Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb se dlouho vypíná

Dobrý den. Včera v noci jsem vypnula svůj ntb jako obvykle. Ráno jsem ho zapla, ale objevuje se pouze "Vypínání"plus to načítací kolečko. Trvá to již skoro půl dne - 11 hodin. Nemáte někdo nápad, čím to může být a co udělat? Ntb nutně potřebuji, navíc jsem teď v zahraničí, takže je situace komplikovanější. Předem děkuji za rady. Veronika

odpojit napájecí adaptér, vytáhnout baterku a bude vypnuto.
předpokládám při novém startu poškozený registr - bod obnovení by to mohl spravit. potom zkontrolovat disk c: na chyby.

viníkem může být některé předchozí divné vypnutí/pád systému, nebo poslední vadně nainstalovaná automatická aktualizace (zbytečná jako všechny předtím), která se nechce ukončit a dovolit vypnutí.

Taky mě napadlo, že to může být aktualizaci, ikdyz ta proběhla asi už před třemi dny. Nevím jestli to ještě nenechám přes noc a ráno bych zkusila reset.. Poškozený registr, to znamená co? Nepřijdu třeba o dokumenty a fotky, co mám v ntb uložené? Děkuji.

Když máš strach o dokumenty, máš je alespoň duplicitně na USB fleš nebo SD kartě (když už ne na externím disku nebo někde "v cloudu")? Na způsob: složka s dokumenty, Odeslat - Komprimovaná složka zip, přejmenovat na Zaloha-RRRRMMDD a uložit na fleš nebo kartu.

to zjistíš až náhodou po reinstalaci budeš bez dat a nedostaneš se ani na google disk. (máš někde uložená všechna hesla, že jo?)

fak nevím, proč si odmítáš předem zálohovat třeba komplet profil (c:\users\beruška) na externí disk. ale jsou to tvoje soubory, mě do nich nic není.
v 19:30 se ti rozjel krám a už to mohlo být.
co když ta polo-obnova po x hodinách zase nedopadne, krám se už vůbec nerozjede a bude nutný formát a nová instalace?

sorry, jsi ženská. lidi běžně mívají několik externích disků / flashek nebo aspoň usb-sata kabelů/boxů, nedošlo mi to.
zjisti si velikost svého profilu na disku a volné místo na flashce.
nebo zkus nějaké známé, jestli nemají navíc v šuplíku externí disk.
koupě kvůli jednorázové záloze by mi taky připadala divná.