Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou mi otevřít přílohy mailů.

Obdržel jsem včera mailem zprávu z banky a od pošty platební doklad Sipo, které mi nejdou otevřít. Můžete mi poradit jak zjednat nápravu. Doposud jsem s otevíráním příloh neměl problémy. Mám OS W10+ Mozilla Firefox-centrum.cz
Zkoušel jsem přílohy otevřít na jiném PC bez problému.

Děkuji

Možná ti to blokuje některý doplněk prohlížeče, nebo nastavení antiviráku.
Zkus to povypínat. Anebo na tom počítači nemáš správně (nebo vůbec) nastavenou asociaci programu na typ souboru.

Príloha je v akom formáte?

winmail.dat? *.pdf? a čí kýho ďasa?

V Edge browseri či IE pre W10 sa dajú prílohy otvoriť?

Nainštaluj si domáceho PK zn.: Thunderbird od Mozilla a ťahaj poštu s prílohami priamo na svoju mašinu, nenechávaj osobné veci povaľovať na free serveroch. V nastavení bájneho ftáka sú tieto možnosti pre pop3 a imap.

změň banku. když to ten bankovní odpad neumí posílat v kompatibilním formátu, proč u nich jsi a ještě jim za to platíš?
sipo za mě taky platí banka, neřeším ho. kdybychom neměli tupou realitku, zruším bolševické sipo porušující gdpr úplně.

a ještě k tvému dotazu: teoreticky mohly firefoxu vypršet nějaké certifikáty potřebné ke stažení a otevření příloh. ale viz začátek mé odpovědi: nic takového léta neřeším. platí se to buď trvalým příkazem z bankovního účtu, nebo mají ty úřady možnost stáhnout platbu, s nějakým limitem (typicky 2-násobek).
posílání složenek přílohami mailů patří do století páry, to už je pár set let pryč.

jaký používáš ošklivý antivirový program? nebo raději hned několik?

-----
sorry, dodatečně jsem si rozkliknul obrázek: jde o něco jiného. ms office zprvu nijak nechránil makra ve svých dokumentech, ačkoliv u typických homouživatelů měla typicky domácí práva: administrátorská.
dokumenty ms office se v minulosti staly asi po dva roky největšími šiřiteli ransomware pro šifrování disků za výpalné.
na to ms časem reagoval kádrováním dokumentů na lokální a cizí, omezením práv pro spouštění maker (neúčinné) až posléze defaultním zákazem spouštění. lze to odblokovat v nastavení office (security). ovšem na vaše riziko.

Přílohu ulož a zkus otevřít. Jde to? Pokud se rovnou otevře, pak je problém v doplňku prohlížeče.
Pokud se neotevre a nabidne ti seznam programů pro otevření, zvol Adobe Reader a zaskrtni, že se.ma vždy otevírat v tomto programu. Pak by už měla příloha jít rovnou otevřít i z mailu.
Pokud nejde, preinstaluj Adobe Reader DC.