chyby, jakym zpusobem jsou CPU RYZEN + EPIC sptane zabezpecné a zranitelné, i ukazky mozného napadeni, odkazy na nekteré dalsi testy jako od "https://www.symantec.com".
- Odkaz na CTS_Labs :http://cts-labs.com/
- Hned prvni vytazek zpravy (prelozeno pomoci GoogleTranslate) :

AMD nedokázala provést uspokojivý audit svého outsourcovaného produktu nebo jednoduše ignorovala varování
a potenciální nebezpeci integrovanych chipsetu v CPU a dopadu na své zákazníky.
▪ Chyby zabezpečení je obtížné opravit, pokud je možné opravovit vubec pujde. Odvolání produktu je zaručeno - CTS
identifikoval řadu zranitelností na hardwarové úrovni („logické brány2“, Které nemusí být náplastné.
Z diskuzí s odborníky: v nejoptimističtějším scénáři bude trvat mnoho měsíců, než bude AMD náplast
zranitelnosti jeho zařízení. Pokud společnost AMD nenalezne řešení téměř okamžitě, věříme, že je to úplné stažení
v případě potřeby by byl nutný a prosazován zájem o veřejnou bezpečnost. Komise pro bezpečnost výrobků
má pravomoc vynutit zastavení prodeje a získat objednávky na stažení výrobku, pokud je to považováno za výrobek
„Představují značné riziko výrobku“

- Odstavec 2 :

společnosti Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD ) jsou aktivní, protože místokrálovský výzkum na burze vyústil v negativní výsledky a řekl, že by se mohl stát bezcenným.
Místokrál vznesl připomínky poté, co analyzoval zprávu CTS Labs, která odhalila fatální bezpečnostní chyby v produktech AMD.
"Místokrál, po konzultaci s odborníky, zhodnotil zprávu CTS. Domníváme se, že problémy identifikované CTS jsou fatální pro AMD na komerční úrovni, a jsou zcela nebezpečné na mezinárodní úrovni," uvádí zpráva.
Bylo přidáno: „Věříme, že AMD má hodnotu 0,00 USD a nebude mít jinou možnost než založit kapitolu 11 ( Úpadek ), aby se účinně vypořádala s dopady nedávných objevů.“
Místokrál projedná krátkou výzvu na zprávu o poločase CNBC v poledne.

- Jestli budete litat jenom "podle toho kam zrovna vitr vane" , tak si radeji zadné PC ani nekupujte.
- Tady pripsevky co se tu ukazuji jako argument ze AMD nema bezpecnosti diry o proti Intelu zacinaji uz spis byt trapné a hloupé. Uz ta blbost nekterych mistnich "logiku" nema opravdu meze.

Zprava CTS Labs placena Intelem, nikym jinym nepotvrzena, tolik k verohodnosti. :-)

Jinak ale presto jeden zasadni rozdil, chyby vyzadujici fyzicky pristup k PC popripade virtualizace a chyby, ktere maji mit moznost zneuziti pres javascriptovy kod, pro datacentrum je oboji na prd, pro me je prvni typ zavady s fyzickym pritupem nepodstatny, domu si cizi lidi nepoustim, tudiz procesor od AMD muzu mit plne bez obav ze zneuziti! Hezky zbytek dne. :-)

xoxo, nečekal jsem, že zrovna ty budeš citovat zprávu objednanou intelem.

pokud by měl intel nahradit úmyslně vadné procesory (stejně jako vw vadné dieselové motory/celá auta), nemá je kdy a kde vyrobit, ani z čeho zaplatit náhrady škod (výměny cpu/pc, ochrany sítí).
proto místo nápravy chyb vznikla zpráva z jeho cts labs.

- Me je jedno kdo si co obednal, podstatny je "Obsah/Vysledek". Intel at si utraci za co chce, je mi to srdecne jedno ani jsem u toho nebyl a zadnych rizenych burzovnich utoku jsem se neuzcastnil abych mohl delat usudky.
* Hlavne ze jsou jsou v tom "obrazky", jelikoz nekteri mistni radci psanému textu nerozumi.
- Zadnici vytirat nepotrebuji ani AMD ani Intelu a CPU nevybiram podle znacky nebo co zrovna pisou na IT_Teplak.net, celkove Intel vs AMD neni muj boj a mam to v ksandach.

- O "Masterkey 1, 2, 3/ Ryzenfall / Chimera / Foreshadow / SplitSpectre / Spoiler / a Key PSP / Fallout (to ze nekdo nevi, nebo ze mu to nepisou na Googlu ze se problém tykal y AMD@Epic neni muj problém) se vi jiz nejako dobu, nepise to jen CTS_LABS. To ze si to celé zaplatil Intel je internetova tupost.
* Pritom staci jit a informace overovat primo u zroje : https://www.amd.com/fr/corporate/product-security.

"Oficialni vyjadreni AMD na CTS" na podanou analizu : https://community.amd.com/community/amd-corporate/blog/
- Ze problémovy oznacuje reditel AMD hlavne Firmware jak CPU, je slusnej kousek jeho citace k uvedenym zranitelnostem :

Jakýkoli útočník, který získá neoprávněný administrativní přístup, by měl k dispozici širokou škálu útoků, které by byly daleko nad rámec toho, co bylo zjištěno v tomto výzkumu.

- Uz i reditel AMD propadl financnim uplatkum Intelu ? AMD uvedé problémy resi pomoci zaplat asi jen z dlouhé chvile. Neznamena ze si nekdo zaplatil analyzu treti strany, ze neni pravdiva.
* Zaplatit si analyzu neznamena zaplatit si vysledky. Nalezené problémy AMD nepopira. Nebavim se o nakych debilnich google clancich RedHoaX.cz ktera jsou zde inspiraci pro nekteré "radce", ale o komunikovanych informaci a vyjadreni delegé/mluvci AMD na jejich oficialnich strankach.

Co mas za monitor, ze potrebujes 250FPS?

Jinak jestli je vykon PC slaby, tak bych si tipnul, ze v tom bude HP deska a ze se nepovedly ovladace, zkus mrknout u HP po updatu ovladacu.

Problem s komponentama by byt nemel.

Procesor ma vysoku teplotu a to sudis podla coho? Teplota procesora ti moze byt u prdele pokial nedochadza k prehrievaniu a podktaktovaniu pocas prace.
Ze vykon nie je dostatocny su usudil podla coho?
Ty potrebujes na CS:GO 250fps? A monitor mas teda 240Hz, aby ti to aj k niecomu bolo?